Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

BMX Lowelek Cup 2011

Ikona
(Zam: 21.06.2011 r., godz. 11.40)

Akrobatyczne popisy na rowerach, atrakcyjne nagrody oraz świetna zabawa przy dobrej muzyce – wszystkie te cechy połączyła w sobie całkowicie nowatorska dla naszego miasta impreza BMX Lowelek Cup 2011, która odbyła się w sobotę 18 czerwca w skate parku przy Zespole Szkół w Wyszkowie.

Sobotnią imprezę, pierwszą tego typu w Wyszkowie, otworzył wiceburmistrz Adam Warpas. Zmagania sportowe komentował i koordynował z właściwym sobie poczuciem humoru, dobrze znany w środowisku Jamaj. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach, PRO oraz AMATOR. Kategoria PRO przeznaczona była dla profesjonalistów, czyli bardzo doświadczonych zawodników, mających za sobą wiele startów w tego typu zawodach. W otwartej kategorii AMATOR, mogła z kolei wystartować każda zgłoszona osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rywalizacją BMX. Przed finałami amatorów, przeprowadzone zostały przejazdy eliminacyjne, które wyselekcjjonowały grupę mającą walczyć o najwyższe lokaty. Po minutowych przejazdach finałowych, podczas których sędziowie oceniali wykonane przez zawodników akrobacje, wyłoniono dwóch najlepszych zawodników w kategorii AMATOR. Drugie miejsce zajął reprezentant Warszawy, Michał Rudnicki. Zwycięstwo wśród amatorów odniósł faworyt miejscowych kibiców, reprezentujący Wyszków, Piotr Wyszyński. W rywalizacji profesjonalistów wzięło udział dwóch zawodników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas dwóch przejazdów. Fantastyczne triki prezentował zwycięzca kategorii PRO, Rafał Kierc z Olsztyna. Drugą lokatę zajął reprezentujący Kraśnik Michał Bednarczyk. Na najlepszych czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Mistrz kategorii AMATOR otrzymał telefon komórkowy Nokia X2-00 ufundowany przez firmę Globtel, natomiast wicemistrz akcesoria rowerowe od firmy Lowelek.pl. Główną nagrodą w kategorii PRO było 1000 zł ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół Zbigniewa Szczerbę. Nagrodą dla wicemistrza był modem Huavei E173 + starter Sim Data ufundowany przez sieć Plus. Również zgromadzeni kibice mieli szansę wrócić do domu z pełnymi rękami. Wystarczyło wziąć udział w przygotowanej dla zgromadzonych loterii, w której główną nagrodą był rower Romet Insygnia.

Za organizacją pierwszych w Wyszkowie zawodów BMX, dzięki którym oddany do użytku w listopadzie zeszłego roku skatepark stał się w sobotę areną akrobatycznych wyczynów, stanęły trzy osoby. Pierwszą z nich jest prowadzący internetowy sklep z rowerami i sprzętem sportowym lowelek.pl, Hubert Oleksiak, który był głównym pomysłodawcą zawodów. Do akcji szybko włączył się Łukasz Kalinowski z firmy Vertige, spec od opraw muzycznych oraz reklamy. Do inicjatywy, jako trzeci, dołączył dyrektor Zbigniew Szczerba, który udostępnił skatepark oraz ufundował główną nagrodę pieniężną. Organizatorzy dążą do tego, aby zawody BMX na stałe weszły do sportowego kalendarza naszego miasta. W planach jest również impreza pod hasłem ,,Night Jam”, czyli niezwykle widowiskowa jazda nocą, przy sztucznym oświetleniu oraz muzyce. Obecnie tworzony jest również pierwszy wyszkowski team, który będzie zrzeszał zawodników jeżdżących na BMX w naszym mieście. Życzymy organizatorom powodzenia w prowadzonych przedsięwzięciach, o których będziemy na bieżąco informować.

Turu

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazane wsparcie wszystkim sponsorom: firmie Lowelek.pl, Zespołowi Szkół w Wyszkowie, Urzędowi Miejskiemu w Wyszkowie, firmie vertige.pl, firmie Arkusz&Romet Group, firmie Waspol, sieci Plus,firmie Stamp, firmie Arriba, Jamaj Events, Głosowi Wyszkowa, freestyle.pl, BMX Magazine.pl, Globtel, Or-Trans oraz extreme.org.pl.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl