Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina

W pracy i modlitwie - wyjątkowe rekolekcje

(Zam: 30.03.2021 r., godz. 15.10)

W dniach 23-25 marca uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem: ,,Profilaktyka na co dzień i od święta: jestem mocny dla Chrystusa - jestem piękna dla Boga”.W ciągu tych trzech dni nauka wyglądała trochę inaczej niż zwykle. Uczniowie podzielili się
na dwie grupy dziewcząt i cztery grupy chłopców. Uczestniczyli w kilku terapiach (m.in. plastyka, rzeźba, film i teatr, kulinaria, śpiew oraz sport i ogród). Podczas zajęć przygotowując swoje wnętrze na święta troszczyli się o siebie nawzajem w wymieszanych wiekowo grupach, wykonali mnóstwo pracy zarówno przed szkołą, jak i w szkole.

Na zajęciach „sport i ogród” mogli wykazać się podczas rozgrywek sportowych. Wygrabili także teren wokół szkoły. Każdego dnia mieli możliwość wykazać się kulinarnie - piekli babeczki, przygotowywali stół do śniadania dla poszczególnych grup, służyli sobie nawzajem. Swoją kreatywność pokazali na zajęciach plastycznych, w trakcie których wykonali dwie ogromne palmy (zdobiły kościół parafialny w Brańszczyku w Niedzielę Palmową), mnóstwo ciekawych i kolorowych prac pogłębiając wiedzę na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Na zajęciach z rzeźby wykonali 14 stacji Drogi Krzyżowej z masy solnej, którą nieśli ostatniego dnia rekolekcji podczas przeżywania Męki Pańskiej w Kościele.

W czasie zajęć z filmu i teatru mieli okazję wypowiedzieć się, przygotować plakat 
o sposobach wykorzystania siły, mocy i piękna, obejrzeć kilka ciekawych filmów profilaktycznych i religijnych, a także przygotować kilka scenek teatralnych. Każdego dnia rozśpiewywali się w trakcie przygotowań do mszy świętej. Powiększyli swoje śpiewniki 
o pieśni i piosenki związane z Wielkim Postem. Stało się tak dzięki młodym licealistom, Julce, Oli i Maksowi, którzy zechcieli towarzyszyć uczniom. Rekolekcjom przewodniczył proboszcz parafii w Brańszczyku ks. Jerzy Brzeziński, który głosił katechezę dla dziewcząt i dla chłopców. Każdy dzień kończył się mszą świętą. 

Pomysłodawczynią i koordynatorką tego niezwykłego i oryginalnego projektu „Profilaktyka na co dzień i od święta: jestem mocny dla Chrystusa - jestem piękna dla Boga” była Katarzyna Jermacz, z którą współpracowali wszyscy nauczyciele. Za pomoc w organizacji rekolekcji wielkopostnych społeczność szkolna serdecznie dziękuje księdzu proboszczowi, Siostrom Franciszkankom Rodziny Maryi i pracownikom Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku, gminie Brańszczyk, Stowarzyszeniu „Dla jednego uśmiechu” oraz Dorocie Bogackiej EUROCASH S.A. w Wyszkowie.
ZSS w Brańszczyku
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl