Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Szkolny tydzień kultury i życzliwości

(Zam: 17.05.2021 r., godz. 13.50)

Od 10 do 14 maja w Szkole Podstawowej nr 4 obchodziliśmy „Szkolny Tydzień Kultury i Życzliwości „Nasza Niezapominajka”. Codziennie uczniowie brali udział w działaniach promujących kulturę i życzliwość.Poniedziałek upłynął pod hasłem „Darmowych Komplementów” - na korytarzu szkolnym zostały wywieszone karteczki z komplementami i życzeniami. Uczniowie odrywali karteczki, pobierali komplementy i obdarowywali wybrane osoby ( koleżanki, kolegów, nauczycieli, panie i panów pracujących w szkole), sprawiając im przyjemność.
 Wtorek to dzień, w którym odbywały się wybory klasowych „Miss i Misterów Kultury 
i Życzliwości”.
 Środa – uczniowie brali udział w ćwiczeniu „Harmonijka życzliwości” - otrzymali kartę, którą złożyli w harmonijkę i podpisali, następnie harmonijka wędrowała od ucznia do ucznia. Każdy uczeń, do którego dotarła kartka wpisywał pozytywne cechy danej osoby, np.: „Lubię Cię, bo…”, „Jesteś…”, „Szanuję Cię za Twój…”, itp. Na koniec ćwiczenia kartki wróciły do swojego właściciela, chętne osoby odczytywały swoją harmonijkę. Wypowiadały się, co czują, co ich zaskoczyło, jakie emocje im towarzyszą.
 Czwartek – odbyła się prezentacja filmu „Pan Obojętny”. Po nim uczniowie wykonywali plakaty, wykorzystując synonimy słowa „ życzliwy” - „ nieżyczliwy”. Gotowe prace stały się elementem dekoracyjnym szkoły.

Piątek to czas podsumowania. Uczniowie wykonywali „Klasowy Łańcuch Życzliwości” 
Na placu apelowym odbył się happening podsumowujący tygodniową imprezę - wszyscy uczniowie połączyli klasowe łańcuchy w ogromny „Szkolny Łańcuch Życzliwości”.
Następnie dyrektor Ewa Runo dokonała uroczystej dekoracji szarfami „Miss i Mistera Kultury i Życzliwości”.
Oklaskom i gratulacjom nie było końca. Wszyscy obdarowani słodkościami uczniowie klaszcząc, wykrzyczeli hasło „Szkolny Dzień Kultury i Życzliwości - Nasza Niezapominajka”.
Przez cały tydzień uczniowie sadzili na szkolnym skwerku niezapominajki, które nie pozwolą nam zapomnieć, by życzliwość i kultura towarzyszyły nam codziennie.
Pełna relacja z wydarzenia oraz galeria zdjęć znajdą się na stronie szkoły i facebooku. Zapraszamy.
Organizatorzy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl