Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 kwietnia 2021 r., imieniny Julianny, Justyny

Nowe hełmy dla terytorialsów

(Zam: 08.02.2021 r., godz. 08.41)

Na wyposażenie Brygad Obrony Terytorialnej m.in. 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Polskich Kontyngentów Wojskowych trafiło już 8 tys. hełmów „HP-05”. Pierwszy pododdział mazowieckich terytorialsów od stycznia szkoli się z wykorzystaniem nowego wyposażenia.Hełmy HP-05 weszły dotychczas na wyposażenie dziesięciu brygad Obrony Terytorialnej i są również już wykorzystywane w szkoleniu żołnierzy 5MBOT. Na wyposażenie Sił Zbrojnych RP wprowadziło je Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, które pełni funkcję gestora hełmów kompozytowych w siłach zbrojnych. Wybór tego typu hełmu był poprzedzony analizami, które bazowały na doświadczeniach innych rodzajów sił zbrojnych, w tym poza granicami kraju. HP-05 spełnia nie tylko wymagania pododdziałów lekkiej piechoty, ale także wybranych stanowisk obsługi wozów bojowych piechoty, artylerii i innych specjalistycznych we wszystkich rodzajach sił zbrojnych.
Hełm pełni rolę nie tylko ochrony balistycznej, ale jest również nośnikiem dodatkowego wyposażenia takiego jak oświetlenie, czy sprzęt noktowizyjny. HP-05 (typ „high-cut”) jest jednym z najnowszych tego typu produktów. Został wyposażony w szyny akcesoryjne i gniazdo montażu gogli noktowizyjnych. Hełm ten jest kompatybilny z wyposażeniem żołnierza: maską przeciwgazową, filtracyjną odzieżą ochronną, kamizelkami kuloodpornymi, indywidualnymi środkami łączności oraz urządzeniami do ochrony wzroku.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl