Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Nie stwierdzam działania na szkodę gminy

(Zam: 01.04.2021 r., godz. 13.37)

Burmistrz Grzegorz Nowosielski na sesji Rady Miejskiej skomentował fakt rozwiązania umowy o pracę z naczelnik wydziału zagospodarowania przestrzennego.Radny Adam Szczerba dopytywał o powody decyzji.
- W mediach pojawiła się informacja o odwołaniu pani naczelnik Iwony Kozon za porozumieniem stron. Z doniesień prasowych nie wyczytałem, jaki był powód, chciałbym więc uzyskać tę informację - oznajmił. - To jest w urzędzie strategiczny wydział. Do tej pory pan burmistrz podkreślał, że wykupy, sprzedaż gruntów są naszą wzorcową polityką, a zagospodarowanie przestrzenne też jest na odpowiednim poziomie. Skoro rozwiązujemy umowę z panią naczelnik, to zakładam, że były jakieś powody. Czy działanie na niekorzyść gminy czy coś innego, o czym powinniśmy wiedzieć? Jeśli nie było takich przyczyn, to skąd decyzja o rozwiązaniu umowy?
- Nie stwierdzam żadnego działania na szkodę gminy. Proszę absolutnie nie wyciągać takich wniosków - oznajmił burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Zmiany planów przestrzennego zagospodarowania, scalanie gruntów, ich sprzedaż pod usługi - te działania, które do tej pory podejmowaliśmy, oceniam pozytywnie i nie przewiduję zmiany strategii, kursu w tym zakresie. Wielokrotnie byliśmy za nie wyróżniani przez Związek Miast Polskich, inne instytucje. Nie widzę tu kwestii, które miałyby zostać zmienione. Czasem tak w życiu jest, że dwoje ludzi, którzy przez lata pracują ze sobą, dochodzi do wniosku, że nie chcą dalej współpracować. Doszliśmy z panią naczelnik do takiego wniosku w trakcie wspólnej rozmowy i podpisaliśmy rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem. Ten temat uważam za zakończony - dodał burmistrz. - Dostęp do informacji publicznej nie obejmuje kwestii personalnych, zawartości akt osobowych. Mam nadzieję, że pan radny nie oczekuje, że przytoczę treść mojej rozmowy z panią naczelnik, po której doszliśmy do wniosku, że czas się rozstać.
- Chodziło mi o potwierdzenie, że ta decyzja nie była związana z nieprawidłowościami, czy działaniami na niekorzyść gminy - podkreślił Adam Szczerba. - Rozumiem, że wyczerpał się model współpracy. Nie wchodzę w kwestię, jak ta dyskusja przebiegała.
J.P.

Komentarze

Dodane przez roms, w dniu 05.04.2021 r., godz. 07.15
Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości to ta wymiana zdań dobitnie pokazuje kto jest kim wśród wyszkowskich organizatorów życia publicznego.
Dodane przez abdul, w dniu 06.04.2021 r., godz. 08.16
Pytanie z zupełnie innej beczki. Czy to prawda, że burmistrzyna baluje z wyszkowskimi biznesmenami w jednej z restauracji na rybienku?
Dodane przez Czytelnik, w dniu 06.04.2021 r., godz. 17.29
Czego pytasz, czego pytasz przecież Nowosielski to nie Witos.
@abdul 06.04.2021r., godz.08.16
Dodane przez roms, w dniu 08.04.2021 r., godz. 09.29
Twoje pytanie trudno uznać za komentarz. Co najwyżej za plotkarską wypowiedź kołtuna z magla.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl