Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

W internecie trafił na oszusta

(Zam: 17.03.2021 r., godz. 11.49)

Wyszkowianin chciał w internecie kupić smartfon, a trafił na oszusta.Wyszkowscy policjanci 16 marca otrzymali kolejne zgłoszenie o oszustwie za pośrednictwem internetu. Jak relacjonował poszkodowany mieszkaniec Wyszkowa, na popularnej platformie sprzedażowej znalazł korzystną ofertę sprzedaży smartfona. Dokonał dwóch przelewów - zaliczek na konto wskazane przez sprzedającego. Po kilku dniach od wpłat kontakt ze sprzedawcą urwał się, a kupujący do dzisiaj nie otrzymał zamówionego towaru. Stracił 500 złotych.

W ostatnich tygodniach policjanci referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących oszustw popełnionych przy wykorzystaniu internetu. Jak tłumaczy wyszkowska Policja „bez wątpienia jest to związane ze zwiększonym w ostatnim czasie ruchem w sieci internetowej. Przez częstsze bycie w domu, częściej korzystamy z różnego rodzaju portali, głównie sklepów internetowych lub portali ogłoszeniowych. Częstsze zakupy wiążą się z częstszymi płatnościami internetowymi i wpłacanymi zaliczkami. I tutaj pojawiają się możliwe zagrożenia ponieważ wiele osób zbyt łatwo i bez ostrożności płaci za różnego rodzaju towary w nieodpowiedni sposób.”. Policjanci apelują o ostrożność w trakcie zakupów przez internet.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl