Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaŚwiąteczne klimaty

(Zam: 03.01.2022 r., godz. 08.22)

W ostatnich tygodniach w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku trwały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.Już 6 grudnia dzieci i młodzież odwiedził Święty Mikołaj, który wszystkich obdarował słodkościami. Było to niezwykle sympatyczne spotkanie.

 W szkole odbyły się Piernikowe Warsztaty, w których wzięli udział wszyscy uczniowie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników 
w wykonanie powierzonych zadań. Chętnie podjęli pracę z ciastem, wałkowaniem go 
i wykrawaniem ulubionych kształtów. Również chętnie składali piernikowe domki. To było nie lada wyzwanie, któremu oczywiście sprostali, a efekty były zachwycające. Uczestnicy warsztatów pracowali pod czujnym okiem nauczycieli i kolegów z klasy 3 Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Uczniowie wraz z nauczycielami wykonali piękne świąteczne ozdoby, którymi udekorowali szkołę i które sprzedawali na bożonarodzeniowym kiermaszu. Tegoroczny kiermasz odbył się 19 grudnia na placu przy kościele w Brańszczyku. Społeczność ZSS 
w Brańszczyku serdecznie dziękuje za zakup ozdób świątecznych!

Ogromnym przedsięwzięciem było zorganizowanie plenerowych jasełek, które odbyły się w niedzielę 19 grudnia w skansenie w Brańszczyku. Już od 16 lat cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Te magiczne jasełka dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń.

Świąteczny nastrój udzielił się także uczestnikom zajęć hipoterapeutycznych, które mają na celu poprawienie funkcjonowania dzieci w sferze fizycznej, poznawczej i emocjonalno-społecznej. Podczas zajęć specjalnie przygotowany koń stanowi integralną część procesu terapeutycznego. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ze spektrum autyzmu na zajęciach odkrywają nowy, nieznany do tej pory świat. Tu odbierają nowe bodźce i nowe doznania. Dookoła jest błoga cisza, szumią drzewa, parskają konie, unosi się specyficzny zapach. Zarówno koń, jak i otaczająca go przyroda, dostarczają wielu pozytywnych doznań. Kontakt z koniem, w otoczeniu zimowej aury, ułatwia dzieciom pokonywać lęki, budować więzi i podtrzymywać relacje, wyrażać emocje i komunikować się ze światem.

Z kolei okres ferii świątecznych został wykorzystany na spotkania z tymi, których nie widzimy na co dzień – czyli z absolwentami ZSS w Brańszczyku. Miłe rodzinne spotkanie zorganizowali Państwo Ambroziakowie. Przy zapalonej świecy Caritas, wspólnej kawie 
i ciastach przygotowanych przez młodzież ugościli nauczycielki, które pamiętały o swoich absolwentach. To było miłe, rodzinne spotkanie, pełne dobrych wspomnień i uniesień.

ZSS w Brańszczyku


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl