Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaDroga za prawie milion

(Zam: 13.11.2021 r., godz. 12.24)

8 listopada odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie rozbudowanej drogi gminnej w Nowej Wsi.Gmina sfinansowała drogę z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a całkowita wartość zadania wyniosła 925 587,84 zł. Jego przedmiotem była rozbudowa drogi gminnej wraz z budową parkingu i progów zwalniających przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi, zjazdów, zatoki autobusowej, chodnika oraz odwodnienia drogi w postaci rowu przydrożnego. Powstały również dwa oświetlone przejścia dla pieszych.

Społeczność szkolna przed uroczystością odbyła spotkanie z policjantem dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szkole odbył się konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do Szkoły”. Laureatom wręczono nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas 0-3 zwycięzcami zostali: I miejsce - Aleksander Szydlik, II miejsce - Weronika Głowacka, III miejsce - Jan Sowa. W kategorii klas 4-8 zwycięzcami zostali: I miejsce - Milena Wolęcka, II miejsce - Wiktor Dańczyszyn, III miejsce - Julia Tryc. Nagrody w konkursie ufundowali wójt gminy Brańszczyk, przewodnicząca Rady Gminy Brańszczyk oraz prof. Michał Marczak.

Następnie sekretarz gminy Beata Wójcik poprowadziła uroczystość poświęcenia i otwarcia drogi gminnej. Powitała zgromadzonych: wójta Wiesława Przybylskiego, posła Macieja Górskiego, wicewojewodę Sylwestra Dąbrowskiego, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Kamilę Mokrzycką, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michała Giersa, radnego sejmiku województwa mazowieckiego Marcina Grabowskiego, komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie Mariusza Sycika, nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków Waldemara Wańczyka, prezes Koła Łowieckiego „Dzik” Dianę Piotrowską, radnego powiatu wyszkowskiego Waldemara Sobczaka, radnych gminy Brańszczyk z przewodniczącą Ewą Wielgolaską, sołtysów, proboszcza parafii w Białymbłocie-Kobylej ks. kan. Andrzeja Polakowskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Katarzynę Bloch, przewodniczącą Rady Rodziców - Martę Gałkę, mieszkańców.

Po przybliżeniu informacji na temat inwestycji głos zabrał wójt, który podziękował za przyznane rządowe dofinansowanie oraz pracownikom Urzędu Gminy za pracę włożoną w realizację inwestycji. Głos zabrali także: Sylwester Dąbrowski, prof. Michał Marczak oraz radny Tadeusz Kruszewski.  
Następnie delegacje złożyły kwiaty przy tablicy upamiętniającej pierwszych osadników, którzy na mocy przywileju lokacyjnego biskupa płockiego Antoniego Sebastiana Dembowskiego w roku 1748 zasiedlili Białebłoto. Uroczystość zakończyła się piknikiem w szkole.
Oprac. J.P.
Źródło: branszczyk.pl


Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 14.11.2021 r., godz. 08.30
trochę za wąska ta droga, nie wszyscy się zmieścili
Dodane przez -, w dniu 14.11.2021 r., godz. 16.29
i tłumy mieszkańców na otwarciu, dobrze ze dzieci ze szkoły spedzono
Strzelały korki szampana
Dodane przez Neo, w dniu 14.11.2021 r., godz. 20.06
To jest droga na miarę możliwości Pana Przybylskiego. Szkoda że nie podano długości bo by ludzie boki pozrywali ze śmiechu. Tak prawdę powiedziawszy to przebudowywany kawałek jest niewiele dłuższy od długości wstęgi i tych co za nią stali. Lipa i tyle. Zaraz koniec kadencji a to pierwsza gminna droga i nie wybudowana, a przebudowana. Masz wójt się rozpędza. Na koniec kadencji otworzy drugi 403 metrowy odcinek. Ale z takim kierownikiem referatu duuużo może.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.11.2021 r., godz. 11.11
Ledwie się przy tej szarfie pomieścili, zasłużeni.
?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.11.2021 r., godz. 17.08
kto to organizował? Żałosny widok
Dodane przez kak, w dniu 15.11.2021 r., godz. 17.20
Ale sukces! Poprawiono drogę za pieniądze , które przyszły z Warszawy. Proponuje podwyżkę wynagrodzenia wójta i diet radnych.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.11.2021 r., godz. 20.49
Wójcie, nie martw się, to wielki twój sukces, którego nie dostrzegli złośliwcy. Tak trzymaj, pozostało dwa lata, na pewno uda ci się zbudować cały kilometr drogi w tej kadencji.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.11.2021 r., godz. 14.00
Obciach ta propaganda wątpliwego sukcesu.
Dodane przez waldek, w dniu 19.11.2021 r., godz. 15.57
Ahh te uśmiechnięte twarze, które cieszą się z bo wiedzą, że stół będzie suto zastawiony, a żarcikom nie będzie końca. A kto za to zapłacił? pan, pani i tamten pan też.
Dodane przez Y, w dniu 19.11.2021 r., godz. 18.15
Pieniądze podobno przydzieliła pani Bała.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl