Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Mistrzowie ortografii gminy Długosiodło

(Zam: 14.05.2021 r., godz. 08.45)

12 maja w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Długosiodle odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Długosiodło.Celem konkursu jest rozwijanie u uczniów zainteresowań ortograficznych, doskonalenie umiejętności poprawnego pisania oraz dbałości o piękno języka ojczystego, rozbudzenie ciekawości poznawczych i chęci rywalizacji. W etapie gminnym uczestniczyło 18 najlepszych uczniów z klas IV-VIII z pięciu szkół. Uczniowie zmagali się z dyktandem sprawdzającym ich znajomość ortografii i interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z nauczycieli polonistów ze szkół z gminy Długosiodło.

Mistrzem Ortografii Gminy Długosiodło w roku szkolnym 2020/2021 w kategorii klas IV-VI został Oliwier Gołębiewski ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Blochach, natomiast tytuł wicemistrza wywalczył Miłosz Kulesza ze Szkoły Podstawowej im. hm. ppor. AK „Zośki” T. Zawadzkiego w Sieczychach, III miejsce w konkursie zajęła Maria Składanek z Zespołu Szkół w Starym Bosewie.
W kategorii klas VII-VIII tytuł Mistrza Ortografii Gminy Długosiodło zdobyła Matylda Biernat ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Długosiodle, tytuł wicemistrza uzyskał Piotr Reising również ze szkoły w Długosiodle, a III miejsce w konkursie przypadło Oliwii Michalak ze Szkoły Podstawowej im. hm. ppor. AK „Zośki” T. Zawadzkiego w Sieczychach.
Laureaci otrzymali z rąk dyrektor szkoły Urszuli Kmoch dyplomy oraz nagrody książkowe. 
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie.
OrganizatorzyNapisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl