Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 sierpnia 2022 r., imieniny Bogusławy, IlonyTo był trudny rok dla szkół

(Zam: 28.06.2021 r., godz. 19.03)

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie uroczyście zakończyli rok szkolny 2020/2021.Podczas uroczystości w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie oprócz uczniów, absolwentów, dyrekcji i grona pedagogicznego obecni byli także dyrektor Delegatury Kuratorium w Ostrołęce Michał Giers, przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak oraz przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Lewandowska.

Nie tylko goście w swoich wystąpieniach skupili się na trudzie pracy i nauki związanym z pandemią, ale także uczniowie, którzy zaprosili na inscenizację obrazującą problem życia w odosobnieniu. Przygotowaną na tę okazję część artystyczną zakończyli tanecznie – pokazem poloneza. Dyrektor ZS nr 1 Marian Popławski podkreślił aktywność młodzieży, która brała udział w projektach realizowanych zarówno przez szkołę, jak i powiat wyszkowski. Na szczególne wyróżnienie zasłużyło 34 uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki zarówno w nauce, jak i zachowaniu.
- Był to bardzo ciężki okres dla młodzieży, spowodowany pandemią. Dyrekcja, nauczyciele, osoby związane z oświatą robiły wszystko, by to zdalne nauczanie było na jak najwyższym poziomie. Jednak nie oszukujemy się, zważając między innymi na problemy techniczne, nie było to tym samym co nauczanie stacjonarne – podkreślił Michał Giers.

Uwagę na ciężką sytuację związaną z pandemią zwrócił uwagę także przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak.
- Jest to dzień szczególny w historii 50-lecia istnienia tej szkoły. Zakończenie roku szkolnego w roku trudnym, takim, w którym organy państwa, organy samorządowe, dyrekcja szkół, pracownicy musieli poradzić sobie z pandemią COVID-19. Uczniowie wszystkich szkół mieli w tym roku szkolnym ograniczoną możliwość edukacji, ale myślę, że dzięki pomocy wielu instytucji, zaangażowaniu kadry pedagogicznej i dyrekcji szkoły udało się nam ten program zrealizować - zaznaczył.

25 czerwca był także dniem zakończenia 3-letniej nauki uczniów ze Szkoły Branżowej I Stopnia. Absolwentom uroczyście wręczono świadectwa ukończenia szkoły, a także nagrody za wysokie wyniki w nauce i statuetki za osiągnięcia sportowe.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl