Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaUczcili rok wielkich twórców

(Zam: 17.11.2021 r., godz. 14.57)

Z okazji Roku Norwida, Lema, Różewicza i Baczyńskiego Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle zorganizowała konkurs recytatorski pod hasłem „Rok Wielkich Pisarzy i Poetów Polskich”, skierowany do młodzieży i dorosłych.Jego celem było rozwijanie zainteresowań literackich, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich. Prezentacji utworów poetyckich i fragmentów prozy wysłuchało jury: Teresa Paradowska, Ewa Karczewska i Jolanta Szyszkowska. Oceniało dobór repertuaru, poziom opanowania tekstu, interpretację i kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. I miejsce zajęła Natalia Długołęcka, która zaprezentowała utwór K.K. Baczyńskiego „Których nam nikt nie wynagrodzi”. II miejsce wywalczył Jan Karamuz za prezentację wiersza „Budzik” T. Różewicza. Na III miejscu uplasowała się Kinga Puchalska, która wyrecytowała wiersz T. Różewicza „Ocalony”.
Poza konkursem wystąpiła Teresa Paradowska, która zaprezentowała wiersz C.K. Norwida pt. „Małe dzieci”. Młodzież wysłuchała rad i wskazówek mistrza recytacji Jana Długołęckiego.
- Poezja, muzyka i malarstwo to dziedziny, które uzupełniają. Wybierając materiał do recytacji, starajcie się znaleźć coś, co jest bliskie tym dziedzinom sztuki. Każdy wiersz jest bowiem gotowym materiałem dla malarzy i kompozytorów - przekonywał.
Wyrecytował fragmenty „Pożegnania z piramidami” i „Mojej piosnki” C.K. Norwida oraz „Lokomotywy” J. Tuwima.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali książki najwybitniejszych polskich autorów.
Źródło: GBP w Długosiodle

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl