Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaW gronie najlepszych młodych historyków w Polsce

(Zam: 22.04.2022 r., godz. 14.47)

Uczeń III klasy I liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Wyszkowie Oliwier Ciskowski został laureatem XLVIII Olimpiady Historycznej. Jest w gronie najlepszych młodych historyków w Polsce.Jak poinformowała szkoła „Tym samym Oliwier uzyskuje 100% z matury z historii. Oprócz tego ma wstęp bez egzaminów na niektóre kierunki studiów: historię, prawo, stosunki międzynarodowe, politologię, europeistykę, ekonomię, informatykę. Co wybierze – jeszcze nie zdecydował. Eliminacje centralne (czyli finał) Olimpiady odbyły się w dniach 7-9 kwietnia w Gdańsku. Na tym etapie trzeba było wykazać się wysoką wiedzą specjalistyczną z wybranej epoki. Oliwier specjalizuje się w średniowieczu i posiada erudycyjną, wręcz zadziwiającą wiedzę w tej dziedzinie.
Jego sukces jest efektem jego zdolności i zainteresowania historią, ale także ogromnej pracowitości, dociekliwości i solidnej pracy. Pasja, oczytanie, analityczne podejście, ale także umiejętność przystępnego prezentowania swojej wiedzy – wszystko to pozwoliło Oliwierowi osiągnąć tak wiele. Nauczycielką historii Oliwiera jest p. Agnieszka Głowacka. Serdecznie gratulujemy!”.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl