Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2022 r., imieniny Magdaleny, UrbanaNowosielski wspólnym kandydatem

Ikona
(Zam: 14.09.2010 r., godz. 12.00)

Wyszkowska Platforma Obywatelska i Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa wystawią wspólnego kandydata na burmistrza. Będzie nim obecnie sprawujący tę funkcję Grzegorz Nowosielski. Adam Mróz będzie kandydatem PO na starostę. Porozumienie w tej sprawie przedstawiciele obu ugrupowań podpisali 9 września w restauracji „Wyszkowianka”.

Z prośbą o poparcie zwrócił się do Platformy Grzegorz Nowosielski reprezentujący Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa. Zarząd PO 6 września przyjął tę propozycję. W ubiegłym tygodniu lider PO Adam Mróz i Grzegorz Nowosielski ze Wspólnoty Samorządowej podpisali porozumienie. Na jej mocy, oba ugrupowania wystawią wspólnego kandydata na burmistrza. Stworzą także wspólny program wyborczy do samorządu powiatowego, razem też będą negocjować ewentualne umowy koalicyjne i wysuną wspólnego kandydata na przewodniczącego nowej Rady Miejskiej. PO zastrzegła sobie jednak prawo do rekomendowania kandydata na zastępcę burmistrza, starostę oraz wytypowania kandydata do sejmiku województwa. Wspólnota Samorządowa ma poprzeć Adama Mroza na funkcję starosty (stanowisko to obsadza Rada Powiatu).

Zgoda buduje
Podpisywaniu porozumienia przyglądali się członkowie i sympatycy ugrupowań, którzy zebrali się w „Wyszkowiance”. W czasie spotkania zarówno Adam Mróz jak i Grzegorz Nowosielski (dziś pracujący razem jako wiceburmistrz i burmistrz Wyszkowa) skupili się na dokonaniach ostatnich lat.
– Miasto i gmina Wyszków są bezpieczne, dzieje się tu coraz więcej, miasto zaczyna być czyste, schludne, ukwiecone, przyjazne dla mieszkańców i gości, którzy mówią o nim coraz cieplej – stwierdził Adam Mróz. – To dzięki dobrej współpracy Rady Miejskiej z burmistrzem, w tym także radnych Platformy Obywatelskiej, Wyszków stał się jednym z liderów województwa mazowieckiego w pozyskiwaniu środków finansowych z Unii Europejskiej. Miasto rozwija się również w sferze drogowej – w ostatniej kadencji wybudowaliśmy więcej dróg niż w przeciągu kilkunastu poprzedzających ją lat odrodzonej Rzeczpospolitej – dodał.
Mówił o przyczynach podpisania porozumienia.
– Porozumienie nie oznacza, że Platforma Obywatelska nie ma swoich ambicji politycznych. Ma obowiązki wobec swoich wyborców. Nie chce ich jednak stawiać przed trudnym wyborem – mówił. – W czasie wyborów nie można się ustrzec przed retoryką kampanii, która często dzieli, pojawiają się takie wypowiedzi, zdarzenia, o których później trudno zapomnieć. To nie tworzy dobrego klimatu do współpracy, który w tej chwili jest między mną a Grzegorzem, między strukturami Platformy Obywatelskiej i Wspólnoty Samorządowej. Wszyscy dosyć mamy retoryki, która przetacza się przez Polskę – retoryki waśni, kłótni, używania w niej symboli religijnych. Chcemy mieszkańcom Wyszkowa tych emocji oszczędzić i zachęcić do udziału w wyborach samorządowych
Zaprezentował też hasło kampanii, które brzmi: „Zgoda buduje, a Wyszków jest najważniejszy”.

Osiem lat zmian
Grzegorz Nowosielski mówił o zmianach, jakie zaszły w ciągu minionych ośmiu lat.
– Przypomnijcie sobie Wyszków sprzed ośmiu lat – szalejące bezrobocie, upadła fabryka mebli, FSO, przestępczość, dziurawe ulice, chodniki. Z zazdrością patrzyliśmy na inne miasta, takie jak Pułtusk, Ostrów Mazowiecka, Serock – mówił. – Po ośmiu latach na terenach byłych dużych fabryk zatrudnionych jest więcej ludzi niż poprzednio. O niebezpiecznym Wyszkowie przestało się mówić. Drogi w mieście nie są koszmarem dla kierowców. Dzięki naszym zabiegom zostały wyremontowane nie tylko drogi gminne, ale także wojewódzkie, jak ul. Pułtuska. Osiem lat temu nie było wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa obwodnicy Wyszkowa i szybkiej drogi do Warszawy. Nasza młodzież mogła tylko pomarzyć o sztucznych boiskach. Teraz szkoły są zmodernizowane, mają dostęp do Internetu. Wiemy jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Wierzymy, że podpisane dziś porozumienie, wspólna praca nad programem doprowadzi nas do szybszej realizacji celów.

Wspólnie z wójtami
Adam Mróz wspomniał o współpracy z wójtem gminy Zabrodzie Adamem Ołdakiem i wójtem gminy Rząśnik Janem Kozonem podczas kampanii wyborczej do Rady Powiatu.
– Razem z nimi chcemy stworzyć pewien program, wspólną reprezentację do powiatu wyszkowskiego, nasze komitety współpracować będą w tworzeniu list. Wykorzystanie naszego doświadczenia pozwoli na stworzenie dobrej oferty dla wyborców – podkreślił Adam Mróz.

J.P.

Komentarze

wybory
Dodane przez kazik, w dniu 21.09.2010 r., godz. 14.21
Trzeba byc kompletnym naiwniakiem, żeby nie zorientowac się odnośnie tego całego paktu mróz- nowosielski. Uzgodnili plan stulecia. Ten starosta a ten dalej burmistrzem. Wiadomym jest, ze jak nowosielski wykiwał całe zaplecze Pis-u kiwa dalej resztę. A co tam dają się to kiwam ich dalej. Wielkie uroczyste podpianie paktu pochwały i uśmiechy tylko nikt nie wpadł na myśl, że całego śmiesznego szefa wyszkowskiej Platformy Obywatelskiej Adama Mroza nowosielski ma na widelcu i to ostrym, że aż go w tyłek kuje. Wiadomo, że mróz tozastępca nowosielskiego jak nie podpiszesz to Cię odwołam jak to zrobiłem z wieloma dla przykładu Adler, Przesmycki i jeszcze wielu innych. Podpisują pakty i ma byc wspaniale. To nie wszystko żonę mroza na kierowniczkę wyszkowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wsadziłem także niech się pilnują oboje. Radnych Przymierza pracą przekupiłem także mają się ładnie uśmiechac bo ich pogonię tylko, że nowosielski jako burmistrz i prawnik sam ostro nagina prawo czy nie wie, że jest takie coś jak ustawa o pracownikach samorządu terytorialnego, ale o co Ja pytam pewnie, że nie Wie. Także szanowni wyborcy nie głosujcie na nich bo to są po prostu oszuści.
wybory
Dodane przez Dorota, w dniu 23.09.2010 r., godz. 15.01
Tęż mi te układy nie "leżą"......ludzie co zrobić żeby rozbić ten KLAN?.......faktycznie nie głosować na ten związek bez przyszłości.
bla bla
Dodane przez Dorota, w dniu 23.09.2010 r., godz. 15.11
I co mamy demokrację?....napisałam parę zdań odnośnie zamieszczonego powyżej artykułu i co?.......Jako osoba na emeryturze chyba napiszę artykuł do gazety gdzie nie boją się publikować. Pozdrawiam administratora

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl