Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaWyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

(Zam: 06.05.2021 r., godz. 09.47)

Weronika Pajka, uczennica Szkoły Podstawowej w Rząśniku, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „#NaszaFlagaPL”.Do organizatorów wpłynęło ponad 8 000 prac, do oceny skierowano 7 657. W gronie laureatów znalazła się Weronika Pajka z klasy III, która otrzymała wyróżnienie od parafii św. Mikołaja w Lublinie (współorganizator konkursu). Jej praca przedstawia dziadka siedzącego w fotelu, czytającego wnuczce o historii Polski. Dziewczynka dzięki temu może się dowiedzieć m.in. o uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, która dziś jest uznawana za jedno z ważniejszych wydarzeń w dziejach Polski.
Sukces w konkursie „#NaszaFlagaPL” to duże, pozytywne zaskoczenie dla Weroniki i jej bliskich - w końcu niełatwo jest odnieść go w tak dużym gronie uczestników. Weronika na co dzień lubi prace techniczne, rysuje, wykleja, bierze udział w licznych konkursach, ale pierwszy raz udało się jej otrzymać nagrodę w ogólnopolskiej rywalizacji.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się odbyło się 1 maja w kościele pw. św. Mikołaja w Lublinie. Weronice w czasie ceremonii towarzyszyli najbliżsi.
Konkurs „#NaszaFlagaPL” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy są oceniani w dwóch grupach wiekowych: I-III oraz IV-VIII. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej odwołującej się do 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Elementem niezbędnym prac była polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw. Technikę każdy uczestnik mógł wybrać dowolnie.
Konkurs organizują parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie oraz Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl