Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Razem dla bezpieczeństwa dziadków

(Zam: 21.01.2021 r., godz. 14.57)

Wyszkowscy policjanci wspólnie z podopiecznymi Przedszkola nr 2 w Wyszkowie przygotowali broszury, laurki oraz odblaski, które wnukowie przekazali swoim dziadkom. Funkcjonariusze z kolei spotkali się z seniorami na wyszkowskich ulicach.Policjanci składając życzenia osobom starszym przypominają o najważniejszych regułach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracają na zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni oraz zachęcają do noszenia odblasków o każdej porze dnia i nocy, nawet w terenie zabudowanym. „Z okazji święta Babci i Dziadka zadbajmy o to, aby nasi bliscy nie padli ofiarą oszustów i byli bezpieczni na drogach.” - podkreślają policjanci, którzy stale edukują osoby starsze jak zachować czujność. „Składając życzenia porozmawiajmy i uczulmy naszych najbliższych na to, co może im grozić. Nie zostawiajmy babci i dziadka samych w obliczu zagrożeń.”.

Przestępcy stale modyfikują metody oszustw, których ofiarami są osoby starsze. Podszywając się pod funkcjonariuszy policji, pracowników banku, administracji czy podając się za członków rodziny bez skrupułów kradną seniorom oszczędności całego życia. Oszuści sięgają po rozmaite sposoby, by uwiarygodnić się w oczach swoich ofiar. Wykorzystują łatwowierność, wrażliwość oraz dobroć zwłaszcza starszych i samotnych osób, grają na ich uczuciach i potrafią nimi manipulować. Choć o tych metodach stale się mówi, to w dalszym ciągu wiele osób staje się ofiarami tego rodzaju przestępstw. 

Z danych policyjnych wynika, że na terenie policyjnego garnizonu mazowieckiego w 2020 r. dokonano 321 oszustw wobec osób powyżej 65 roku życia, a suma strat materialnych wyniosła blisko 7 milionów złotych. Natomiast wyodrębniając kategorię oszustw tzw. na wnuczka/policjanta w 2020 roku odnotowano 81 takich zdarzeń (wzrost o 27 w stosunku do roku 2019).

Według Policji, najbardziej zagrożonymi uczestnikami ruchu drogowego również są seniorzy.  
Oprac. J.P.Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl