Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Bug przegrywa

Ikona
(Zam: 14.06.2011 r., godz. 11.22)

W sobotę 11 czerwca Bug Wyszków rywalizował w Warszawie z zespołem Marcovia 2000 Marki w ramach przedostatniej kolejki rozgrywek grupy północnej IV ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Marcovii 2:1.

Pierwszy kwadrans spotkania należał do Bugu. Wyszkowianie swoją przewagę udokumentowali trafieniem Michała Hermana z 15. minuty, który wykończył bardzo dobrą kontrę swojej drużyny. Po pierwszej bramce spotkanie stało się bardziej wyrównane. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsze okazje mieli jeszcze wyszkowianie. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał, niestety, Łukasz Kowalczyk. Kilka minut później strzał Adriana Rowickiego na linii bramkowej zablokował obrońca Marcovii. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 1:0 na korzyść gości.

W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli dążący do wyrównania piłkarze z Marek. Mimo przewagi gospodarzy w środku pola początkowo dobre okazje mieli piłkarze Bugu, dwóch sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak Rowicki. W 70. minucie rywale dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Trzy minuty później nasz bramkarz niefortunnie wyszedł do dośrodkowania, co wykorzystał przeciwnik, którego strzał dał prowadzenie Marcovii. W 80.minucie mogło być już 3:1, jednak piłka po strzale jednego z gospodarzy odbiła się od słupka, a dobitkę obronił Michał Bogut. Pod koniec spotkania świetnej szansy na wyrównanie nie wykorzystał Herman, który w sytuacji sam na sam strzelił prosto w golkipera gospodarzy. W doliczonym czasie gry Waldemar Woźniak uderzył z rzutu wolnego w mur, piłkarze Bugu reklamowali zagranie ręką u jednego z rywali, sędzia jednak nie zareagował. Chwilę później arbiter zakończył ostatecznie spotkanie, Bug przegrał 1:2.

Marcovia 2000 Marki – Bug Wyszków 2:1 (0:1)

Bramka dla Bugu: M. Herman 15.

Bug: M. Bogut – M. Wajdzik (87. J. Rejnuś), Sz. Chalski (k), D. Pruszkowski, W. Woźniak – M. Herman, D. Papierz (70. D. Jarczak), M. Bierniacki, K. Krzywicki – A. Rowicki (75. Ł. Kamiński), Ł. Kowalczyk.

Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie zespół Victorii Sulejówek. Ostatnie spotkanie w tym sezonie zostanie rozegrane w sobotę 18 czerwca o godzinie 16.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie.

Kryształ Glinojeck – MKS Przasnysz 4:1
Tęcza 34 Płońsk – Iskra Krasne 4:2
Wisła II Płock – Kasztelan Sierpc 2:0
Mławianka Mława – Korona Ostrołęka 2:2
Hutnik Warszawa – Nadnarwianka Pułtusk 6:1
Victoria Sulejówek – Wkra Żuromin 5:1
Huragan Wołomin – MKS Ciechanów 5:0

1. Hutnik Warszawa 75 85-19