Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Zrobił się z tego szalet

(Zam: 00.00.0000 r., godz. 00.00)

Nieogrodzona, zarośnięta, opuszczona posesja przy ul. Kościuszki stała się dla klientów pobliskiego nocnego sklepu przytulnym siedliskiem i toaletą, co nie podoba się okolicznym mieszkańcom. Miastu zależy na rozbiórce nieruchomości, ale trwające procedury na to póki co nie pozwalają.

Do naszej redakcji zadzwonił rozżalony czytelnik, który skarżył się na nieestetyczny wygląd tego terenu, a także fetor dochodzący z posesji.
- To nie do pomyślenia, żeby w XXI wieku w centrum miasta stała taka ruina, nienaprawiony chodnik i do tego ten smród. Ludzie chodzą się tam załatwiać. To się zrobił szalet miejski – powiedział.
Chodzi o nieruchomość, której część przylegająca bezpośrednio do ulicy Kościuszki została w tym roku rozebrana. Wciąż jednak stoi nietknięte zabudowanie położone wgłębi nieruchomości. Klienci pobliskiego sklepu nocnego często wchodzą na ten opuszczony teren, a sąsiedzi skarżą się na uciążliwość tych wizyt.
Miasto chce uporządkować plac i zależy mu na dobudowaniu fragmentu zniszczonego chodnika położonego wzdłuż nieruchomości. Wystąpiło już nawet do zarządcy drogi (Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) o uzupełnienie ciągu, jednak pismo pozostało bez odpowiedzi.
- Gmina gotowa jest nawet dofinansować budowę tego fragmentu chodnika – deklaruje zastępca burmistrza Adam Mróz.
Samorząd wystąpił też do nadzoru budowlanego o rozbiórkę ruiny należącej do kilku spadkobierców. Trwa postępowanie nadzoru w tym zakresie. Do czasu rozstrzygnięcia, pozostałości nieruchomości będą „straszyć” wjeżdżających do naszego miasta.
- Mieszkańcy interweniują u nas, nie podoba im się nieład na tym terenie. Chcemy, by jak najszybciej doszło do rozbiórki – deklaruje Adam Mróz.
E.E. & J.P.

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl