Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 kwietnia 2021 r., imieniny Julianny, Justyny

ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą

(Zam: 04.03.2021 r., godz. 14.44)

Od 15 marca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej.ZUS rozsyła już pierwsze zawiadomienia o skierowaniu. Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku, jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dlatego przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny.

Z wyjazdu do sanatoriów najpierw skorzystają te osoby, którym w najbliższym czasie kończy się świadczenie. Obecnie na skierowanie oczekuje ok. 1900 osób z regionu siedleckiego oddziału ZUS, ponad 1200 osób z terenu działania płockiego oddziału ZUS (północna część województwa, w tym powiat wyszkowski) oraz niecały 1000 klientów z południowego Mazowsza (Oddział ZUS w Radomiu).

Test na koronawirusa jest bezpłatny, a trzeba go wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed rozpoczęciem turnusu. Ośrodek telefonicznie poinformuje o wyniku testu. Na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. Listę punktów pobrań można znaleźć pod adresem: https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran. Z planowaniem podróży należy powstrzymać się do momentu, w którym ośrodek poinformuje o negatywnym wyniku testu.

Należy pamiętać o tym, aby poinformować ZUS, jeśli nie możemy skorzystać z rehabilitacji. Ważne jest także, by obowiązkowo informować ośrodek rehabilitacyjny lub ZUS o aktualnym numerze telefonu. Osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji nie mogą zgłosić się do ośrodka.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl