Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyPytania o inwestycję w Turzynie i Trzciance

(Zam: 15.07.2021 r., godz. 14.07)

Radny Paweł Szydlik skierował do urzędu gminy interpelację w sprawie długo zapowiadanych inwestycji w dwóch miejscowościach.Pytania radnego skierowane do Urzędu Gminy w Brańszczyku:
„1) Czy Urząd Gminy zakończył procedury konieczne do złożenia dokumentacji w celu uzyskania pozwolenia na budowę przez Panattoni Europe dla lokalizacji Turzyn i Trzcianka?
2) Czy Panattoni Europe rozpocznie procedurę wykupu gruntów i budowę po znalezieniu najemców w nowo budowanej inwestycji? Dotyczy lokalizacji Turzyn i Trzcianka.
3) Jaka część budowanego magazynu musi mieć najemców, aby rozpocząć proces realizacji inwestycji? Dotyczy lokalizacji Turzyn i Trzcianka.
4) Czy jeśli inwestor nie znajdzie najemców na projektowane powierzchnie, pomimo realizacji wszelkich wymaganych działań i starań przez Gminę Brańszczyk, budowa może nie zostać rozpoczęta, a i tym samym Panattoni Europe wycofa się z zakupu gruntów od mieszkańców w lokalizacji Turzyn i Trzcianka?
Powyższe pytania są bardzo istotne dla mieszkańców, bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na sesji rady gminy Brańszczyk, o ile to możliwe.”


Pisemnej odpowiedzi udzieliła sekretarz gminy Beata Wójcik. Jak podkreśliła, urząd Gminy zakończył procedurę wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć polegających na:
- budowie i eksploatacji zespołu magazynowo-usługowego wraz z segmentami socjalno-administracyjnymi oraz towarzyszącą infrastrukturą, w tym parkingami w Trzciance (wniosek Marka Rytycha)
- budowie zespołu produkcyjno-magazynowo-usługowego z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą techniczną i komunikacyjną w Turzynie (wniosek Panattoni Europe Sp. z o.o.).
Sekretarz dodaje, że „po rozmowach z przedstawicielem Panattoni Europe otrzymaliśmy informację, że procedura wykupu gruntów oraz budowa magazynów rozpocznie się po uzyskaniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę i niekoniecznie będzie uzależniona od pozyskania najemców”.
J.P.

Komentarze

Dodane przez szymcio, w dniu 19.07.2021 r., godz. 09.29
kolorowych jarmarków, ratatatata....
Dodane przez Anonim, w dniu 19.07.2021 r., godz. 21.11
Ciekawa rzecz, sekretarz potrafi na pytania odpowiedzieć, wójt na sesji absolutoryjnej na podobne pytania już nie
Dodane przez do Anonim, w dniu 20.07.2021 r., godz. 13.07
nie czepiaj się, poczęstuj się ciasteczkiem, eee macarena!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl