Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiDron dla OSP Kamieńczyk

(Zam: 05.10.2021 r., godz. 15.23)

Jednostka otrzymała 20 tys. zł grantu w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Dron ma być wyposażony w kamerę wysokiej rozdzielczości (zasięg około 3 kilometrów). „Pozwoli to na skuteczną ocenę sytuacji i podejmowane działania w przypadku zatorów lodowych na rzekach Bug, Liwiec i Narew, co w znaczny sposób ograniczy skalę szkód wyrządzonych przez wylewające rzeki. - informuje OSP Kamieńczyk. Kamera termowizyjna pozwoli na kontrolowanie lasów pod kątem ewentualnych pożarów. Według jednostki, „Ułatwi nam też prowadzenie akcji poszukiwawczych podopiecznych Domów Pomocy Społecznej z terenu gminy Wyszków i całego powiatu, w których uczestniczymy każdego roku.”..
Urządzenie ma mieć również oświetlenie dalekosiężne i głośnik do przekazywania komunikatów głosowych nagranych lub przekazywanych w czasie rzeczywistym przez operatora.
„Sprzęt poprawi efektywność prowadzonych przez nas działań, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.” - podkreśla OSP.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta