Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 marca 2021 r., imieniny Heleny, Wiktora

Malarstwo Arkadiusza Michalika

(Zam: 22.02.2021 r., godz. 07.47)

W galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” dostępna jest wystawa malarstwa Arkadiusza Michalika.Arkadiusz Michalik ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych. Podczas studiów uczestniczył w zajęciach z grafiki pod kierunkiem prof. Mirosława Piotrowskiego i prof. Piotra Gojowego, malarstwa pod kierunkiem prof. Waldemara Woźniaka oraz rzeźby pod kierunkiem prof. Krzysztofa Mazura. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych m.in. w: Muzeum Pałacu w Wilanowie, Galerii Teatru Rampa w Warszawie, Galerii AD-HOC w Ursusie, Galerii Abakus w Warszawie.
Początkowo interesował się grafiką warsztatową, a z czasem także grafiką komputerową, które sporadycznie uprawia do dziś. Od pewnego czasu swoją uwagę i działania plastyczne przeniósł na malarstwo olejne, a ostatnio zajmuje się suchą pastelą.

Na wystawie prezentowane są obrazy olejne i pastele. Obrazy olejne należą do cyklu pt: „Eden”. Eden, czyli miejsce spotkania Boga z człowiekiem, „z jednej strony istota ludzka i jej geniusz, wyrażony przez maszyny i urządzenia, a z drugiej niedościgniona w swym bogactwie natura, której częścią jest też człowiek, jako dzieło Boże” – tak o tych obrazach mówi autor.
Natomiast pastele są swoistym zapisem podróży artysty.
W prezentowanych pracach dominującym tematem jest miasto, często pokazane w sposób nietradycyjny, który skłania do zastanowienia i głębszej refleksji.
Wystawę można oglądać do 20 kwietnia.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl