Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Pijani dzień po dniu

(Zam: 03.08.2021 r., godz. 11.35)

W ciągu kilku dni wyszkowscy policjanci zatrzymali 6 pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.Pierwszego pijanego mundurowi zatrzymali w czwartek 29 lipca po godz. 17.00 w Loretto. 35-letni mężczyzna kierował volkswagenem mając blisko 3 promile alkoholu. Swoją podróż zakończył zjeżdżając do przydrożnego rowu. Nie był to pierwszy taki przypadek. Po koniec czerwca na drodze krajowej nr 62 ten sam 35-latek jadąc volvo uderzył w ciężarówkę i uciekł. Wtedy również miał ponad 3 promile. Na szczęście w obu zdarzeniach nikt nie został ranny. 

Niespełna dwie godziny później na węźle komunikacyjnym trasy S8 w Turzynie 38-letni obywatel Ukrainy nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego samochodu. Alkomat wykazał w organizmie kierowcy volkswagena prawie 3,5 promila alkoholu. Również i w tym przypadku nikt nie został ranny.

Natomiast w piątek 30 lipca po godz. 18.00 w Woli Mystkowskiej kierowca BMW miał blisko 2 promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Wyszków na łuku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w 3 stojące na parkingu auta.

Po godz. 23.00 w Somiance kierowca toyoty przekroczył prędkość o 30 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci drogówki zatrzymali go do kontroli. W organizmie 20-latka był prawie promil alkoholu. 

Nieodpowiedzialnością wykazał się również motocyklista, którego policjanci zatrzymali w nocy z soboty na niedzielę. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Długosiodle na ul. Kościuszki zauważyli motocykl jadący slalomem. Jak się okazało, 28-letni kierowca miał ponad promil alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania.

W niedzielę po godz. 8.00 w Słopsku na celowniku policyjnego miernika prędkości znalazł się opel, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h. Po podejściu do samochodu policjanci zauważyli, że warszawianin nie korzysta z pasów bezpieczeństwa, a w trakcie rozmowy wyczuli alkohol. Okazało się, że 29-latek kierował osobówką mając w blisko promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jego auto nie ma aktualnych badań technicznych.

Zatrzymani poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata więzienia oraz orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl