Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

W wielkanocnym duchu

(Zam: 01.04.2021 r., godz. 12.20)

Święta Wielkanocne obchodzone są w Polsce niezwykle uroczyście i  wiąże się z nimi wiele tradycji i ludowych obrzędów. O ich kultywowanie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym zadbał w szczególny sposób Samorząd Uczniowski, którym opiekują się J. Kozon i A. Budek.W czwartek przed Niedzielą Palmową zorganizował dla przedszkolaków warsztaty, w czasie których dzieci wykonywały z gałązek, traw i kwiatów kolorowe palemki. W piątek przygotował dla nich spotkanie pod hasłem „Poszukiwanie wielkanocnych jajeczek i zajączków”. Dziewczynki z klasy VII i VIII poukrywały na placu zabaw słodkie symbole Wielkanocy, a dzieci musiały je odszukać. Przy okazji dowiedziały się też, jakie są zwyczaje związane z tym świętem, np. co powinno znaleźć się w koszyczku, który niesie się w Wielką Sobotę do poświęcenia. W ramach Śmigusa Dyngusa na maluchy zamiast wody spadały bańki mydlane.
W ostatnim przedświątecznym tygodniu Samorząd Uczniowski zachęcił wszystkich do wykonywania pisanek oraz obejrzenia interaktywnej prezentacji. Oprócz ciekawostek na temat Wielkanocy znalazła się w niej stworzona za pomocą programu Scracht tematyczna gra, w której trzeba było zbierać punkty w postaci jajeczek.
Uczniowie po raz kolejny wzięli też udział w akcji „Szkolna Wymiana  Pocztówkowa”, organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza. Tym razem wykonali piękne kolorowe kartki świąteczne z życzeniami wielkanocnymi, które w formie kolażu zostały przesłane do zaprzyjaźnionych szkół z różnych stron Polski.
Dzięki takim akcjom społeczność szkoły mogła poczuć klimat nadchodzących świąt, przypomnieć sobie zwyczaje wielkanocne, a przy tym zintegrowała się i miło spędziła czas.
Org.Komentarze

Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.04.2021 r., godz. 19.02
Bardzo piękna inicjatywa. W tym miejscu chciałbym złożyć organizatorom tych zabaw wprowadzających dzieci w atmosferę najważniejszych polskich świąt, a także redakcji i czytelnikom Wyszkowiaka serdeczne życzenia umocnienia wiary i wielu łask Bożych z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.04.2021 r., godz. 19.08
Dziś rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. Geniusza i proroka naszych czasów. Poety, filozofa i jednego z najwybitniejszych papieży. Nie zapomnijmy o nim w modlitwie.
do Głowackiego
Dodane przez bolek, w dniu 02.04.2021 r., godz. 23.30
będziesz księdzem Głowacki!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl