Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Pieniądze na siłownię

(Zam: 25.06.2021 r., godz. 11.42)

Na zakup i montaż elementów siłowni zewnętrznej w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym w Kamieńczyku samorząd województwa mazowieckiego przekaże 8 tys. zł.Decyzją radnych województwa mazowieckiego 89 rodzinnych ogródków działkowych w regionie otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Na ten cel przeznaczono ponad 800 tys. zł.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze 2021 to program samorządu województwa, który zachęca do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i przyrody, ale także efektywnego wykorzystywania i zagospodarowania terenów zielonych.
- To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych – podkreśla marszałek Adam Struzik. – W czasie pandemii szczególnie przekonaliśmy się o roli Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Miejsca te są chętnie odwiedzane przez mieszkańców Mazowsza. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w remontach i unowocześnianiu. Na ten cel przeznaczymy ponad 800 tys. złotych z budżetu województwa.

Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD.

Co roku ten program wsparcia cieszy się dużym zainteresowaniem – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – To właśnie działkowcy widzą potrzeby swoich zielonych enklaw. Przy pomocy samorządów chętnie sięgają po wsparcie na swoje pomysły. Te niewielkie środki pozwalają na realizację wielu inwestycji, m.in. remont chodnika czy instalację monitoringu.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl