Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 kwietnia 2021 r., imieniny Julianny, Justyny

Inauguracja norwidowskich obchodów

(Zam: 04.02.2021 r., godz. 10.57)

9 stycznia w Pałacu w Chrzęsnem oraz 31 styczniaw Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Kamionku odbyła się inauguracja obchodów 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida.W obchody włączył się powiat wyszkowski, powiat wołomiński, powiat węgrowski oraz gmina Zabrodzie, gmina Wyszków, gmina Dąbrówka, gmina Strachówka,  gmina Łochów oraz Fundacja Museion Norwid.
Uroczystości w  Pałacu w Chrzęsnem z uwagi na warunki epidemiczne i panujące reżimy sanitarne odbyły się z udziałem wyłącznie delegacji sygnatariuszy Listu Intencyjnego, podpisanego  w listopadzie 2020 roku przez przedstawicieli trzech powiatów, 5 gmin oraz fundacji w związku z przypadającą w 2021 roku 200. rocznicą urodzin Cypriana Norwida,
Gminę Zabrodzie reprezentowała przewodnicząca Rady Gminy Zabrodzie Sylwia Maria Marciszewska oraz wójt Krzysztof Jezierski. Oprócz samorządowców w inauguracji wzięła udział także senator Maria Koc.
W trakcie uroczystości w Pałacu w Chrzęstnem wystąpili wszyscy sygnatariusze Listu Intencyjnego, można było także wysłuchać muzyczno-poetyckiego spektaklu w wykonaniu Marii Gabryś-Heyke (fortepian) i Wojciecha Stolorza (recytacja) oraz pierwszego z cyklu spotkań tematycznych pt.: „Moja droga do Norwida”, z wybitnymi norwidologami - prof. Piotrem Chlebowskim oraz prof. Tomaszem Korpyszem.
31 stycznia br. w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Kamionku odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. W uroczystościach uczestniczyli m.in. radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Joanna Bala oraz wójt Krzysztof Jezierski. Biskup gratulował pomysłu organizacji 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida. Po mszy zebrani wysłuchali koncertu poetycko-muzycznego, w trakcie którego wystąpił Chór Konkatedralny oraz zaprezentowane zostały utwory Cypriana Norwida w wykonaniu aktora Wojciecha Stolorza.
Źródło: zabrodzie.pl

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 04.02.2021 r., godz. 11.50
To Norwid urodził się w Crzęsnem? Nie wiedziałem.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.02.2021 r., godz. 13.52
Mógłby jeszcze powiat miński ze Strachówką związaną z Norwidem. Przeszkodziła polityka miłości?
Strachówka
Dodane przez Anonim, w dniu 05.02.2021 r., godz. 12.18
Wesele zaczęło sie polonezem
Dodane przez Anonim, w dniu 05.02.2021 r., godz. 16.31
Co to za pani? Jestem rdzennym mieszkańcem. Nie znam takiego nazwiska w gminie Zabrodzie. Niech ta Pani może pojedzie tam skąd pochodzi i niech tam ją wybiorą do rady. To tu wójt obcych promuje do brania naszych pieniędzy? Ludzi którzy nie znają naszych potrzeb i gminy? To może wójt też w tej sytuacji nie jest nasz skoro także Norwida sprzedał do Chrzęsnego a sam nie potrafi go wypromować?
Norwid, Strachówka
Dodane przez mikef, w dniu 06.02.2021 r., godz. 21.12
1. A od kiedy to Gmina Strachówka należy do powiatu mińskiego? 2. Co do rdzenności - skoro większość mieszkańców wybrała, to nie ma to znaczenia, skąd kto w nasze strony przyszedł...
Dodane przez Anonim, w dniu 07.02.2021 r., godz. 00.34
Trzeba przypilnować żeby Wójt tej pani za nasze pieniądze mediów do domu nie doprowadził a jeśli doprowadzi zwrócił gminie z własnych.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.02.2021 r., godz. 12.17
Większość wybrała bo wójt palcem pokazał. To jego odpowiedzialność, że obcym bez specjalnych kompetencji wali nasze pieniądze do kieszeni. Próba nic nie kosztuje, jak ta Pani jest pewna swego niech kandyduje tam gdzie mieszkała całe życie. Zobaczymy jakie są prawdziwe kompetencje do brania pieniędzy? Biorąc pod uwagę jakość rady nawet sekretarka w tym miejscu będzie błyszczała jak diament.
Dodane przez Zxc, w dniu 07.02.2021 r., godz. 17.11
Anonim, jad Ci się ulewa...??
c.d.
Dodane przez mikef, w dniu 07.02.2021 r., godz. 21.00
Vox populi, vox Dei. Mamy demokrację. Każdy może startować i się ubiegać o stanowisko bądź funkcję...
Dodane przez Anonim, w dniu 07.02.2021 r., godz. 23.33
Nie mogę zrozumieć jak może ubiegać się o funkcję ktoś kto nie ma nic do zaproponowania. Nie mogę patrzeć jak najładniejszy kawałek ziemi nie rozwija się i popada w ruinę. Stracimy kolejne pięć lat tylko dla tego, że ktoś chciał zarobić parę groszy i zajął stołki. Czy to uczciwe wobec mieszkańców? Mam nadzieję, że się na tym poznają i wyciągną wnioski, demokracja zacznie w końcu u nas działać a efekty i intencje zostaną właściwie rozliczone.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl