Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraOdblaskowa i zapachowa choinka

(Zam: 22.12.2021 r., godz. 14.48)

Tak jak w ubiegłych latach przed Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie stanęła wyjątkowa, odblaskowa choinka. Policjanci zachęcają pieszych i rowerzystów do wzięcia wybranego odblasku i noszenia go. Na kierowców z kolei czekają samochodowe zapachy przypominające o bezpieczeństwie.Szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Każda osoba, która o świcie, czy zmierzchu porusza się po drodze powinna być wyposażona w elementy odblaskowe.

Pieszy czy rowerzysta, który nie posiada odblasków, jest dla kierowcy mało widoczny. Kierujący pojazdem jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości około 40 metrów, ale podczas opadów deszczu, czy mgły, ta odległość jest jeszcze mniejsza. Jeśli niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma odblask, kierowca dostrzega go z odległości nawet 150 metrów.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, policjanci wyszkowskiej komendy policji zachęcają mieszkańców do noszenia odblasków. Najważniejszym celem w akcji jest to, że każdy chętny będzie może zerwać odblask z choinki i zabrać go ze sobą. Policjanci apelują, aby zerwane z drzewka odblaski trafiły w widoczne miejsca na ubraniach, a nie do kieszeni, czy do szuflady. „Nośmy je nawet w mieście. Ten mały element może uratować nasze życie.” - apeluje Policja.

W tym roku komenda nie zapomniała również o kierowcach, na których na choince czekają samochodowe zapachy, które podczas jazdy będą przypominać o bezpiecznej podróży.

Choinkę na ten wyjątkowy cel przekazało Nadleśnictwo Wyszków. W tym roku na świątecznym drzewku zawisły odblaskowe ozdoby przekazane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, gminę Wyszków, Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie oraz firmę ubezpieczeniową PHU GaMa z Wyszkowa.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl