Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Oddaj krew w Somiance

(Zam: 25.01.2021 r., godz. 10.40)

Tym razem do Somianki na akcję krwiodawstwa zaprasza Porębska Kropelka Oddział Klubu HDK Legion.Ambulans będzie czekał 12 lutego od godz. 9.00 na placu targowym za Urzędem Gminy. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem starosty powiatu wyszkowskiego i wójta gminy Somianka.
Partnerzy akcji: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance, Gmina Somianka, Powiat Wyszkowski, Zakłady Mięsne "Somianka" Andrzej Ruciński, Bartek Ubojnia Zwierząt Wiesław Bartosiak.
Jak przygotować się do oddania krwi - informacje Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 25.01.2021 r., godz. 15.27
I ta drogocenna krew sprzedawana jest za bezcen do Niemiec, bo od lat 90 ten kraj nie potrafił zainwestować w fabrykę krwi. Warto byłoby o tym szerzej napisać, zanim zacznie się prosić ludzi o krwiodawstwo. O co chodzi z tymi Niemcami, czy później odkupujemy tę krew po tej samej cenie?
Dodane przez Żenada, w dniu 25.01.2021 r., godz. 15.29
Śmieszny jest ten honorowy patronat schorowanego starosty. Okaz zdrowia. Żenada
siebie warci
Dodane przez PiS PO jedno dno, w dniu 25.01.2021 r., godz. 17.37
Francuska spółka ciepłownicza Veolia miała w 2019 roku 127 milionów złotych czystego zysku. Większość została wytransferowana do Paryża w formie dywidendy. Ile kasy poszło w umowach licencyjnych, sowitych kontraktów menadżerskich dla Francuzów nie wiemy. Wiemy jedno 127 milionów to niemal 10% wartości całej prywatyzacji SPEC-u, którą przeforsowała Hanna Gronkiewicz-Waltz blisko dekadę temu. Sprzedaliśmy monopolistę na rynku ciepła za dziesięcioletni zysk! Efektem jest to, że miasto nie może prowadzić aktywnej polityki wymiany pieców i podłączania kamienic do CO, bo Francuzom się to „nie opłaca”. Veolia została niedawno ukarana przez UOKIK za zmowę cenową na skutek której Warszawiacy stracili kolejne dziesiątki milionów złotych. Prywatny właściciel zaniedbuje też sieć ciepłowniczą czego efektem są liczne awarie sieci w ciągu ostatnich dni. Miasto kupuje grzejniki, żeby ogrzać domy, które Veolia swoimi zaniedbaniami pozbawiła ciepła. Tak działa nadwiślański dziki kapitalizm: zyski sprywatyzować, koszta uspołecznić. W 2018 roku w moim programie wyborczym była rekomunalizacja spółki i rozliczenie tych, którzy przeprowadzili tę skandaliczna operację. Na PiS nie ma co liczyć. Rządzą 5 lat i nie cofnęli żadnej ze złodziejskiej prywatyzacji spółek w kraju. Przy prywatyzacji innej stołecznej spółki Stoenu wiemy, że doszło do korupcji. Zarzuty w tej sprawie postawiono już 8 lat temu. PiS nic z tym jednak nie zrobił chociaż dysponował również raportem NIK-u, który stwierdzał, że transakcja prywatyzacyjna w świetle polskiego prawa jest nieważna.
Zbawca Morawiecki umoczony PO uszy
Dodane przez PiS PO jedno dno, w dniu 25.01.2021 r., godz. 17.39
Premier Mateusz Morawiecki jako szef banku BZWBK był doradcą prywatyzacyjnym Hanny Gronkiewicz-Waltz przy prywatyzacji SPEC-u. Pokazuje to świetnie, że nasze kolonialne elity udają na codzień, że się kłócą, ale jak przychodzi do kasy to konflikty idą w odstawkę. Mimo wszystko wierzę, że kiedyś uda się cofnąć prywatyzacje STOEN-u i SPEC-u. To wymaga jednak wymiany niemal całej kompradorskiej klasy politycznej, która traktuje Polskę jak swój własny folwark, a polskich obywateli jak chłopów pańszczyźnianych.
Dodane przez Teresa, w dniu 26.01.2021 r., godz. 13.48
PiS to szajka karierowiczów u żłoba, nie ma reformy wymiaru sprawiedliwości, nie ma rozliczenia licznych afer po PO, czyli jedni kryją drugich a Ty człowieku głosuj, żeby blondynkom żyło się lepiej.
Dodane przez Janda, w dniu 26.01.2021 r., godz. 14.34
dane z systemu PESEL za zeszły rok ujawniają trzy rekordy. Liczba urodzeń (357,4 tys.) była najniższa od 2004 r., zaś liczba zgonów – najwyższa po II wojnie światowej (486,2 tys.). Postraszyli, wystraszyli, oto efekty.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.01.2021 r., godz. 16.05
PIERWSZY POLAK CO ZMARL PO SZCZEPIENIU NA SWIRUSA !!!!20 STYCZNIA ZMARL 73 LETNI PENSJONARIUSZ DPS W OSTROWINIE !MEZCZYZNA PRZYJAL DAWKE 19/ A 20 JUZ NIE ZYL!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 26.01.2021 r., godz. 16.23
Ta władza moralnie już się nie podniesie i prawdopodobnie "wyborczo" też nie. Szczególnie, jeżeli pojawi się duża ilość poważnych powikłań poszczepiennych w jej twardym elektoracie. Tanie sztuczki, jak wyszczepienie celebrytów poza kolejką, zwrócą się przeciwko manipulantom. Uraza pozostanie na zawsze. Gdyby naszą przyszłością była demokracja, to w partii rozlegałyby się wszystkie dzwonki alarmowe. Skoro ich nie ma, to można podejrzewać że reżim Morawieckiego został już desygnowany na zarządcę Polski w ramach NWO. Tam raczej nie będzie wyborów, a jeżeli już będą, to w stylu amerykańskim. Witamy w nowej rzeczywistości!
Dodane przez JAn, w dniu 27.01.2021 r., godz. 06.39
Pisowcy mają teraz dwa wyjścia-albo wycofywać sie z tej hecy albo iść na starcie ze spoleczeństwem.Podobno ta druga opcja jest rozpatrywana dzisiaj przez Kaczora ale spotkała się z buntem części ministrów.Nie mogą sobie pozwolić na takie gnicie jak obecnie bo to ich zdmuchnie z areny dziejów.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.01.2021 r., godz. 07.18
Już się robi głośno o braku skuteczności szczepionki. W Izraelu totalna klapa, przodują zarówno w szczepieniu jak i zakażaniu, co ciekawe przodują też w liczbie i drastyczności lockdownów! Propaganda próbuje ubrać w winę chasydów, że przez nich bo się do kolejnego, entego już lockdownu nie chcą stosować. U nas opieranie całej propagandy na szczepionce musi okazać się klapą, spływać będą kolejne informacje na temat tego cudu także z innnych krajów.
Dodane przez Uwaga, w dniu 27.01.2021 r., godz. 07.26
Trzeba pamiętać, że szczepionka mRNA jest cały czas w fazach testów, o czym pisze sam producent. Tym samym serwujemy konstrukt mRNA ludziom zdrowym, którzy w minimalnym stopniu narażeni są na powikłania. Dodam również, że badania kliniczne się nie zakończyły, mają trwać do 2023 r., a produkt mRNA jest dopuszczony jedynie w trybie „emergency"
Dodane przez Cejrowski, w dniu 27.01.2021 r., godz. 08.09
Szczepionkę na Covid najpierw powinniśmy przetestować wyłącznie na przedstawicielach rządu, jeżeli nic im nie będzie, znaczy że bezpieczna. A jeżeli poumierają, Naród będzie bezpieczny.
Co jest
Dodane przez Ela, w dniu 11.02.2021 r., godz. 12.22
Co za bzdury tu piszecie, ogłoszenie dotyczy honorowego oddawania krwi, a Wy się tu politykujecie. Ogarnijcie się trochę. Kto nie chce, nie musi oddawać, jego decyzja.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl