Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaW świątecznym nastroju

(Zam: 22.12.2021 r., godz. 13.10)

Po prezenty dla bliskich, smakołyki na wigilijny stół oraz ozdoby na i pod choinkę w minioną niedzielę można było się wybrać na Jarmark Bożonarodzeniowy do Długosiodła. Stoiska przyciągały rękodziełem artystycznym i regionalnymi przysmakami. Odbył się też XXII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.Z powodu obostrzeń epidemiologicznych przegląd podzielono na trzy etapy, od najmłodszych do najstarszych kategorii wiekowych. W jury zasiedli: Adam Rosiński, Grzegorz Kruciński i Tomasz Drążewski.

W najmłodszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Liliana Reising z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długosiodle za wykonanie pastorałki „Była noc”. Przedszkolaki z Zespołu Szkół w Starym Bosewie: Liliana Wargala, Jakub Kępka, Larysa Ćwik, Dominika Rychlik i Iga Rogalska, uplasowały się na miejscu drugim.

W kategorii klas 0-II zwyciężyła Lena Godlewska z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, która wykonała utwór „Jedyna taka noc”. II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieczychach: Lena Stopka, Alan Michalak i Dominik Nisio, III - Alicja Pujer, Alicja Staniszewska, Julia Chojnacka i Filip Bloch ze Szkoły Podstawowej w Blochach.

W kategoria klas III-V I miejsce zajęli Łukasz Bączek, Sebastian Filipowicz, Maria Mikołajczyk, Natalia Ostrowska ze szkoły w Blochach. II miejsce - Patrycja Mróz uczennica szkoły w Sieczychach, III miejsce - Wiktoria Pych ze szkoły w Długosiodle.

W kategorii klas VI-VIII na I miejscu uplasowały się uczennice ze szkoły w Długosiodle: Aleksandra Icińska, Karolina Karpińska, Paulina Karpińska i Dominika Kobiałka, które wykonały pastorałkę „Gwiazdy świecą nad stajenką.” Miejsce II wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej w Blochach: Lena Kwiatkowska, Nina Kwiatkowska, Zofia Mikołajczyk, Zuzanna Kowalczyk i Aleksandra Sikorska-Domagała. III miejsce zajęli ex aequo uczniowie dwóch szkół: Aleksandra Dzik, Dagmara Ciuchta, Nikola Chrostowska, Maja Kuczyńska i Natalia Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem oraz Laura Wołyniec ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach.
Na wszystkich uczestników przeglądu czekały pod choinką słodkie upominki. Dzieci odwiedził też św. Mikołaj.
Oprac. J.P., źródło: dlugosiodlo.plKomentarze

pytanie
Dodane przez doświadczony, w dniu 23.12.2021 r., godz. 10.24
Nie wiem dlaczego wchodzę na stronę pultusk24 i jest codzienny raport z zachorowań w powiecie. Tygodniki wyszkowskie chyba mają zakaz publikowania ilości zakażeń i zgonów. A to tylko w ramach prewencji przydałoby się.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl