Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaWolność trzeba ciągle zdobywać

(Zam: 15.11.2021 r., godz. 08.08)

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu przygotowali i pokazali montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego ŚWięta Niepodległości.11 listopada 1918 r. to data, którą powinien znać każdy Polak. To moment przełomowy w dziejach Europy, a szczególnie ważny i bliski nam – Polakom. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Jej kontury znowu pojawiły się na mapach Europy. Tego dnia spełnił się sen wielu pokoleń, odrodziło się państwo polskie.
Dlatego tak ważne jest, abyśmy dziś, kiedy cieszymy się wolnością, nie zapominali o tych, którzy o taką właśnie Polskę walczyli, ofiarowując często własne życie.
W dowód pamięci minionym czasom, czynom tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, podkreślając patriotyzm współczesnego młodego Polaka, uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy, pod kierunkiem nauczycieli: Marzeny Zwolińskiej, Renaty Kaczmarczyk, Joanny Kopki, przygotowali i pokazali całej społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny.
Uroczysty apel był podróżą w przeszłość, która przypomniała wszystkim zgromadzonym ważne wydarzenia z naszej historii. W czasie występu nie zabrakło pieśni patriotycznych, wierszy, przesyconych tęsknotą za wolną Ojczyzną, deklaracji, iż ofiara z blizn i krwi, przelana na drodze do niepodległości, nigdy nie zostanie zapomniana, bo jak powiedział nasz wielki rodak święty Jan Paweł II: „Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć”.
SP w PorządziuNapisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl