Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaOperacja Czysta Rzeka w Brańszczyku

(Zam: 27.04.2022 r., godz. 12.59)

W Brańszczyku 23 kwietnia odbyło się sprzątanie Bugu w ramach ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka.W akcji pod nazwą Nadbużańskim Szlakiem zorganizowanej przez sztab Gmina Brańszczyk wzięli udział mieszkańcy, działkowicze oraz pracownicy Urzędu Gminy w Brańszczyku. Akcję czynnie wsparli wójt gminy Brańszczyk oraz skarbnik gminy. Teren, który został uprzątnięty to droga dojazdowa na łąki i tereny przybrzeżne Bugu, które uczęszczają wędkarze. Podczas akcji udało się zebrać około 50 120-litrowych worków odpadów, wśród których były głównie butelki szklane, plastikowe, opony samochodowe oraz odpady poremontowe w postaci pustaków, przewodów elektrycznych czy rurek hydraulicznych. Dodatkowo uczestnicy odkryli dzikie wysypisko odpadów części samochodowych. Łącznie zebrano około 7 m szesc. śmieci.
Na terenie gminy Brańszczyk odbyła się również inna akcja w ramach Operacji Czysta Rzeka 2022. Organizatorem było Stowarzyszenie Bocian KRiS, a obszar który został uprzątnięty to tereny przyległe do Bugu w Tuchlinie oraz okolice przystani w Brańszczyku. Kontenery na zgromadzone odpady w obu akcjach podstawili pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brańszczyku. Koszty ich odebrania i zagospodarowania pokryje gmina Brańszczyk.
Miejsca najbardziej zanieczyszczone, które zostały uprzątnięte oznaczono specjalnymi tabliczkami. Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem.
Oprac. J.P.
Komentarze

Dodane przez zyga, w dniu 02.05.2022 r., godz. 13.35
Brawo. Fajnie wyszło. A niektórzy mieli tylko parcie na szkło.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl