Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyZabezpiecz samochód

(Zam: 28.06.2011 r., godz. 11.42)

Powraca fala kradzieży samochodów. W ubiegły weekend z działek letniskowych „zniknęła” toyota corolla, a na parkingu przy ul. 11 Listopada policjanci udaremnili kradzież volkswagena passata. Właściciele pojazdów powinni pomyśleć o dobrych zabezpieczeniach, by uchronić się przed stratą.

W niedzielę funkcjonariusze wydziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść volkswagena passata. Samochód należący do mieszkańca Wyszkowa był zaparkowany na niestrzeżonym parkingu przy ul. 11 Listopada. W wyniku tego zdarzenia w samochodzie został uszkodzony zamek oraz stacyjka. Sprawcami okazali się dwaj nietrzeźwi mężczyźni − dwudziestodziewięcioletni mieszkaniec Starowoli Marcin W. (1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) oraz dwudziestojednoletni mieszkaniec Równego (1,08 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Zostali zatrzymani w areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Wyszków.
Dzień wcześniej, z działki letniskowej w Rogóźnie skradziono srebrną toyotę corollę. Samochód należący do mieszkanki Warszawy był wart 22 tys. zł.
Poniżej policja przedstawia kilka rad, które mogą pozwolić na uniknięcie nieprzyjemności związanych z kradzieżą samochodu:
− w miarę możliwości korzystaj z parkingów strzeżonych, a nocą unikaj postoju i parkowania w miejscach nieoświetlonych,
− nigdy nie zostawiaj w samochodzie dokumentów (zwłaszcza dowodu rejestracyjnego i polisy ubezpieczeniowej pojazdu). Firma ubezpieczeniowa ma prawo do odmowy wypłacenia odszkodowania,
− zabierz ze sobą odbiornik GPS, a także zdejmij uchwyt od niego,
− zamykaj drzwi i okna za każdym razem, gdy opuszczasz samochód.
− kluczyki zawsze zabieraj ze sobą nawet, jeśli samochód pozostawiasz w garażu,
− zainwestuj w oznakowanie samochodu. Mało który złodziej pokusi się na tak zabezpieczone auto – oznaczone części są dla niego nieprzydatne,
− zamontuj urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą: autoalarmy, immobilisery z funkcją antynapadową, systemy lokalizacji pojazdu GPS, itp.

Oprac. E.M.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl