Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 lipca 2021 r., imieniny Marty, Olafa

Spotkanie literackie online

(Zam: 19.03.2021 r., godz. 11.34)

19 marca spotkanie autorskie online z Patrykiem Fijałkowskim, promujące jego najnowszą powieść „Filip i hydra”. Początek o godz. 19.00.Spotkanie można śledzić na facebookowym profilu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej lub Akademii Umiejętności „Pan Hilary”.

Patryk Fijałkowski (ur. 1992 w Wyszkowie) to autor powieści „Śnieg widmo” (2014), projektant zadań fabularnych do gier wideo. Wcześniej dziennikarz współpracujący m.in. z Polygamia.pl i Gry-Online.pl. W 2017 z angielskiego przełożył książkę „Indie games. Podręcznik niezależnego twórcy gier.” Czasem nieśmiało tworzy muzykę.

„Filip i hydra” to opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają na duszy dziecka będącego świadkiem przemocy domowej i trudnościach, jakie to dziecko, w dorosłym życiu, ma w budowaniu relacji i związków osobistych. Bohatera książki, Filipa, poznajemy z perspektywy dwóch przeplatających się linii czasowych - dziecka oraz dorosłego. Jako dziecko Filip żyje w piekle domu rodzinnego. Widzi skrajnie toksyczną relację swoich rodziców, opartą na dynamice kata i ofiary. Ojciec fizycznie i psychicznie znęca się nad jego matką.
Filip jako dorosły młody człowiek próbuje ułożyć sobie życie, nieświadomie powielając mechanizmy, które pomogły mu przetrwać dzieciństwo i odcinając się od swoich emocji. Jego pozorny spokój - fundament złożony z pasji do muzyki i relacji ze swoją dziewczyną Hanią burzy wiadomość od ojca, który chciałby się z nim spotkać po dziesięciu latach od urwania kontaktu.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez KODer, w dniu 20.03.2021 r., godz. 17.38
Popiera strajk macic. Niewiarygodny.......

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl