Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraSzlachetna Paczka pomaga

(Zam: 07.01.2022 r., godz. 11.08)

17 rodzin zostało obdarowanych dzięki darczyńcom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji akcji Szlachetna Paczka organizowanej lokalnie. Magazyn Szlachetnej Paczki zorganizowano 11 i 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3.W akcji zaangażowanych było 6 wolontariuszy, liderką akcji była Patrycja Czarnowska. Na paczkę dla jednej rodziny złożyli się sami wolontariusze (Odriana Rębowska, Małgorzata Staniszewska oraz Oktawia Gawryś), którzy kupili niezbędne artykuły szkolne, odzież i in. Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała zbiórkę pieniędzy na kuchenkę, której potrzebuje rodzina.
Łączna kwota pomocy w ramach paczek wyniosła w tym roku 91 454 zł. Wśród przekazywanych przedmiotów były te, o które prosili potrzebujący, jak i ponadprogramowe – telewizory, laptopy i in.
- Nasza praca nie kończy się na Weekendzie Cudów. Staramy się rodziny odwiedzać, sprawdzamy, jak sobie radzą – podkreśla Patrycja Czarnowska. – Tak naprawdę nasza praca trwa od września do maja. Jest dużo dokumentacji, formalności. Ale jest też wielka satysfakcja – ja po wizytach u obdarowanych nie mogłam zasnąć, pamiętam każde łzy szczęścia, okrzyki dzieci, każdy uśmiech. Każda rodzina przewija się w pamięci. Radość rodzin jest czasem nie do opisania. Mówi się, że to paczka, ale ta naprawdę czasem może to być 17, 18 kartonów – dodaje. – Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda się nam zachęcić do współpracy więcej wolontariuszy. Ja, mimo swoich problemów, osobistych, losowych przeżyć pomagam i mam nadzieję, że inni też pójda za moim przykładem.
Ideą Szlachetnej Paczki jest pomoc w trudnej sytuacji życiowej, danie motywacji do przezwyciężenia jej. Wolontariusze przed przekazaniem pomocy odwiedzają rodziny, weryfikują ich sytuacje, wypełniają niezbędną dokumentację itp. Obowiązkiem wolontariuszy jest też zbieranie paczek i zawiezienie ich. W tym roku darczyńcy przywozili paczki do Szkoły Podstawowej nr 3, w której zorganizowany był magazyn Szlachetnej Paczki.
J.P.
Szlachetna Paczka Wyszków dziękuje: Szkole Podstawowej w Dalekim, Szkole Podstawowej w Porządziu, Zespołowi Szkolno-Przedszkolemu w Długosiodle, Szkole Podstawowej w Leszczydole-Nowinach, KOL-STAL Budownictwo Sp. z o.o., Elektro-Plus, Sylwia i Mateusz Kraszewski, Headwear PL, Miki Marcin Matwiejczyk, M&, M Trading Michał Matwiejczyk, Nadleśnictwu Wyszków, Mardom Pro Jan Walaszek oraz Edycie Zawistowskiej, szkole The Key, Loft 21, Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym , dyrektorowi Pawłowi Deludze, Edycie Wittich, PSS Społem –Wyszkowianka.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl