Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła„Zielonookie" na podium

(Zam: 08.09.2021 r., godz. 11.41)

Grupa z Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie „Zielonookie” zajęła III miejsce w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu „Tradycyjny sad”Projekt edukacyjny „Tradycyjny sad”organizuje Fundacja Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Przedsięwzięciu patronują: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Projekt polegał na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej
5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie, w tym roku czereśni. Realizowany był w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.
Celem była szeroko pojęta edukacja – nie tylko na temat tradycyjnych odmian, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko. Projekt miał za zadanie zwiększenie zasobów genetycznych drzew starych odmian czereśni oraz zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich.

Z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie zgłoszono zespół składający się z 6 uczennic obecnej klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu społeczno-przyrodniczym. Są toAleksandra Górecka, Ewelina Melion, Daria Mróz, Aleksandra Sokołowska, Karolina Wróbel, Anna Zdunek. Opiekunem zespołu projektowego była nauczycielka geografii Bożena Pikora. Zespół „Zielonookie” zajął w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu III miejsce z 380 punktami (najwyższa liczba punktów wynosiła 388,34). W konkursie startowało 75 zespołów z całej Polski.
Czereśniowy sad u „Skłodowskiej” rośnie i czeka na kolejne tradycyjne drzewa owocowe - jabłonie, grusze i śliwy, które zostaną posadzone jeszcze jesienią.
Zwycięskiemu zespołowi gratulujemy sukcesu i życzymy nowych owocnych wyzwań.
Opracowała: Bożena Pikora

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl