Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 lipca 2024 r., imieniny Kamila, SzymonaSukcesy siatkarzy z SP 5

Ikona
(Zam: 07.06.2011 r., godz. 11.03)

W ostatni weekend, w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie rozegrany został turniej siatkówki chłopców w ramach XIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentująca Wyszków drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 uzyskała świetne, drugie miejsce, tydzień wcześniej szóstą lokatę wywalczyły dziewczęta.

Turniej w kategorii dziewcząt został przeprowadzony 27-29 maja. Wzięło w nim udział dwanaście zespołów. W fazie grupowej zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 pokonał 2:1 drużynę SP nr 6 z Ostrołęki oraz uległ takim samym bilansem SP nr 3 z Radomia. Pozwoliło to wyszkowiankom na awans do ćwierćfinałów. W starciu o wejście do najlepszej czwórki turnieju gospodynie turnieju uległy po zaciętym boju SP nr 3 z Płocka 1:2 i musiały się zadowolić grą o miejsca 5-8. Pierwsze starcie, przeciwko SP nr 30 z Warszawy siatkarki z Wyszkowa pewnie wygrały, w meczu o 5. lokatę po dramatycznym meczu musiały jednak uznać wyższość zawodniczek z SP nr 314 z Warszawy. W rezultacie reprezentantki ,,piątki” zajęły wysokie, szóste miejsce w ostatecznej klasyfikacji.

Ostateczna klasyfikacja:
1. SP Międzyborów
2. SP nr 3 Płock
3. SSP nr 1 Żuromin
4. PSP nr 3 Radom
5. SP nr 314 Warszawa
6. SP nr 5 Wyszków
7. SP nr 30 Warszawa
8. SP nr 222 Warszawa
9. SP nr 8 Legionowo
10. PSP nr 1 Kozienice
11. SP nr 6 Ostrołęka
12. SP Węgrów

Rywalizacja w siatkówce chłopców miała miejsce w dniach 3-5 czerwca. Nasze miasto, tak samo jak w zmaganiach dziewcząt, reprezentował zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5. W turnieju wzięło udział 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zespół SP nr 5 znalazł się w grupie A, wraz z drużynami reprezentującymi SP nr 1 z Ostrołęki, SP nr 1 z Garwolina, SP ze Słupna oraz SP nr 2 z Żuromina. Świetnie grający wyszkowianie pokonali wszystkich przeciwników rezultatami 2:0, tym samym pewnie awansując do półfinału imprezy. Tam na reprezentantów naszego miasta czekała silna drużyna z PSP nr 34 z Radomia, która zajęła drugie miejsce w grupie B, przegrywając tam zaledwie jedno spotkanie. Na gospodarzy turnieju było to jednak za mało. Kolejne spotkanie wygrane 2:0 otworzyło naszym najmłodszym siatkarzom drogę do finału. Tam czekała na nich drużyna z SP nr 277 ze stołecznego Targówka, która w półfinale pokonała SP nr 1 z Ostrołęki 2:0. Podczas rozgrzewki przed spotkaniem finałowym jeden z siatkarzy z Wyszkowa doznał kontuzji, co niestety, osłabiło zespół podczas najważniejszego meczu. Mimo tego, gospodarze stawili rywalom twardy opór, ulegając jednak ostatecznie 1:2 i zajmując w całym turnieju zaszczytne, drugie miejsce.

Ostateczna klasyfikacja:
1. SP nr 277 Warszawa
2. SP nr 5 Wyszków
3. SP nr 1 Ostrołęka
4. PSP nr 34 Radom
5. SP Międzyborów
6. SP nr 5 Radom
7. SP nr 1 Garwolin
8. SP nr 2 Żuromin
9. SP Słupno
10. SP Tłuszcz

Najlepsze trzy zespoły zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymały pamiątkowe medale oraz puchary. Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach zostały uhonorowane dyplomami. Najmłodszym sportowcom gratulujemy uzyskanych wyników.

Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta