Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraRządowe dofinansowanie dla samorządów

(Zam: 17.12.2021 r., godz. 15.47)

Przedstawiciele gminy Wyszków i powiatu wyszkowskiego podpisali umowy na realizację inwestycji z dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.Uroczystość podpisania umów z udziałem wicewojewody Artura Standowicza odbyła się 15 grudnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Gmina Wyszków zawarła 2 umowy na łączną kwotę 400 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych przy ul. Prostej oraz przy ul. Generała Józefa Sowińskiego.

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla powiatu wyszkowskiego wynosi ponad 2,7 mln zł i ma być przeznaczone na przebudowę ul. Daszyńskiego w Wyszkowie.

Ponadto powiat wyszkowski zawarł 4 umowy na łączną kwotę ponad 362 tys., na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach dla pieszych w Długosiodle, przy ul. Królowej Jadwigi na drogach nr 4408W, 2648W, na przejściu dla pieszych w Leszczydole-Nowinach, przy ul. Wyszkowskiej, na przejściu dla pieszych w Niegowie przy ul. Handlowej, na przejściu dla pieszych w Nowej Wsi.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na  szczeblu lokalnym.
Oprac. J.P.
Źródło fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Komentarze

Dodane przez Werrty, w dniu 18.12.2021 r., godz. 22.15
Czy gmina dostała też kilka milionów na modernizację i przekształcenie byłego hotelu WOSiR na siedzibę dla stowarzyszeń senioralnych, zespołów śpiewaczych i ops-u. Gratulacje panie skarbniku, już nie będzie wymówki. Gazety, dlaczego o tym nie piszecie??? Tylko żeby Mrozy o tej inwestycji nie decydowali bo będzie klapa tylna bagażnika.
Dodane przez Leon Kuraś, w dniu 22.12.2021 r., godz. 11.03
Tak, gmina dostała od premiera taki duży czek na wiele milionów. Jest tak duży, że przez okienko kasowe w banku nie zmieścił się. Dla tego prasa o tym nie pisała. Teraz w banku trwa remont i przebudowa, powiększają drzwi aby ten czek skarbnik gminny mógł wynieść. Oczywiście w hotelu WOSiR będą siedziby dla wszelkich stowarzyszeń. Będzie scena dla zespołów śpiewaczych, druga scena dla Sylaby, a dla wędkarzy nabrzeże z łowiskiem, a dla harcerzy kawałek lasu z polaną i ogniskiem. Tak to będzie!
Dodane przez Zdzich, w dniu 22.12.2021 r., godz. 15.44
I znowu Lesio?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl