Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła2 500 zł mandatu za potrącenie na przejściu

(Zam: 25.01.2022 r., godz. 09.19)

34-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Pułtuskiej w Wyszkowie.Do zdarzenia doszło w niedzielę 23 stycznia o godzinie 17.40. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 71-letni kierowca citroena z Pułtuska potrącił 34-letniego pieszego przechodzącego przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego nie został ranny.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami na kierowcę z powiatu wyszkowskiego policjanci nałożyli 2 500 zł mandatu.
Przypominamy, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie w tym roku, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju. Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Kierowca  jest zobowiązany do obserwacji nie tylko przejścia dla pieszych, ale i jego okolicy oraz do stworzenia możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię dla pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych oraz tych, którzy na to przejście wchodzą. 
Pamiętajmy również, że w okresie jesienno-zimowym coraz wcześniej zapada zmrok. Dla własnego bezpieczeństwa piesi powinni nosić elementy odblaskowe, by być lepiej widocznym dla innych użytkowników ruchu drogowego, zwłaszcza kierowców.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl