Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Rajd dla zdrowia kobiet

Ikona
(Zam: 14.06.2011 r., godz. 11.54)

W ramach charytatywnej imprezy Rajd Polski Kobiet 18 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” panie będą mogły bezpłatnie wykonać badania mammograficzne, cytologiczne oraz spotkać się z ekspertami z dziedziny onkologii i cytologii. Burmistrz sprawuje honorowy patronat nad wydarzeniem.

Rajd Polski Kobiet to akcja, która ma zwrócić uwagę Polek na rosnącą zachorowalność na raka piersi, a także zachęcić do dbania o swoje zdrowie i przeprowadzania badań okresowych. W rajdzie biorą udział kobiety aktywne, osoby publiczne, panie zachęcające do dynamicznej walki z nowotworami.
Organizatorem imprezy, jej pomysłodawcą oraz inicjatorem jest Krystyna Backiel z Fundacji Teraz Kobiety, doktor nauk ekonomicznych, wieloletni wykładowca akademicki.
W ramach Rajdu Polski Kobiet 18 czerwca w Wyszkowie Centrum Onkologii – Instytut Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie zorganizuje badania profilaktyczne. Będą to: mammografia (dla pań w wieku 50-69 lat), cytologia (25-59 lat), konsultacje z lekarzem onkologiem oraz lekarzem psychologiem. Przed Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik” przy ulicy Prostej będzie stał mammobus, w którym wykonywane będą badania. Akcja trwać będzie od godz. 10.00 do 14.00.
Rajd to akcja nie tylko obejmująca nasze miasto. Rozpocznie się 17 czerwca w Warszawie i prowadzić będzie przez Wyszków, Łomżę, Tykocin i Białystok, gdzie 19 czerwca odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca wydarzenie.
Komandorem rajdu jest Wojciech Prószyński, prezes zarządu Automobil Klub Centrum z Warszawy znany w naszym mieście z dorocznego „Rally Wyszków”. Jego twarzami są Martyna Wojciechowska i Jarek Kazberuk, którzy ukończyli w 2002 roku rajd Paryż-Dakar.
- Swój udział w nim zapowiedziało także wiele znanych osób m.in. aktorki: Agnieszka Maciąg, Anna Dereszowska, Dorota Kamińska, prezenterka Agata Młynarska. Rajd dla kobiet ma być formą prowokacji skierowaną do mediów, mężczyzn, kierowców-rajdowców i przede wszystkim wszystkich kobiet. Pokażemy, że jesteśmy silne, że jesteśmy w stanie pokonać i chorobę i rajd – mówi Krystyna Backiel.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl