Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaWyszków w rankingu „Gmina dobra do życia”

(Zam: 05.11.2021 r., godz. 13.23)

5. miejsce w województwie mazowieckim wśród gmin z siedzibą powiatu zajęła gmina Wyszków w rankingu „Gmina dobra do życia” badającym jakość życia w gminach.Wyszków został dobrze oceniony na tle sąsiednich samorządów, „jesteśmy wyżej w badaniu niż Pułtusk, Ostrów Mazowiecka, Przasnysz, Ciechanów, czy Maków Mazowiecki. Organizatorem rankingu był Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.” - podkreśla Urząd Miejski. „Badanie wykonał prof. dr hab. Przemysław Śleszyński z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Projekt objęty został honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP, Unii Metropolii Polskich, a także Unii Miasteczek Polskich.
To kolejny z rankingów, w którym Gmina Wyszków wypada bardzo dobrze. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Urząd Miejski w Wyszkowie doceniony został w corocznym raporcie „Gmina na piątkę. Dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców”, prowadzonym przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.”.
J.P.

Komentarze

Dodane przez oburzony rodzic, w dniu 12.11.2021 r., godz. 06.59
właśnie się dowiedziałam, że moje dziecko korzystające w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie z zajęć WWR zostanie ich praktycznie pozbawione od nowego roku dzięki decyzji Starosty. Z tego miejsca chciałabym zapytać dlaczego dzieci potrzebujące zajęć WWR są ich pozbawiane. dlaczego nie mają mieć szansy dorównać rówieśnikom, którzy nie mają problemów w rozwoju, dlaczego praca i wysiłek terapeutów włożony dotychczas w rozwój tych dzieciaków ma zostać zaprzepaszczony, co za niedorzeczny pomysł ograniczania zajęć, których i tak w nie ma aż tak dużo. To cios w najsłabszych, czyli dzieci, których rozwój powinien być dobrem najwyższym dla WSZYSTKICH. Jestem oburzona!!!!!!!!!! Mam nadzieję, że decyzja Starosty w tym zakresie zostanie zmieniona i ktoś się zastanowi nad tą niefortunną decyzją!!!!!!!!!!!!!!! A tzw. lokalna prasa też się zajmie tym tematem.
Dodane przez wwr, w dniu 12.11.2021 r., godz. 07.00
popularyzacja nauki.... A co z dziećmi niepełnosprawnymi i tymi które mają zaburzony rozwój????? Zajęcia z dnia na dzień zostają okrojone o połowę,rodzice po nocy stoją żeby dziecko zapisać,a po 3 miesiącach zajęć dowiadują się że starosta obcina nagle fundusze!!!!? Ciekawe na jaki cel są przeznaczone co z zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju w poradni psychologiczno pedagogicznej?¿????? Pod osłoną nocy 15 listopada chcecie wszystko załatwić????!!!!! Nawet nie raczycie rodziców poinformować oficjalnie, dyrektorzy szkół i nauczyciele głosujący za obcięciem subwencji na nauczanie specjalne i zajęcia WWR wstydźcie się (radni bezradni)!!!!! Jak możecie w lustro spojrzeć
Dodane przez wwr, w dniu 12.11.2021 r., godz. 07.00
Niestety ale większość rodziców jeszcze nie wie że wielce szanowni włodarze Wyszkowa mają w d. Małe dzieci z zaburzeniami rozwoju i pieniądze na zajęcia dla dzieci zabrali,tylko ciekawe na jaki cel przeznaczyli?????? Najsmutniejsze jest to że nauczyciele/dyrektorzy głosują za tym by dzieci pozbawić szansy na równomierny rozwój i dogonienie rówieśników!!!!!! Może neon za te pieniądze z napisem Wyszków ufundują bo to pewnie ważniejsze niż pomóc najsłabszym dzieciom!!!!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl