Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaSprzątanie w Udrzynie

(Zam: 20.04.2021 r., godz. 10.16)

Na terenie Udrzyna 17 kwietnia odbyła się Operacja Czysta Rzeka 2021. To największa ogólnopolska akcja sprzątania rzek oraz ich okolic.Pomysł na Operację Rzeka narodził się nad Bugiem. Początkowo akcja miała polegać wyłącznie na sprzątaniu rzeki Bug i okolic. Szybko po jej ogłoszeniu okazało się jednak, że potrzeby nie dotyczą wyłącznie tego regionu, a chętnych do społecznej inicjatywy nie brakuje w całej Polsce. Do tej pory odbyły się dwie edycje: w roku 2019 i 2020.
Działania odbywają się w oparciu o Sztaby Lokalne. Na terenie gminy Brańszczyk akcja miała miejsce w dniu 17 kwietnia 2021 r. z inicjatywy Dariusza Okrzejskiego, Szefa Sztabu Lokalnego „Nasz Udrzyński Brzeg”. Sprzątano odcinek rzeki Bug i Tuchełki po stronie Udrzyna. Ze względu na pandemię i konieczność zachowania reżimu sanitarnego inicjatywa miała ograniczony charakter. Grupa sprzątających wolontariuszy liczyła ponad 20 osób, w podziale na 4 zespoły po około 5 osób. Sprzątanie trwało prawie cztery godziny. Zebrano 80 worków śmieci. Do akcji włączyli się mieszkańcy, właściciele ogródków działkowych, sołtys Barbara Makowska wraz z Radą Sołecką, a także Urząd Gminy w Brańszczyku. Sekretarz Beata Wójcik i pracownicy utworzyli jeden zespół wolontariuszy.
Akcja przebiegła sprawnie. Organizator Dariusz Okrzejski zapewnił dowóz zebranych śmieci do miejsca ich odbioru, a dla uczestników worki, rękawiczki i koszulki z logo akcji. Ponadto każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. Urząd Gminy w Brańszczyku zapewnił odbiór zebranych śmieci, a dla uczestników słodki poczęstunek, wodę, maseczki i rękawiczki jednorazowe. Natomiast po zakończeniu sprzątania na uczestników czekały kiełbaski oraz ciepłe napoje, przygotowane przez sołtysa i Radę Sołecką z Udrzyna.
Org.
Źródło: gmina BrańszczykKomentarze

Inicjatywa
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 21.04.2021 r., godz. 16.13
Brawo Pani sołtys, sekretarz i wszyscy wolontariusze. Ale gdzie Pan prof.dr.hab. Wójt przecież lubi się tak fotografować.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl