Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Dwa warianty przez gminę Zabrodzie

(Zam: 27.01.2021 r., godz. 09.46)

Trwają konsultacje dotyczące przebiegu obwodnicy Warszawy, czyli drogi ekspresowej S10. Pod uwagę brane są cztery warianty, w tym dwa przebiegające przez gminę Zabrodzie.26 stycznia za pośrednictwem internetu odbyło się spotkanie z samorządami w sprawie przebiegu obwodnicy Warszawy. Jak zakomunikowała gmina Zabrodzie „Podczas spotkania poinformowano nas, że po analizie wielokryterialnej rekomendowane są warianty, czerwony i zielony, które nie przebiegają przez teren naszej gminy, jednakże zaznaczono, że nie są to ustalenia ostateczne.”.
Według przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, konsultacje społeczne w sprawie przebiegu trasy odbędą się w 2022 roku, a ostateczny przebieg nowej obwodnicy będzie ustalony na przełomie 2022 i 2023 roku. Zakończenie inwestycji nastąpi w okresie od 2030 do 2035 roku.
J.P.
Szczegóły dotyczące inwestycji na stronie GDDKiA.

Komentarze

AOW
Dodane przez Monter, w dniu 29.01.2021 r., godz. 11.08
Jeśli trasa S50 miałaby przebiegać prze gminy Somianka i Zabrodzie to obowiązkowo węzeł na DK-62. Co z trasy do której włączyć można się dopiero na wysokości Wierzbicy. Trasa niestety przeciełaby dolinę Bugu. Gmina Zabrodzie mocno nie ucierpi z powodu trasy a może zyskać tereny inwestycyjne.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.01.2021 r., godz. 15.47
Czy wójt przeprowadził konsultacje czy tylko na stronie zamieścił? Były jakieś zebrania w tej sprawie analizy itd? Teraz widzę że na stronie gminy jest od ubiegłego roku. Nie wszyscy mają internet a w szczególności ci, których sprawa dotyczy. Widzę że w Zabrodziu to zamiecione pod dywan. Dla wójta to korzystne bo ostatnio jak była budowa S8 ówczesny wójt nic nie robił a wszystkim się wydawało że inwestuje na potęgę przez tą rozbudowę, którą wykonywało państwo. Żeby obecny wójt się przypadkiem tak nie prześlizgał jak tamten na następną kadencję. Mam nadzieję że ludzie drugi raz nie dadzą się nabrać w ten sam sposób. Widzą że nic się nie robi.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.01.2021 r., godz. 22.43
Rozwiązanie nie jest złe ale rok leży sprawa i nikt o niczym nie wie. Zamiast zrobić spotkania na początku, poinformować ludzi co i jak, podjąć decyzje jak działać i coś robić to sprawa leży od lutego w tamtym roku. A potem znowu będzie gwałtu rety. Sprawy toczą się same i bez kontroli. Jest ktoś poważny w tej gminie czy wielka sielanka za nasze pieniądze?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl