Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaDziesięć lat parafii

(Zam: 21.06.2011 r., godz. 11.30)

W niedzielę, 19 czerwca, na placu przy kościele pw. Świętej Rodziny odbył się festyn rodzinny z okazji dziesięciolecia parafii.

Impreza była dofinansowana przez Urząd Gminy Wyszków i Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. Organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy dobrze się bawili. Zapewnili wiele atrakcji dla starszych i młodszych, chętni mogli skorzystać z ofert licznych stoisk gastronomicznych i zabawkarskich. Można było skorzystać z balonów wodnych, przejechać się monster truckiem, obejrzeć garncarza przy kole garncarskim, spróbować swoich sił w ujeżdżaniu mechanicznego byka. Młodsi byli zadowoleni z kolejki, karuzeli, trampoliny, baseniku z piłeczkami i dmuchanych zjeżdżalni. Odważni decydowali się na ustawianie plastików po napojach w wysokie wieże, ubezpieczani byli specjalną uprzężą, umieszczoną na dźwigu. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz jazdy konnej w wykonaniu amazonek ze stajni w Słupnie. Na imprezie pojawiły się władze miasta i powiatu.
– Parafia istnieje już dziesięć lat – mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – przez ten czas działo się wiele pozytywnych rzeczy. Gratuluję proboszczowi i wszystkim, którzy przyczynili się do jej wzrostu duchowego i materialnego, którzy tworzą tę wspólnotę.
– Widzieliśmy, co się działo – zabrała głos Teresa Trzaska. – Składamy wyrazy uznania, parafia dba o rodzinę, to wspaniała, zintegrowana społeczność.
Na festyn przybyły całe rodziny, które z różnych atrakcji mogły wybrać coś dla siebie. Na scenie wystąpiły dzieci z wyszkowskich przedszkoli: nr 3, 9 i „Bezpieczny Przedszkolak”. Można było kupować losy na loterii fantowej, z której dochód przeznaczono na budowę kościoła. Głównymi wygranymi były m.in. kosiarka i podkaszarka do trawy, czajnik, żelazko. Kolejnymi atrakcjami był występ zespołu bębniarzy i pokazy lotnicze. Około godziny 20.00 festyn zakończył się koncertem zespołu Maleo Reggae Rockero.

E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta