Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 stycznia 2021 r., imieniny Juliana, Walerego

Publikacja na 200 rocznicę

(Zam: 12.01.2021 r., godz. 15.06)

Fundacja Museion Norwid jest współwydawcą książki, która ukazała się z okazji 200 rocznicy urodzin Cypriana Norwida.  • źródło fot.: Wydawnictwo Pewne
Fundacja, która na co dzień sprawuje pieczę nad pałacem w Dębinkach, podpisała wraz samorządami (m.in. wyszkowskim) list intencyjny dotyczący upamiętnienia wieszcza. Uchwały w sprawie ustanowienia Roku Norwida podjęli m.in. posłowie, radni sejmiku województwa mazowieckiego, radni powiatu wyszkowskiego.
Miejmy nadzieję, że przypadająca w tym roku 200 rocznica urodzin wieszcza zaowocuje wieloma ciekawymi inicjatywami. Jedną z pierwszych jest publikacja autorstwa Józefa Franciszka Ferta „Życie Cypriana Norwida. Pamiątka dwusetnej rocznicy urodzin poety. 1821–2021”. Wydawnictwo Pewne z Kielc oddało w ręce czytelników zarys biografii poety, napisany przez edytora „Vade-mecum” i członka redakcji krytycznego wydania „Dzieł wszystkich”. Wydawca opisuje książkę jako „Zwarte i kompetentne wprowadzenie w biografię i problematykę twórczości Norwida. Oprócz zarysu biografii książka prezentuje główne motywy twórczości, daje rys edytorskich dziejów dzieł poety, informuje o głównych inicjatywach i dokonaniach norwidologii, podaje podstawową bibliografię i przynosi antologię najważniejszych wierszy Norwida. Książka poręczna, trwała (szyta), z kolorowymi ilustracjami o wyjątkowej jakości, w części nieznanymi szerzej. Polecana do bibliotek i biblioteczek. Pierwszy tom jubileuszowej serii „Pewne Norwidiana”.”

Książka do nabycia na stronie internetowej Wydawnictwa Pewne
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl