Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyPrawie 9 litrów krwi w Porębie

(Zam: 25.06.2021 r., godz. 14.46)

„Krwi nie zastąpi żaden lek” - pod tym znanym już hasłem odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa, tym razem w Porębie. Głównym organizatorem był oddział Klubu HDK Legion Porębska Kropelka Legionu.Wiele organizacji przyłączyło się, aby wspólnie promować krwiodawstwo. Co najważniejsze na apel o oddanie honorowo krwi odpowiedziały 32 osoby, a udało się oddać krew 19 osobom. Akcja zorganizowana 21 czerwca jako zadanie publiczne była współfinansowana przez powiat wyszkowski i gminę Brańszczyk. Spotkała się z ogromnym zaangażowaniem lokalnych instytucji i organizacji. Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji akcji i szerzeniu informacji o wydarzeniu Parafii pw. św. Barbary w Porębie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie i Tuchlinie. Dziękują tym, którzy zorganizowali poczęstunek dla krwiodawców tj. Kołu Gospodyń Wiejskich Porębianki z Poręby i Państwu Agnieszce i Stanisławowi Ponichterom - właścicielom Piekarni w Białymbłocie.
Na krwiodawców czekało szereg gadżetów i upominków, które ufundowali partnerzy tego wydarzenia tj. Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, gmina Brańszczyk, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku, Nadleśnictwo Wyszków. Miłym dopełnieniem akcji był kącik czytelniczy zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku, w którym Dyrektor GBP Marta Gołębiewska w ramach podziękowania obdarowywały każdego uczestnika akcji dobrą książką.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl