Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaZa przemoc musiał opuścić dom

(Zam: 26.01.2022 r., godz. 11.47)

Nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do domu i jego otoczenia dostał 44-latek z gminy Zabrodzie, podejrzewany o stosowanie przemocy w rodzinie.W poniedziałek 24 stycznia policjanci z posterunku w Zabrodziu zostali wezwani do jednego z domów na terenie gminy, w którym, według zgłoszenia, pijany mąż wszczął awanturę z żoną. Z relacji roztrzęsionej kobiety wynikało, że mężczyzna szarpał i wyzywał ją. Mieszkanka gminy Zabrodzie w obawie o swoje życie zamknęła się z dziećmi w domu.

Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że w domu od kilku miesięcy dochodzi do kłótni i wyzwisk. Z uwagi na fakt, iż 44-latek swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie i innych, policjanci zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu. Badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawą od razu zajął się dzielnicowy, który założył Niebieską Kartę i po rozpoznaniu sytuacji rodziny uznał za zasadne zastosowanie wobec 44-letniego mężczyzny nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z członkami rodziny. Wydał zakaz zbliżania się do domu i jego bezpośredniego otoczenia na odległość 100 metrów przez najbliższe 14 dni.

Teraz dzielnicowy będzie kontrolował, czy 44-latek stosuje się do wydanego nakazu i zakazu. Naruszenie któregoś z nich będzie skutkować sankcjami określonymi w art. 66b kodeksu wykroczeń - karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy.

Zgodnie z ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada 2020 r., sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz obowiązuje przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Mundurowi szczegółowo wyjaśniają okoliczności stosowania przemocy w tej rodzinie, a materiały sprawy zostaną przekazane do prokuratury.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl