Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaDziało się w Brańszczyku

(Zam: 30.06.2021 r., godz. 14.48)

Konkurs recytatorski, podsumowanie konkursu o papieżu, wycieczka do Broku, piknik sportowy - czerwiec był aktywnym miesiącem dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.W ogrodzie sensorycznym w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku 23 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów z klas „b”.

Swoje umiejętności zaprezentowało 21 osób. Komisja w składzie: Marta Gołębiewska -  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku, Elżbieta Piórkowska - dyrektor szkoły, Anna Bieżuńska - szkolny bibliotekarz przyznała tytuł „Laureata Konkursu” wszystkim uczestnikom, którym wręczono dyplomy i nagrody (zaproszenie na lody). Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a komisji za poświęcony czas.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie ZSS w Brańszczyku odnieśli sukces 
w XX Konkursie Plastycznym „Portret Papieża inspirowany jego wierszami” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie. 
I miejsce zajęli Natalia Jaroszewska i Jarosław Sekulski, natomiast II miejsce zdobył Szymon Strzelecki. Wielkie brawa dla wszystkich laureatów!

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do parku linowego w Broku. Natomiast młodsze dzieci zwiedziły ZOO w Warszawie. Wyjazdy dostarczyły uczniom niesamowitych wrażeń.

Czerwcowa pogoda sprzyjała także zorganizowaniu pikniku sportowego dla wszystkich uczniów i przedszkolaków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi w workach, slalomy, rzuty do celu, ringo. Amatorzy muzyki i tańca znaleźli coś dla siebie. Dzień sportu 
i dobrej zabawy na powietrzu umilił pyszny i zdrowy poczęstunek.

Odbył się także koncert i inscenizacja pt. „Dla Jana Pawła II”. Było to niezwykle podniosłe wydarzenie.

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zorganizowali spotkanie przy ognisku, podczas którego pożegnali swoich kolegów Adama i Darka, kończących naukę w ZSS w Brańszczyku. Omówili także zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. 
Dzień wcześniej uczniowie wzięli udział w warsztatach „Betonowe dekoracje ogrodowe - zrób to sam”, w ramach których wykonali poidełka dla ptaków. Poidełka zostały umieszczone w ogrodzie sensorycznym.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się 25 czerwca na szkolnym placu. Dyrektor Elżbieta Piórkowska dokonała podsumowania pracy szkoły za rok szkolny 2020/2021. Nagrodziła wyróżniających się uczniów, w tym ucznia klasy 8 – Mateusza, który otrzymał nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Z łezką w oku pożegnani zostali uczniowie, którzy zakończyli naukę w ZSS w Brańszczyku. Dyrektor życzyła radosnych wakacji i prosiła, aby wszyscy pamiętali o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
ZSS w Brańszczyku
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl