Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiMalarstwo Alexandry Prajer

(Zam: 26.04.2022 r., godz. 13.48)

11 maja Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza na wernisaż malarstwa Alexandry Prajer.Alexandra Prajer jest inżynierem architektem (Politechnika Gdańska). Rozwijała równolegle do swojej pracy pasję do tkaniny artystycznej. Jedną z prac prezentowała na Salonie de la Marine na Trocadero w Paryżu.
W 1981r., w czasie stanu wojennego w Polsce, znalazła się w Nantes, w którym pracowała jako architekt, ale także jako nauczyciel perspektywy w Atelier du Marais, w którym rodziło się jej umiłowanie do malarstwa akwarelą. Od 1991 r. zamieszkała w Luxemburgu. Doskonaliła technikę i wystawiała swoje obrazy w Luxemburgu, we Francji i w Niemczech otrzymując liczne nagrody. Prowadziła zajęcia z akwareli w Esch sur Alzette.
Po powrocie do Francji w 1999 r. przeniosła się do Lille i otworzyła własną galerię sztuki, którą prowadziła przez siedem lat wystawiając licznych europejskich artystów. Zajmowała się jednocześnie projektami renowacji i urządzania wnętrz licznych mieszkań. Od 2005 r. poświęciła się całkowicie malarstwu tworząc w pracowniach w Pont ŕ Vendin we Francji i w Hongkongu. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych we Francji, w Polsce, Hongkongu, Luxemburgu, na Ukrainie, Litwie, w Niemczech, na Węgrzech i w Hiszpanii.
Od 2014 r. maluje między innymi na szkle, kontynuuje tradycyjne techniki malarstwa na tkaninie z użyciem akryli, farb olejnych, pasteli itp. Korzystąjac z pobytu w Hongkongu uczy się jednocześnie tradycyjnego malarstwa chińskiego i kaligrafii.
We Francji organizuje i prowadzi międzynarodowe seminaria malarskie w swoim studio w Pont ŕ Vendin, a także bierze udział w takich wydarzeniach za granicą.
Alexandra Prajer jest członkiem Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Maison des Artistes we Francji.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta