Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 stycznia 2021 r., imieniny Juliana, Walerego

Co nam przyniesie nowy rok?

(Zam: 12.01.2021 r., godz. 19.00)

Miniony rok w Polsce wyróżniały dwa główne procesy. Pandemia i jej skutki (zdrowotne, społeczne i gospodarcze), a także radykalne postępy neomarksistowskiej rewolucji. Obie te sprawy są zresztą ze sobą ściśle związane.

Pandemia była olbrzymim zaskoczeniem, choć jak słychać było po jej wybuchu, specjaliści epidemiolodzy przewidywali jej nadejście. Jednak z podobnym zjawiskiem w świecie mieliśmy do czynienia przed ok.100 laty, nie istnieje więc ono w ludzkiej pamięci nikogo z żyjących. Na razie poradziliśmy sobie w Polsce dość dobrze z pandemią od strony zdrowotnej i gospodarczej, nieco gorzej jeżeli chodzi o skutki społeczne. Można powiedzieć jednak, że w tym meczu pierwszy set (wiosna) był bardzo dobry, drugi ( jesień) znacząco słabszy, bilans na razie jest nienajgorszy. Początkowe ostre, ale podjęte odpowiednio wcześnie restrykcje spowodowały, że parametry epidemiczne utrzymywały się u nas na bardzo niskich poziomach w stosunku do innych krajów. Z drugiej strony tarcze antykryzysowe w gospodarce pokazały dość dużą skuteczność, dzięki czemu mamy stosunkowo mały spadek PKB i nadal bardzo niskie bezrobocie. Drugi set przegraliśmy z trzech powodów: rząd został uśpiony początkowymi sukcesami i zlekceważył drugą falę covidu, do tego doszedł kompletny debilizm totalitarnej opozycji, a w szczególności radykalnych, rewolucyjnych feministek wzywających do manifestacji w szczycie pandemii, co oczywiście spowodowało wzrost zachorowań i śmierci. Trzecim czynnikiem było osłabienie dyscypliny społecznej przechodzące czasem w nihilizm i anarchię. Ale podstawowym pytaniem jest, jaki będzie kolejny, decydujący set ? Osobiście jestem optymistą. Nie liczę co prawda na opamiętanie totalitarnej opozycji. Głupotę i cynizm tego towarzystwa zdążyliśmy już poznać przez minione 5 lat. Tu nie ma żadnej nadziei. Myślę jednak, że rząd wyciągnie wnioski ze swojej jesiennej porażki, a także liczę na pewne uspokojenie nastrojów społecznych. Te dwa pozytywne czynniki oraz rozpoczynające się szczepienia doprowadzą do opanowania pandemii i radykalny przełom w sytuacji zdrowotnej, a później stopniową poprawę gospodarczej i społecznej.
Dużo gorzej będzie niestety z neomarksistowską rewolucją. Zdziczała barbaria, która ujawniła się w tym roku w naszym kraju, jest czymś strasznym i szokującym. Daje jednak szanse na to, że osoby lekceważące do tej pory problem zrozumieją powagę sytuacji. Nie ma bowiem w tej chwili żadnych niedomówień. Wszystko jest jasne. Współczesna bolszewia chce nam zabrać wolność i zniszczyć podstawy naszej tożsamości, kultury i religii. Procesy te, zgodnie z wytycznymi komunistów Gramsciego i Spinellego, postępują od wielu lat stopniowo i dla dużej grupy ludzi stały się niezauważalne pomimo, że ostatecznego celu tej rewolucji, czyli genderowego totalitaryzmu nie akceptują. Dziś dzięki wielu głupim i wręcz skandalicznym występom pani Krystyny Jandy i innych celebrytów, dzięki LGBT-owskiej polityce Rafała Trzaskowskiego i innych platformersów rządzących w dużych miastach stało się jasne, że wielu ludzi kultury i polityków stoi po stronie rewolucji. Jednak najbardziej jednoznacznym odsłonięciem kart w tej rozgrywce były wystąpienia środowisk LGBT-owskich i radykalnych feministek w minionym roku. Diaboliczne wycie, najprymitywniejsze bluzgi, ataki na nasze kościoły i niszczenie pomników pokazują charakter i cele tych środowisk. Katolicy, konserwatyści, niepodległościowcy, narodowcy, a najogólniej rzecz biorąc ludzie chcący zachować normalność nie mogą mieć dziś w tej sprawie żadnych złudzeń. To jest lepsze, spowoduje jakiś przełom w rozumieniu tych spraw i być może skuteczne przeciwdziałanie.
Jednak w tych sprawach rok 2021 będzie z pewnością co najmniej bardzo trudny. Dominującą ideologią Unii Europejskiej jest marksizm-lesbianizm i z tego kierunku będą olbrzymie naciski na przyjęcie tej ideologii przez Polskę. W USA zwyciężyło skrajne lewactwo i od stycznia zaczną się nowe rządy Bidena. Co prawda trudno sobie wyobrazić bardziej chamskie wtrącanie się w nasze sprawy niż to, co czyniła niesławnej pamięci pani Mosbacher, ale myślę, że nasza wyobraźnia zostanie poddana jeszcze trudniejszym próbom. Szczególnie w kwestiach, związanych z wprowadzaniem nowego, wspaniałego świata.
Na arenie wewnętrznej mamy również sytuację trudną. Wiele tzw. endziołsów śpi na forsie, żyje dobrze z różnych sorosowych funduszy i jest pod wyraźnym wpływem neomarksistowskich ideologii. Nastąpił lewicowy przechył wśród młodzieży. Kultura, uniwersytety i wiele instytucji (w tym sądownictwo) są opanowane przez lewaków, często nawet bolszewię w stanie czystym. Nie będzie więc lekko. Walkę jednak trzeba podjąć i tę batalię trzeba wygrać. W innym przypadku Polska jaką znamy przestanie istnieć. Nie spodziewam się jednak radykalnej poprawy w tym roku. Optymizm jest możliwy w dłuższej perspektywie.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez ^^, w dniu 07.01.2021 r., godz. 11.45
"Na razie poradziliśmy sobie w Polsce dość dobrze z pandemią od strony zdrowotnej i gospodarczej..." ***** "... tarcze antykryzysowe w gospodarce pokazały dość dużą skuteczność, dzięki czemu mamy stosunkowo mały spadek PKB..." *** Buahahahaha...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.01.2021 r., godz. 13.21
Cóż, jaki jest Głowacki każdy wie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.01.2021 r., godz. 15.48
Dworczyk: do końca marca otrzymamy ok. 900 tys. szczepionek - z tego 1% zmarnujemy, wylejemy, rozmrozimy, czyli w pierwszym kwartale roku, optymistycznie pisi rząd zaszczepi ok. 450 tys. osób - panie Głowacki, ponieważ radzimy sobie dość dobrze, kiedy, wg pana zostanie zaszczepiona ta grupa Polaków, którzy chcą, i czy będą to głównie znajomi królika? - cd. info pod tematem: punkty szczepień, odsyłam, bo się pan dopominał
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.01.2021 r., godz. 21.30
Pani, jak zwykle próbuje wpuścić kłamstwa w obieg publiczny. Sprawdziłem, na konferencji prasowej Michał Dworczyk oświadczył, że jeżeli producenci dotrzymają zobowiązań to do końca pierwszego kwartału otrzymamy 5 mln 900 tys. szczepionek. U pani została końcówka – 900 tys., zginęło …. bagatela, 5 mln.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.01.2021 r., godz. 21.31
Oprócz tego jeszcze mały drobiazg. Prosiłem o pani komentarz do szczepień poza kolejnością przeróżnych bojowników o demokrację i praworządność ( Janda, Materna, Miller, Miszczak, Walter) wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Miało to miejsce na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
srebrna
Dodane przez JJ, w dniu 08.01.2021 r., godz. 07.37
"Dominującą ideologią Unii Europejskiej jest marksizm-lesbianizm.." Ale z synem sobie jakoś radzicie w tych trudnych czasach?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.01.2021 r., godz. 07.43
w Polsce do wczoraj zaszczepiło się ponad 160 tys osób, i to właśnie te liczby będą wskaźnikiem działania narodowego programu szczepień, tak jak obraz pandemii pokazują dane o osobach zmarłych, ponieważ pisi rząd, a szczególnie pan Dworczyk regularnie myli fiolki szczepionki z dawką szczepionki, żonglując tak danymi na przyszłość, że wychodzą brednie - w każdym razie niby mamy teraz 670 tys, dawek szczepionki a zaszczepionych jak wyżej - tempo iście zabójcze w sensie dosłownym - panie Głowacki odpowiedzi na mały drobiazg i inne proszę szukać w moich wpisach pod: to nie jest wojna, oraz info o punktach szczepień w powiecie - natomiast nowy rok już pokazał, czym kończą się rządy takich panów jak Trump i kto płaci za to najwyższą cenę - Duda obejmując prezydenturę w pierwszej kadencji ułaskawił awansem wiadomo kogo, Trump już swoich zabezpieczył, teraz chce ułaskawić siebie - pytanie: bohaterowie to czy tchórze?
Dodane przez MAR, w dniu 08.01.2021 r., godz. 08.41
Ale tego, że tak bardzo podrożała coca cola to im nigdy nie wybaczę, nie będzie mi pinokio Morawiecki mówił jak żyć!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.01.2021 r., godz. 08.42
Głowacki, ty zamiast zastępczego tematu zaszczepienia 15-tu osób poza kolejnością może odpowiedz na parę innych pytań - gdzie jest wrak?, Gdzie milion samochodów elektrycznych?, Gdzie 70 ml zł za wybory, których nie było, gdzie setki milionów skradzionych przez Rydzyka państwowych pieniędzy (w tym nawet z Ministerstwa Zdrowia), gdzie są miliardy, które poszły na propagandę zamiast na leczenie raka? Podobnych pytań jest jeszcze setki i przestań pieprzyć o jakichś 15- tu szczepionkach za sto czy 150 zł bo to trafia tylko do mózgów durniów a nie człowieka myślącego.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.01.2021 r., godz. 08.50
A Trump wypisz wymaluj jak nasz (idol Głowackiego) Antek Macierewicz, on po tym jak go wyrzucili ze stołka ministra zabarykadował się w swoim pokoju, dalej jeździł ministerialną limuzyną i kazał na siebie mówić - panie ministrze. Dokładnie jak ten trampek z Ameryki.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.01.2021 r., godz. 10.09
Dworczyk poinformował, że już zostało zutilizowanych 215 dawek szczepionki - nie podaje ile wylano, zmarnowano, wyrzucono cichcem, bo kto to wie - tak przygotowany jest pisi rząd do realizacji szczepień, a tzw. kalturator kalendarza covidowego to kolejny bubel - dajcie ludziom się zgłosić i zaszczepcie, po prostu - kto będzie chciał sam przypilnuje i daty, i godziny i powtórnego szczepienia - i to wszystko jedno czy z kolejki, czy nie, z której grupy, bo ważny jest czas i procent społeczeństwa ogólnie
Dobry Głowackiego
Dodane przez Magda, w dniu 08.01.2021 r., godz. 16.00
Głowacki napisz o swoich zasługach i osiągnięciach jak byłeś radnym, jaką to była owocna kadencja.
wypisywanie bzdur
Dodane przez Pix, w dniu 08.01.2021 r., godz. 18.12
Panie Głowacki proszę podać konkretne przykłady - "Wiele tzw. endziołsów śpi na forsie, żyje dobrze z różnych sorosowych funduszy" i udowodnić że to napisane zdanie jest prawdziwe. Kto z nazwiska żyje na forsie i z jakich sorosowych funduszy. Takie wypociny potrafią pisać tylko wybitni oszczercy, na dodatek bez żadnych dowodów.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.01.2021 r., godz. 20.24
Pani olu, to co w końcu powiedział Michał Dworczyk - 900 tys. szczepionek do końca kwartału, czy 5 mln 900 tys. ? Bardzo prosimy o pogłębioną analizę tej skomplikowanej sprawy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.01.2021 r., godz. 20.28
Wśród miłośników demokracji i praworządności zapanował dziwny lęk przed oceną tak prostej sprawy jak zaszczepienie się poza kolejnością pani Krystyny Jandy i wielu innych bardzo ważnych i zasłużonych osób ( Materna, Miszczak i towarzysze Walter, oraz Miller). Skąd to się bierze ? Czyżby zmęczenie tak wielką liczbą uzasadnionych, a nieskutecznych protestów, które brutalnie stłumili pisowscy siepacze ? A może obawa przed losem Mateusza Kijowskiego, Ryszarda Rubikonia Petru, zwanego również Ryszardem bez Ziemi czy też Kamila Durczoka ? Jak to wszystko pojąć ? Jak to ogarnąć ?
Do towarzyszki oli poprawna pisownia sic !!!.
Dodane przez Leonidas, w dniu 08.01.2021 r., godz. 20.36
Tzw.,, kalturator''ręce opadają i Pani śmie nas prawicowców krytykować i ciągle pouczać,tymi tekstami zaczerpniętymi z antypolskiej michnikowszczyzny,jaką jest Gazeta Wyborcza?.Najwidoczniej daje o sobie u Pani znać,owe słynne nieomal wręcz legendarne cytuję,,socjalistyczne magisterium''którym tak bardzo,wcale jeszcze nie tak dawno,próbowała Pani zaimponować czytelnikom niniejszego Wyszkowiaka.Tak po starej znajomości,pozwolę sobie doradzić,następnym razem zanim zabierze się Pani za komentowanie poszczególnych artykułów,proszę uzbroić w słownik lub leksykon poprawnej polszczyzny.Ponoć magisterium nawet,,socjalistyczne''co prawda według mnie,wątpliwej i kruchej reputacji,jednak do czegoś zobowiązuje:).
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.01.2021 r., godz. 20.47
Głowasiu, dziś kończy sto lat ostatni żyjący cichociemny, major Aleksander Tarnawski. Ale co ty masz z tym wspólnego? Ciebie to G obchodzi oczywiście, ciebie interesują powojenni bandyci zwani dziś przez prawactwo wyklętymi. Reszta to dla ciebie komuniści. W USA również. Żal mi ciebie. Współczuję.
wypisywanie bzdur
Dodane przez Pix, w dniu 08.01.2021 r., godz. 22.28
Panie Głowacki odpowie Pan na pytanie ? Jeśli nie, to jesteś Pan idiotą i powielaczem kłamstw.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.01.2021 r., godz. 23.31
Kiedy zostaniemy zaszczepieni? Brak szczepionek, żadnego systemu, żadnych terminów. O co chodzi tej bandzie nieudaczników bez koncepcji i planu? Dla czego nas nie informują i jakim prawem nas zabijają? Znowu nic nie przygotowane? Przykrywanie aferami działa tylko doraźnie a czas rozliczeń i tak nadejdzie. Chyba że damy im przejąć sądy i prasę.
wpis 8.01.2021 godz. 18.12
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.01.2021 r., godz. 06.39
To, że skrajne lewactwo i LGBTowcy otrzymują brudne pieniądze Sorosa na swoja działalność nie jest żadną nowością. Tak dzieje się od lat. Nazwiska ? Degenerat Kasprzyk ( czy też Kasprzak, proszę sobie sprawdzić ) z Obywateli RP, Sierakowski z Krytyki Politycznej, Rudzińska-Bluszcz, lewacka kandydatka na RPO (poprzez tzw. Sieć obywatelską Watchdog i Fundację Batorego), Kramek i Kozłowska, wspierani również przez lewy ruski biznes i towarzyszkę Różę Thun von Hohenstein. Stowarzyszenie Lambda, Fundacja Równość, Fundacja Społeczeństwa Otwartego itp., itd – nazwiska proszę sobie znaleźć w internecie. To gęsta siatka przeróżnych fundacji, organizacji uderzających w podstawy normalnego społeczeństwa.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.01.2021 r., godz. 06.59
Podobno wczoraj widziano na łęgach jakiegoś niedorozwiniętego, który, ubrany w czarną sukienkę biegał w kółko, kopał barani pęcherz i mamrotał pod nosem Kaczyński, Kaczyński. Może ktoś poinformuje opiekę społeczną, żeby się nim zajęła.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.01.2021 r., godz. 08.22
min Czarnek na wczorajszej konferencji poinformował, że o tym kiedy dzieci wrócą do szkół poinformuje premier kiedyś, po czym oddał głos panu, który poinformował, że informuje iż nauczyciele, którzy chcą, mogą wykonać testy przesiewowe, po czym poinformował jak wygląda procedura testowania, jakby ktoś jeszcze nie wiedział - najważniejsze co z "konferencji" wiadomo, to to, że nie ma w grupie 1 nauczycieli zaplanowanych do szczepienia , że testy są dla nauczycieli klas 1-3, oraz, że jeden nauczyciel będzie uczył wszystkiego w danej klasie: rysunku, polskiego, angielskiego itd - natomiast na jedyne pytanie, które mogli zadać dziennikarze, kiedy dzieci wrócą do szkół, min Czarnek nie odpowiedział, bo nie wiedział, no bo to Morawiecki powie, kiedyś...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.01.2021 r., godz. 09.27
No widzisz zazdrośniku Głowacki, my bierzemy kasę od Sorosa w Euro a ty od swoich bierzesz w Rublach, i w dodatku jeszcze transferowych.
Dodane przez pęcherz, w dniu 09.01.2021 r., godz. 10.00
panie Głowacki sam się kopnij w swój barani pęcherz
Dodane przez Anonim, w dniu 09.01.2021 r., godz. 10.38
Co niektórym od tego piorunka z Strajku zrobiło się zwarcie mózgu .
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.01.2021 r., godz. 11.48
Oj,oj,oj !!! Co to się porobiło w obozie postępu !!! Organizacja Stop Bzdurom manifestuje pod Gazetą Wyborczą. Jakie są przyczyny tej straszliwej determinacji Margot i towarzyszy ? Otóż towarzyszka Suchanow ponoć molestowała Margota. Ale oprócz tego straszyła go, że ma siedzieć cicho. Ale Margot nie chce siedzieć cicho. Wręcz przeciwnie. Tymczasem Wysokie Obcasy umieściły Margota obok Suchanow na jednej liście "zasłużonych" dla postępu ludzkości i w ogóle. Stop Bzdurom zażądało usunięcia tej organizacji z listy. Wysokie Obcasy nie chcą. Dym robi się coraz większy. Chlapną Michnikowi kwasem po oczach ?
Dodane przez T.kapelusz, w dniu 09.01.2021 r., godz. 11.50
Echlej nie pajacuj.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.01.2021 r., godz. 15.51
lokalny trybun, jakkolwiek pompatycznie by nie zaczynał swojego felietonu, w końcu i tak wyląduje w maglu albo szambie - tym razem ostatnim wpisem przypieczętował, że i jeden przybytek i drugi nie jest mu obcy
Do Głowackiego
Dodane przez Magda, w dniu 09.01.2021 r., godz. 19.21
Panie Głowacki pan Michnikowi to może buty czyścić. Zastanawiam się czy jedyną pana przyjemnością jest pisanie komentarzy. To jest chore.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.01.2021 r., godz. 20.04
Obawiam się, że Głowacki nie zasłużył nawet na to, żeby Michnikowi czyścić buty. Byłby to dla niego zbyt wielki awans społeczny.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.01.2021 r., godz. 22.17
W liczbie ludności Polska zajmuje 36 miejsce na Świecie. Pod względem liczby ofiar Covid miejsce 16, a w liczbie zakażeń 14 miejsce. Czy ktoś posiadający mózg uważa, że dobrze sobie radzimy?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.01.2021 r., godz. 12.23
Izrael szczepi prawie 40 razy szybciej niż Polska. Sukces wynika stąd, że postawili na tempo a nie reglamentowanie według kryteriów społecznych czy funkcjonalnych. Akcja 24/7; Zdarza się, że pielęgniarki wychodzą na ulicę i szczepią przechodniów bez żadnej biurokracji. Ale łatwiej zarządzać hejtem na niepokornych aktorów i opozycję, prawda Głowacki?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.01.2021 r., godz. 16.19
Wczoraj wykonano 1235 szczepień. Biorąc pod uwagę,że rząd podobno zorganizował 6000 punktów szczepień wychodzi po 0,2 wykonanego szczepienia na jeden punkt. Tyle miesięcy mieli,by ten system zorganizować...
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2021 r., godz. 07.37
górale szykują się na wojnę z obostrzeniami, które zamykają im interesy - wszystkie nakazy , zakazy, zalecenia są wydawane z naruszeniem prawa i łamiąc konstytucję - ludzie się buntują i szykują zbiorowe pozwy i taktykę walki z pisim rządem - testów nie robią, szczepionek na grypę nie ma, szpitale zapchane, program szczepień to porażka - na kogo czekają szczepionki w magazynach? - aby się przedatować?, odmrozić?, zmarnować? -
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2021 r., godz. 11.52
pisi rząd nie zabezpieczył tzw. szpitali węzłowych w odpowiednie chłodziarki, a ponieważ szczepionka może być odmrożona do 5 dni, jest dostarczana w poniedziałek, w ostatnich dniach tygodnia praktycznie nie ma szczepień - tak wygląda tzw. narodowy plan szczepień - poza tym osoby bardzo starsze mogą dzwonić na infolinię, do rodzinnego czy zapisać się przez internet, która to możliwość jest najbardziej zalecana, zważywczy na możliwości wszystkie osób 70+
Dodane przez Jeszcze Polska...., w dniu 11.01.2021 r., godz. 12.13
Z perspektywy upływającego czasu felieton MG o pandemii powinien być precyzyjniejszy, gdyż może to budować bańkę informacyjną w oderwaniu od realu. Ataki ideologiczne UE, które są nową religią dla niewierzących nie można też nie rozpatrywać z atakiem na Kościół i religię, szczególnie widoczne jest to w Polsce. Atak ten jest wielokierunkowy, w którym stosowane są różne środki, w tym kłamstwa, własna interpretacja zdarzeń jak również aktywny udział mediów w propagandzie. Co do pandemii, to nie można powiedzieć, że przechodzimy ją dobrze. Słaba służba zdrowia okazała się jeszcze słabsza i trzeba było robić lockdown już na wiosnę. Nie chcę oceniać czasu jego ogłoszenie, czy nie powinno być trochę wcześniej, żeby objąć wracając z zagranicy z ferii i urlopów. Z drugiej strony im później tym gospodarka mogła więcej zaczerpnąć kasy, żeby przetrwać, przy pomocy także państwa, drugi kwartał w lockdownie. Czy wszystkie posunięcia były zrozumiałe ? Patrzę na branżę budowlaną, gdzie budowano przez cały czas, nieraz wielu pracowników w brygadach i było OK, w handlu- spożywce, która pracowała całą parą i np. w innych branżach jak fryzjerzy, restauracje, agroturystyka gdzie jest lockdown. Z perspektywy także prognozowanie rozmiarów i przebiegu pandemii nie wyszło rządzącym, głównie od lata. Co do drugiego, letniego okresu można było się spodziewać, że nastąpi pogorszenie. Musieliśmy zaczerpnąć drugi oddech bo psychika siadłaby jeszcze bardziej. Także w wyborach władza Zjednoczonej prawicy chciała wygrać wybory prezydenckie i mieć więcej spokoju w rządzeniu. Dlatego poluzowano, odtrąbiono koniec pandemii, starsi poszli do wyborów i dzięki temu PAD wygrał. Dla Polski to dobrze, bo skończyła się wyniszczająca wojna o termin wyborów jak również kampania wyborcza i tandem PMM- PAD może spokojnie kierować państwem. Nie należy pomijać potknięć władzy i naczelnika państwa, jego "piątki dla zwierząt", wojna o aborcję i walki podjazdowe w samej zjednoczonej prawicy pogorszyli morale władzy. Nie da się ukryć, że niektóre kandydatury na ważne osoby w państwie (NIK, rzecznik praw dziecka itd) okazały się słabe, przez co zjednoczona prawica coraz więcej musi rozwiązywać spraw, które nie są w jej gestii. Nie jest jednak tak, że nie zdarzyły się na jesieni rzeczy dobre.Dobre negocjacje w ramach budżetu UE na następną siedmiolatkę i fundusz odbudowy, zamrożenie "piątki dla zwierząt", zakup części mediów przez Orlen (to nie do pomyślenia, że Twitter i facebook zablokował Trumpa, nawet jeśli jego tweety były nie na miejscu, coraz większe wpływy mediów w porównaniu z władzą wybierana przez suwerena), wygaszenie protestów agresywnej, totalnej opozycji. To głównie nieudolna opozycja i brak alternatywy dla obecnej władzy, nie da się ukryć, że nie najlepiej dysponowanej, powoduje, że nie ma w Polsce wielkiego chaosu czy porażki z pandemią, jak to np miało miejsce we Włoszech, Hiszpanii czy Francji na wiosnę. Światełkiem w tunelu jest szczepionka na covid-19, którą już zaszczepiono ponad 200 tysięcy Polaków, jednak martwi bardzo duża liczba zgonów dziennie i wydaje sie, że w krótkim czasie nie da sie tego ograniczyć. Też trudno nie zauważyć, że siada psychika Polaków, coraz więcej samobójstw, zawałów, jak również niepodporządkowaniu się przepisom i obostrzeniom. Te pierwsze półrocze będzie trudne ale wydaje się, biznes będzie otwierał swój interes nawet wbrew zaleceniom, bo nie wykluczone, że władza liczy, że większość Polaków podporządkuje się obostrzeniom ale przepisy są (może celowo albo niechlujnie jak każda władza w Polsce) tak skonstruowane, że można nie przyjąć mandatu, nieraz kilkadziesiąt tysięcy i wybronić się w sądzie. Władza osiąga swój cel bo większość zachowuje sie poprawnie a ci co nie podporządkowują się to pewnie już nie mogą w lockdownie bo nie będzie co zbierać. Władza przez te pierwsze półrocze będzie musiała nadal manewrować między ochroną służby zdrowia ( kolejne lockdowny, mniej lub bardziej uciążliwe, większe lub mniejsze zaangażowanie w narodowy program szczepień itd), ochroną gospodarki i miejsc pracy, słupkami poparcia i stanem psychicznym Polaków. PPM- PAD- Min. Niedzielski wydaje się, że sobie powinni poradzić, chyba że szczepionki tylko w niedługim okresie będą chronić przed zakażeniem. Jeśli jednak świat po pandemii zostanie całkiem inaczej ułożony, a my spóźnieni, bez idei na nową UE, bez nowych technologii, w tym ekologicznych ( ale nie powodujących pauperyzacji dużej części polskiego społeczeństwa), bez przemyślanego planu na energie odnawialną, bez nowego ładu gospodarczego w tym miejsca na duże polskie korporacje, firmy prywatne i małe biznesy Polaków, z zasadą, że podejmowanie ryzyka gospodarczego może przynieść ( lub nie ) dużo większe dochody i państwo ich nie zabierze (co nie zakazane to legalne) to nadal będziemy tylko tania siłą roboczą. Liczę, że odniesiemy sukces, mamy wiele mądrych umysłów w Polsce i władza ich zagospodaruje a nie tylko BWM czyli robiących sweet focie w mediach społecznościowych. Co do sorosowej ideologii dla niewierzących, singli, grup mniejszościowych itp czy innej ideologi progresywnej, żeby zapewnić im dobrostan to jest ona zbyt nachalna, agresywna, żeby zapewnić szybki sukces. Agresywne ataki na kościoły i zakłócanie modlitwy wierzących, perwersyjne parady równości i publiczne obnażanie się, ataki na Kościół i księży przez coraz liczniejsze media. Dołączają się do tego wypowiedzi księży i wierzących osób świeckich, którzy chcą zwalczania pedofilii wśród księży czy biskupów, usuwania ludzi niedobrych ale wydaje sie, że jest to problem niewielki, patologie które należy zwalczać systemowo i rekompensować straty psychiczne także finansowo. Bardzo cenię sobie udział we mszy świętej i ten spokój wewnętrzny oraz niekiedy doznanie estetyczne z wygłaszanego kazania księdza. Amen.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2021 r., godz. 12.17
Ola ma kota.
Wpis 11.01.2021 godz. 12.13
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.01.2021 r., godz. 17.47
Dziękuję za obszerną wypowiedź. Nie będę się do wszystkiego odnosił, ponieważ musiałoby to mieć objętość dużo większą niż mój felieton. Wiele z tych ocen podzielam, choć nie wszystkie. Skoncentruję się na jednym wątku w celu uzupełnienia mojej wypowiedzi. Nie lekceważę ataku na nasz Kościół. Polski Kościół Katolicki, ale także Kościół Katolicki w ogóle jest niewątpliwie celem obozu współczesnej, neomarksistowskiej rewolucji. Przeróżne Michniki i Urbany, a także Stokrotki i Liski Chytruski uznały, że już nadszedł czas, żeby nasz kościół zniszczyć. Stąd brutalne ataki podczas przeróżnych „protestów”, wejścia towarzyszek na msze święte, niszczenie elewacji i ogrodzeń naszych świątyń, plugawe wystąpienia radykalnych lewaków i feministek w mediach, a także dzikie, diabelskie wycie i bluzgi na LGBTowskich manifestacjach. Stąd również antykościelna i antyreligina zmasowana propaganda w Gazecie Wyborczej, TVNnie i Onecie raz innych michnikopodobnych mediach. Trwająca zresztą od początku ich istnienia, ale z różnym natężeniem. W mojej ocenie problem jest jednak znacząco szerszy. Dowodem na to jest lewacka cenzura, szalejąca w internecie, nie odnosząca się jedynie do spraw religijnych. Chodzi o wprowadzenie nowego totalitaryzmu, który odbierze nam wolność i zniszczy zarówno religię, kulturę, jak i tożsamość narodową. Pisałem zresztą o tym obszerniej w innych felietonach. Ta rozgrywka toczy się już od dawna, można powiedzieć na naszych oczach. Jan Paweł II mówił o tym wprost w wielu homiliach podczas pielgrzymki w 1991 r., a więc prawie 30 lat temu !!! Stąd również dziś brutalny, kłamliwy i podstępny atak na Niego, który będzie się z pewnością nasilał.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.01.2021 r., godz. 17.56
Zdecydowana przewaga Zjednoczonej Prawicy nad Koalicją Obywatelską w najnowszym sondażu IBRiS dla Rzeczpospolitej, nawet w wariancie starcia z połączonymi siłami totalitarnej opozycji pokazuje jednak, że Polacy zachowują minimum rozsądku w ocenach politycznych. Te wszystkie paniczne i katastroficzne wynurzenia różnych oli, ali, eli i syledyniaczka są tyle warte, co szumowina pływająca po zupie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.01.2021 r., godz. 17.58
Zajrzałem do wiadomości internetowych. Miła wiadomość. Dawno nie było tak dobrych parametrów epidemicznych. To cieszy. Dane na dziś : jedynie 4 622 nowe, zidentyfikowane zakażenia i 75 przypadków śmiertelnych. Poprawia się ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.01.2021 r., godz. 20.41
Według kalkulatora kolejki szczepionkowej i obecnego tempa mój termin szczepienia to 24 maja 2043 roku. Szukam kogoś, kto chciałby się zamienić bo tego dnia mam już umówionego okulistę na NFZ, na rano. Gdyby się ktoś obawiał, że to zbyt odległy termin to pocieszam, że premier Morawiecki obiecał przed wyborami, że teraz będzie można miejsce w kolejce do lekarza dziedziczyć.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2021 r., godz. 20.51
panie Głowacki, i trafił pan w sedno! - potrafi pan zainponować: sytuacja pandemiczna tak diametralnie się poprawiła, że właśnie pisi rząd przedłuża o kolejne dwa tygodnie wcześniej wprowadzone obostrzenia! - zawsze coś, bo dumny program szczepień legł już po kilku dniach, natomiast aby nie płacić rodzicom za opiekę nad dziećmi, wysyła się dzieci do szkół, które znowu rozleką pandemię - i tak wkoło Macieja, a właściwie prezesa -
Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2021 r., godz. 22.10
Nie ma szczepionek, z wyliczeń wynika, że zaszczepimy się za trzy lata a tu znowu o pierdołach. Szczepionki poszły w inne miejsce bo jakiś rządzący cymbał nie wyznaczył kolejnej grupy do szczepień. Ja bym zapytał kiedy głupcy dający poparcie zrozumieją, że są ofiarami podobnymi do tych co umierają? Teraz myślą, że należą do jakiejś zwartej struktury. Struktura robi z was balona i nie da za was funta kłaków jak przyjdzie co do czego. To jest wasz układ. Dopóki pozwalacie kraść jesteście głupcami użytecznymi.
Dodane przez anonim, w dniu 12.01.2021 r., godz. 00.31
MG, że propaguje informacje o przewadze zjednoczonej prawicy, zadziwiające, a jeszcze, że dziś tak mało zakażeń to propaganda, bo to są pomiary z niedzieli a w tym czasie to dużo mniej badań. Gdyby nie totalna opozycja, skrajna lewica wywołująca burdy na ulicach to poparcie PiS byłoby na poziomie 20 %. PiS przestało rozmawiać z ludźmi, czego przykładem jest nowela o mandatach ( wnioskodawca z zjednoczonej prawicy uzasadniając, dlaczego należy zrezygnować z obywatelskiego prawa do odmowy przyjęcia mandatu, wskazał: „odmowa przyjęcia mandatu niejednokrotnie ma charakter impulsywny i nieprzemyślany, a w konsekwencji powoduje konieczność podjęcia szeregu czynności związanych z wytoczeniem oskarżenia") czy różne głupie pomysły, żeby przypodobać sie wyborcom Konfederacji. Zimniejsza głowa panie MG, bo PiS powoli przeistacza się w partię, która jest mniejszym złem a nie ugrupowaniem, z którym się sympatyzuje i wybiera bez żadnych wątpliwości. Niech zapracują na nasze poparcie, powinniśmy wymagać od parlamentarzystów, bo po zdobyciu naszego głosu coraz częściej załatwiają swoje sprawy i interesy a nam serwują niezrozumiały bełkot . Może wie, co dzieje się z namaszczanym jeszcze niedawno na lidera PiS w Wyszkowie, Krzysztofem S. ?
Ponownie do towarzyszki oli,poprawna pisownia sic !!!.
Dodane przez Leonidas, w dniu 12.01.2021 r., godz. 11.34
Witam,no niestety znowu z krytyką,jak się okazuje nic się nie poprawiło na lepsze a wręcz przeciwnie,jestem przekonany że inspirację filozofii stylistyki pisma,czerpie Pani z sentencji głoszonych przez Lecha Wałęsę tw,,bolka''.Wśród nich pozwolę sobie wymienić te najciekawsze że cytuję,,Nie należy mieć pretensji do Słońca że się kręci wokół Ziemi'',lub też ,,Są minusy dodatnie i plusy ujemne''zapewne należy Pani do elitarnego grona jego ,,zwałęsizowanych''wyznawców.Okazuje się że jest Pani również prekursorką,wprowadzania do języka polskiego, nowych nikomu nie znanych dotąd wyrazów w następującej formie, pozwolę sobie zacytować,,zainponować'' oraz ,,rozleką''.Należy wnioskować że nomen omen stosuje tu Pani narrację ,,im gorzej tym lepiej,ulica i zagranica''a także współczesna targowica i tak wkoło Pani Maciejowa a właściwie:anty polska,postkomunistyczna,totalitarna opozycjo,mieniąca się koalicją obywatelską.Reasumując powyższe,bardzo się boję że jednak trudno będzie Pani ,,zainponować''czytelnikom niniejszego pisma.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2021 r., godz. 12.01
oczywiście: zaimponować i rozwleka - a merytorycznie: Lech Wałęsa Noblistą jest, czy się komuś podoba czy nie, bez względu na to jak mówił Polskę pozytywnie rozsławił w świecie jak nikt inny - dzisiaj prawie 400 zgonów z powodu zakażenia kw oraz chorób współistniejących - DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka - o szczepieniach wiadomo tyle, że więcej jest dawek szczepionek w magazynie niż osób zaszczepionych - oraz coraz więcej szczepionek zostaje zmarnowanych -
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2021 r., godz. 13.13
cd tzw. narodowego programu szczepień: MZ podało, że do tej pory zostało zutylizowanych ponad 600 dawek szczepionek - w kontekście tego WUM powienien dostać nagrodę, że zagospodarował 200 dawek nie zaś karę, i jest mi wszystko jedno kto został zaszczepiony, bo chodzi o populację, a cwaniaków i tych lepszego sortu nigdy nie brakowało, jak świat światem
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.01.2021 r., godz. 13.39
Ja jestem bardzo ciekaw, jak wyglądałaby teraz w tym kraju wojna, gdyby jakiś wróg na Polskę napadł. Przecież nikt by w soboty i niedziele nie walczył, a już zapewne od piątkowego popołudnia. Za strzelanie braliby się dopiero tak na dobre od wtorku.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.01.2021 r., godz. 18.33
Szczepienia nabierają rozpędu. To dobrze. Myślę, że to jest potrzebne. Ale z aferą szczepionkową w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to prawdziwy dramat. Uniwersytet ma zapłacić karę 350 tys zł. Dla prawie 200 osób sfałszowano uzasadnienia szczepień i zarejestrowano je niezgodnie z prawdą jako personel niemedyczny. Nie znaleziono żadnej umowy promocji szczepień, o której mówili celebryci. Czy rektor poda się do dymisji ? Co powie Krystyna Janda w kolejnej wersji swoim fanom i piorunkowym fankom, a także bojownikom oraz bojowniczkom o demokrację i praworządność ? Tyle pytań, żadnej odpowiedzi.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.01.2021 r., godz. 18.47
Natomiast bój w obozie postępu trwa nadal. Towarzyszka Suchanow jest nadal oskarżana o molestowanie Margota !!! I ten nie chce się zamknąć. Sprawa zakończy się w sądzie, czy będzie mordobicie ? Do tego "kolektyw" ( tak się sami nazywają) Stop Bzurom ujawnił korespondencję towarzyszki Lempart, w której wyraża się ona, mówiąc delikatnie bardzo negatywnie o posłance lewicy Agnieszce Dziemianowicz-Bąk. Używa w stosunku do niej słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Mówiąc wprost lecą bluzgi jak pod budką z piwem, co chyba już nikogo nie dziwi. Tak to już jest w eleganckim towarzystwie. Co tam się dzieje w tych LGBTowskich kolektywach ??? Podobno zresztą Krystynie Jandzie cały czas ktoś s** na głowę. Może to Margot, albo Suchanow ? Janda to dla nich jedynie burżuazyjna przedstawicielka dziadersów. Sodomia i Gomoria, jak mówił Jan Pietrzak w swoim kabarecie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.01.2021 r., godz. 18.58
Bardzo, bardzo kiepsko u Sławomira Nowaka. Prawa ręka Donalda Tuska i zaufana osoba Ewy Kopacz, a tu siedzi już pół roku w pudle. Co jakiś czas zatrzymują nowe osoby i dokładają mu zarzutów. Kupka z aktami rośnie i to jeszcze nie koniec. Podobno sypie Jacek P., gdański biznesmen, a cała sprawa zaczęła się na dobre, jak rozgryziono szyfr, którym Sławek porozumiewał się w rozmowach telefonicznych z kilkoma naganiaczami. W PO mówią, że sprawa jest „gruba” i boją się, że huknie rykoszetem w Tuska.
Co to będzie?
Dodane przez Obs, w dniu 12.01.2021 r., godz. 19.43
Jak widać Głowacki prowadzi dyskusję ze sobą. A co będzie? Ze wszystkich danych na dzisiaj narodowy program szczepień legł. Liczba zgonów jest porażająca, a władza robi sobie konferencje na różne okazje. Mają ogromne parcie na szkło. Na dodatek pisowcy i ziobrysci postanowili nam ulżyć przy mandatach, uzasadniając to tym, że będzie nam prościej, łatwiej. Władza traktuje nas jak idiotow. A tych idiotow należy szukać gdzie indziej. Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że są wśród autorów tak "wybitnych" pisowskich dobrodziejstw.
Dodane przez Magda, w dniu 12.01.2021 r., godz. 20.22
Panie Głowacki, napiszę Pan coś o swoich osiągnięciach.... Pana stan w medycynie ma swoje określenie. To trzeba leczyć póki nie jest za późno. To jest poważna choroba
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2021 r., godz. 20.25
Rektor WUM poinformował, że nie poda się do dymisji, i całkiem słusznie - uratował 200 dawek szczepionki, szczepiąc 200 osób z populacji - kto jest na liście min zdrowia wie, ale nie ujawni bo? - i tu można przypuszczać, że poza osiemnastoma osobami, które są wkoło wymienianie, są to...
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 13.01.2021 r., godz. 09.44
poza wszelkimi obostrzeniami pani Emilewicz wraz z rodziną, mężem i trzema synami spokojnie korzysta z "zamkniętych" tras narciarskich i szusuje ile wlezie - można, można! - a w niedzielę rozmodlona pojawi się na mszy, jakby nigdy nic - obecny czas, rządów pisich i pandemia odsłania coraz więcej mend, cwaniaków różnej maści itp. w naszym społeczeństwie. i nie rokuje dobrze na przyszłość - panie Głowacki, od Donalda Tuska proszę wara , ok? teraz i na wieki, wieków
Dodane przez antoni, w dniu 13.01.2021 r., godz. 09.56
Głowacki to pisowski ściek. Znajduje kanalizację na tym forum. Lecz się człowieku.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.01.2021 r., godz. 11.29
Panie Głowacki a ja cały czas czekam aż pochyli się Pan nad historią Kaczyńskiego Rajmunda i szerzej nam ją nakreśli w jednym ze swoich felietonów.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 13.01.2021 r., godz. 11.58
nowy rok przynosi coraz większą liczbę ofiar pandemii - w ostatniej dobie zmarło prawie 500 osób zakażonych kw oraz mających choroby współistniejące - prognozy co do uzyskania tzw. odporności stadnej są raczej przygnębiające, gdyż prawdopodobnie nie nastąpi to w tym roku - DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka, i trzymać się dzielnie
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.01.2021 r., godz. 17.11
Oj,oj, oj !!!! Sławomir Nowak, przyboczny Donalda Tuska ma przedłużony areszt o następnych kilka miesięcy. Czyżby nie było żadnej nadziei ? Co będzie, co to będzie ? Najgorsze jest rzeczywiście to, że otoczony przez pisowskich siepaczy przez tyle czasu może zacząć sypać. Jacek P., gdański biznesmen już składa „obszerne zeznania”, to dlaczego nie miałby tego zrobić Sławomir Nowak ? Był samodzielny, czy miał szefa ? Znaczy, szefa oczywiście miał, był nim Donald Tusk, ale czy szef był wciągnięty w „najważniejsze” sprawy ? Niepokój wdziera się w szeregi Platformy Obywatelskiej. Przecież Donald Tusk to świętość, ogólnonarodowe dobro !!! I co, miałoby się okazać, że Tusk jest capo di tutti capi ? Myśl taka pojawia się, niestety coraz częściej w głowach pogubionych sierot po Donaldzie. Co będzie, co to będzie ? Dlaczego Angela jeszcze nie interweniuje ? Na co czeka ? O co tu chodzi ? Czy wszyscy są zdrajcami ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.01.2021 r., godz. 17.27
Cała ta sprawa ze szczepieniami poza kolejnością to mieszanka parodii i bezwstydu naszych postkomunistycznych pseudoelit. Pokazały one jednocześnie swoją prawdziwą twarz. Wpychać się w kolejkę przed lekarzy i personel medyczny, który ratuje ludzkie życie to coś ohydnego. Ale dla tego towarzystwa to norma. Chyba tylko jeden Zborowski wyłamał się z tego chóru ludzkich hien i potrafił się jakoś zachować. Pokazał przynajmniej, że można zrobić błąd i nie brnąć dalej. A Janda, Materna, Krakowska, pan rektor …. szkoda gadać. Dno.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.01.2021 r., godz. 17.29
Ale zupełnie parodystyczne jest omijanie tego tematu przez wielu forumowiczów. Przeróżne ole,ale,ele, magdy nie mają nic do powiedzenia i uprawiają jedynie trolling ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.01.2021 r., godz. 17.31
W liczbie wyszczepień jesteśmy jako kraj w pierwszej piątce w Europie. Całkiem nieźle.
Nowy pomysł.
Dodane przez Obs, w dniu 13.01.2021 r., godz. 20.17
Władza pisowska, wpadła na nowy "znakomity" pomysł podziału województwa mazowieckiego, przydzielając nas do stolicy w Radomiu. Niepokoi mnie cisza panująca w Wyszkowie na ten temat. Chyba, że zaakceptowaliśmy już w świadomości ten pomysł, podobnie do zdania wybitnego intelektualisty Suskiego o korzyściach z budowy lotniska w Radomiu. Ja nie popieram podziału województwa i nigdy nie zagłosuję na autorów debilnych pomysłów.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.01.2021 r., godz. 21.13
On napisze w tych swoich felietonach stek bzdur i kłamstw, samemu będąc o tym przeświadczonym, a potem onanizuje się w komentarzach. Ciekawy przypadek.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.01.2021 r., godz. 22.47
Głowacki, twój trampek leci właśnie na zbity pysk. Zarówno ze stołka, jak i z własnej partii.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 14.01.2021 r., godz. 07.55
panie różnej maści Głowacki, proszę poszukać Rzecznika Praw Dziecka i zainteresować niejakiego Mikołaja Pawlaka faktem, że właśnie wszyscy pisi senatorowie, podczas głosowania nad budżetem w senacie, zagłosowali przeciwko przeznaczeniu kilkudziesięciu mln zł na dzieciecięcą psychiatrię w tym roku -
Do Magdy
Dodane przez Leonidas, w dniu 14.01.2021 r., godz. 08.52
Michnik czy Szechter?jego gazeta to,,GWno'' jest to największa zaraza jaka spadła na Polskę ostatnich 25 latach,nie licząc PO i Tuska.Aaronie Szechter przeproś za ojca i brata.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.01.2021 r., godz. 10.16
Za ojca i brata to powinien przepraszać Polaków Kaczyński.
Dodane przez antoni, w dniu 14.01.2021 r., godz. 10.23
Głowacki a miliony Szumowskiego to w czyjej kieszeni są? Przekop mierzei miał kosztować 880mln, teraz 2md. Niezły wałek co? Spece pisowscy niech biorą szpadle i kopią :) Ale Głowacki tego nie widzi, będzie jęczał w kółko o Nowaku :))))
Dodane przez MM, w dniu 14.01.2021 r., godz. 10.41
To, co wypisuje Pan Głowacki na temat szczepień to mieszanka parodii i bezwstydy dyspozycyjnego propagandzisty. Wg mnie to, rząd tylko i wyłącznie, ponosi odpowiedzialność za tę sytuację, bo to on stworzył taką furtkę i kazał z niej korzystać. Dzisiaj, post factum, dorabia do tego taką a nie inną, wygodną dla siebie teorię, którą z takim wielkim, iście aparatczykowskim zaangażowaniem, głosi Głowacki. Chwilę przed tymi szczepieniami, problemem było to, że jak ogłosił min. Niedzielski, część szczepionek się zmarnuje. Dla niego było to oczywiste, ale nie dla ludzi i zaczęło się podnosić larum, dlatego ten rząd, nastawiony na sprawianie dobrego wrażenia, musiał podjąć szybkie działania po pierwsze, żeby szczepionki się nie marnowały (żeby tę wpadkę ministra przykryć) dwa, żeby ludzie chcieli się szczepić. I to pokazuje też i korespondencja i to mówią ludzie, którzy byli blisko tej sytuacji. Dziś np. czytałem o telefonach z NFZ m.in. do WUM, żeby zrobić wszystko, żeby szczepionki się nie zmarnowały. Ważny jest też czas kiedy to wszystko się działo. Biorąc pod uwagę to wszystko a także to, że w tej chwili statystyki pokazują, że chcemy się (społeczeństwo) coraz bardziej szczepić, (bo to paradoksalnie w dużej mierze ich zasługa i świadczy o tym, że nie są pseudoelitami a prawdziwymi elitami)) powinien Pan tym ludziom dziękować a nie bezmyślnie wycierać sobie nimi buzię. ... Przy okazji, posługując się Pańską logiką, chciałbym zapytać, ponowić pytanie, które padło tu wielokrotnie a które parodystycznie jest przez Pana pomijane. Jak zdobył pracę Pański syn? Czy nie uważa Pan, przez analogię, że nawet, jeżeli nic Pan w tej sprawie nie zrobił osobiście, to właściwym byłoby tej propozycji nie przyjmować? Takie zarzuty pojawiły się w stosunku do tych osób, że nawet jeżeli to nie była ich inicjatywa to powinni byli odmówić. A jeżeli wykorzystał Pan swoją pozycję w tej części strony politycznej to warto było by z przyzwoitości teraz milczeć. Chyba, że to jest cena…
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 14.01.2021 r., godz. 10.53
kraje nowoczesne i demokratyczne skupiają się na rozwiązywaniu problemów teraźniejszych, z perspektywą rozwojową na przyszłość - pisi rząd nie radzi sobie z pandemią i kryzysem gospodarczym, ekonomicznym, edukacyjnym, inwestycyjnym, bo tak mocno ich guru tkwi w przeszłości, że tylko ta ich interesuje: rocznice, rekonstrukcje, niegdysiejsi bohaterowie itp. tym samym cofając Polskę do PRL-u, bo to przecież jest okres młodości prezesa, i w tym przeszłym czasie porusza się jak rybka w brudnej wodzie, mając "dobre" wzorce za młodu - w każdym razie cokolwiek pisi nie robią, nie trudno dopatrzeć się w tych działaniach ducha komunizmu i zamordyzmu z epoki minionaj, a powracającej
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 14.01.2021 r., godz. 11.39
pamiętam panią Emilewicz z jednego programu publicystycznego, w którym jedna z współuczestniczek powiedziała wprost: z panią, wówczas minister, trudno się rozmawia, bo pani po prostu kłamie - i tak już zostało, pomijam cały wątek jak wykorzystał i zmielił Emilewicz Gowin, analogicznie zresztą, jak prezes panią Szydło, ale patrząc obiektywnie, tym paniom się po prostu należało!
Dodane przez Jeszcze Polska ......, w dniu 14.01.2021 r., godz. 14.39
PO co te herezje. Jakie kraje nowoczesne i demokratyczne radzą sobie teraz dobrze? Słowo nowoczesne zaczyna kłócić się z słowem demokratyczne. Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania to państwa w wielkiej zapaści gospodarczej i z głupimi przywódcami. Niemcy radzą sobie różnie, bogacą się z pracy całej Europy. Europa schodzi na psy, zamykają granice bogate państwa, żeby nie zmarli ich bogaci, starzy obywatele. Umawiają się, że UE podpisuje umowy w imieniu państw członkowskich z firmami farmaceutycznymi, żeby nie kombinowali indywidualnie, a tu masz Niemcy się chwalą, że pozyskali dla siebie dodatkowe dawki szczepionek. Prostaczkowie. A może demokratyczne sa Chiny, jedyne państwo na plusie gospodarczo, które na początku pandemii, spawali drzwi swoim obywatelom, żeby nie wychodzili z domów, a może Korea PLD. jest demokratyczna, która wykorzystuje wszystkie możliwe nowe technologie do lokalizacji zarażonych ale także do szerokiej inwigilacji. Rosja sobie dobrze radzi ale czy demokratyczne państwo truje swoich obywateli i popiera aresztowania w Białorusi, chroniąc satrapę. Nie wspominam o USA, które trudno ocenić w jakiej są sytuacji po odejściu Trumpa, gospodarczo nie najgorzej ale z dużą ilością zmarłych, rewolucyjnymi nastrojami. Co do Polski to jakie mamy demokratyczne partie w Polsce ? Większość to wodzowskie jak PO czy PiS, PO po odejściu satrapy Tuska jest partią upadającą i do niczego niezdolną, reszta też w kryzysie albo w trakcie. Lewica zajęła się sprawami idiotycznymi, nie interesują ja sprawy gospodarcze. W ostatnia partii demokratycznj, PSL, liderzy poszli na lewo, po wyniku Kosiniaka skończyły się sny o potędze i następuje chybotanie łajbą. Co do PiS to nie popieram zachwytów MG, PiS zaczyna się powoli staczać jak PO, coraz głupsze pomysły, brak spójnej polityki władzy centralnej i samorządowej, słabe kadry. Gdyby nie połączenie z innymi partiami centroprawicowymi jak Solidarną Ziobry i Porozumienie Gowina, wciągnięcie PMM i niektórych z biznesu to rozkład państwa byłby zatrważający. Partie wodzowskie nie mają wiele ciekawego do zaproponowania obywatelom, prowadzą walką wewnętrzną o dostęp do ucha prezesa czytaj wodza. J. Kaczyński wiele dobrego zrobił dla centroprawicy ale już dużo mniej dla Polski. Jego diagnozy i ewentualnie kierunki polityki są dobre ale Polska to wielki kraj, nie ma dobrych programów i dobrych wykonawców. Co takiego ma do zaproponowania Polsce Suski, Terlecki, Zieliński, Brudziński, Czarnecki, Błaszczak czy Jurgiel a w Wyszkowie Sobczak, Zaremba czy Sobieski. Podobnie ci młodsi. Jedyna sensowna partia w Europie to niemiecka CDU, wspierana przez CSU, mająca prawie pół miliona członków, oparta na demokratycznych zasadach i z poszanowaniem każdego członka i sympatyka tego ugrupowania. Też będzie przeżywać kryzys bo A. Merkel zbyt długo rządziła i pozostawi po sobie nieprzygotowanych liderów a na razie występuje ich brak. W Polsce nie ma szans na tworzenie się partii podobnego typu, każdy chce władzy tu i teraz, a jak już jestem u władzy do trzymam się jak najdłużej i stosuję zamordyzm. Z partii biorą przykład ruchy i komitety obywatelskie jak np. wyszkowskie nowosielskie towarzycho wzajemnej adoracji. Tylko przy działaniu systematycznym, rozumnym, można pokonać ten trudny czas z jak najmniejszymi kosztami. Tak się nie dzieje i wybuchają protesty grup społecznych bo wiele lat rozwijali swoje interesy, poświęcili wiele sił i pieniędzy a ich dorobek znika bezpowrotnie. Widzę ich bezradność ale też idą za przywódcami, który chcą zdobyć szybko sławę i oszukują zdesperowanych ludzi np. przywódca "góralskiego veta", Pitoń, nie wierzy w koronawiirusa i wzywa do nieposłuszeństwa. Jęki oli, ME czy też zbyt głęboka wiara MG w PiS potęgują tylko przygnębienie. Nie ma co liczyć na rozwiązania w krótkim czasie i trzeba zawierzyć rządowi PMM bo innych rozwiązań na stole nie ma i nie będzie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 14.01.2021 r., godz. 16.19
ponad 800 dawek szczepionek, od początku akcji szczepienia, poszło do kosza! - Polska zajmuje 5 miejsce w Europie w liczbie wykonanych szczepień, natomiast w stosunku do liczby mieszkańców, już 14 - senatorowie pisi nie wsparło 80- cioma mln zł psychiatrii dziecięcej, takie były zalecenia odgórne!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.01.2021 r., godz. 19.48
Film Sylwestra Latkowskiego o Amber Gold bardzo ciekawy. Mogę go polecić każdemu, kto chce zrozumieć, co dzieje się w Polsce. Mafia gdańska została w nim nazwana „małą Sycylią”. To dobre określenie, choć oczywiście mała, czy duża to kwestia dyskusyjna. Film w zasadzie kręci się wokół Amber Gold i OLT Expres, ale dotyka również spraw znacząco ważniejszych, np. próby doprowadzenia do upadku linii lotniczej LOT. To wydaje się być głównym celem całej tej akcji tajemniczych, nie znanych do dziś decydentów, którzy doprowadzili do powstania Amber Gold i OLT Expres. Upadek LOTu byłoby niewątpliwie w interesie niemieckim, ponieważ jego aktywa przejęłaby Lufthansa. W filmie pojawiają się takie postacie jak Donald Tusk i jego synalek, Sławomir Nowak, Wojtunik, Bondaryk, wysocy, można powiedzieć nawet najwyżsi urzędnicy państwowi, ale także gdańscy prokuratorzy, sędziowie i mafiozi. Do tego na osłodę fajnopolak Kamil Durczok. Wszyscy spleceni różnymi powiązaniami. Ciekawym wątkiem dziś, po jego rajdzie po pijaku przez Polskę jest obecność w tym półświatku Kamila Durczoka. Mamy więc wątek TVN, pojawia się jednak, jak by mogło być inaczej …. Gazeta Wyborcza, której dziennikarzem był młody Tusk. Pojawiła się również lista z firmami medialnymi sponsorowanymi przez Amber Gold. Były na niej TVN, Polsat, Gazeta Wyborcza i Onet. To wszystko układa się w nieciekawy obraz. Ten film i te dyskusje, które po nim nastąpią !!!! Ufff, bardzo, bardzo nieprzyjemna sprawa. Do tego oglądalność TVP rośnie, czyli docieralność do różnych grup społecznych zwiększa się. Sławek siedzi, Durczok trafiony, zatopiony, w zasadzie sam się zatopił. Ale pozostali hulają na wolności i jeszcze dla niektórych robią za autorytety moralne i w ogóle.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.01.2021 r., godz. 19.52
Panie MM, nie zamierzam nikomu tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.01.2021 r., godz. 19.57
Marzena Nykiel z portalu wpolityce.pl zadała proste, ale celne pytanie – jak możemy uzdrowić służbę zdrowia, skoro rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uważa kolesiostwo i oszukiwanie lekarzy za szczyt odwagi cywilnej ? A teraz mały quiz – jaki powinien być przekaz TVN na temat pana prof. Gacionga, rektora WUM skoro w szpitalu tej uczelni zaszczepiło się poza kolejką kilka ważnych osób z tej stacji ?
wpis - jeszcze Polska ...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.01.2021 r., godz. 20.02
To miłe, że pan tak obszernie i ciekawie się wypowiada. Odpowiem na spokojnie jutro lub w sobotę.
Prawi i Sprawiedliwi
Dodane przez Neo, w dniu 14.01.2021 r., godz. 21.07
Sprawa nagich zdjęć wysyłanych przez radnego PiS z Wyszkowa wybuchła w marcu ubiegłego roku, gdy wziął się za nią biznesmen-skandalista Zbigniew S. Do mieszkańców Wyszkowa przyjechał z kamerą. Teraz sprawą lokalnego działacza zajmie się sąd - obłuda i ferment faryzeuszy PiS a Sobczak cichutko, cichusieńko, może zapomną.
Dodane przez abdul, w dniu 15.01.2021 r., godz. 05.09
To wypowiedz się jeszcze Głowacki o płaceniu klesze z torunia grubych milionów. To jest skandal, że ludzie urządzają zbiórki na ratowanie życia dzieci, a nasze pieniądze jadą do tego oszusta. A nie, czekaj, przecież Ci się to podoba!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 15.01.2021 r., godz. 07.59
komisja pisich w sprawie Amber Gold miała swoje " pięć" minut a nawet i więcej - poza ogromnymi kosztami, które pochłonęła, dla jednej i drugiej strony nic nie wyniknęło, i nawet pani Wasserman nie znalazła zrozumienia w Krakowie, chociaż regularnie farbowała włosy, rozgadywała bzdury na lewo i prawo, tak starannie dobierając słowa i słówka prawnicze, że suma sumarum osoby pokrzywdzone nic z tego nie mają, natomiast główny winowajca i sprawca tego "polowania na czarownice" ma się bardzo dobrze i słusznie, spokojnie i dostatnio żyjąc poza polskim bagnem rządów pisich
Dodane przez antoni, w dniu 15.01.2021 r., godz. 08.37
Głowacki, zainteresuj się jeszcze Getback i Skokami *woku. Czy trzeba Ci film nakręcić. Nie mogę co za indolencja. Aparatczyk pisowski.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 15.01.2021 r., godz. 10.27
po pierwszej, wzorowej i wzorcowej polskiej "świętej" rodzinie pani Marty, mamy oto drugą, pani Jadwigi - tylko brać przykład, bo jakiż to znakomity wzorzec rodzicielstwa, gdy już od małego daje się przykład kumoterstwa, kolesiostwa, kłamstwa i oszust - a wiadomo: czym uprzywilejowane dzieciątko za młodu nasiąknie, to bardzo szybko w szeregach pisich się odnajdzie - w każdym razie wszystkie medale w narciarstwie alpejskim mamy na długie lata zaklepane
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.01.2021 r., godz. 20.29
Swoimi wpisami wnosi pan nową jakość na naszym forum, ponieważ wypowiedzi są wyważone i szeroko podchodzą do poruszanych tematów. Na pierwszy wpis odpowiedziałem dość krótko, odnosząc się właściwie do tej grupy spraw ( rewolucja neomarksistowska), w których, jak sądzę generalnie się zgadzamy. I tego tematu nie będę już rozwijał, bo nie ma potrzeby. Napisał pan jednak, że głównie nieudolna opozycja i brak alternatywy dla obecnej władzy powoduje, ze nie ma w Polsce wielkiego chaosu czy porażki z pandemią. Zasadniczo się z tym nie zgadzam. Opozycja ( nie tylko PO-PSL, Lewica + Hołownia, ale także Konfederacja) robi wszystko, żeby doprowadzić do rozbujania pandemii, dużej liczby śmierci, chaosu i w konsekwencji obalenia rządu. Trochę im to wychodzi, ponieważ już bardzo mało brakowało, żebyśmy mieli w listopadzie/grudniu sytuację podobną do tej w Hiszpanii, czy Włoszech. Z pewnością potężna ilość manifestacji, a także stałe dążenie do rozbujania nastrojów społecznych w zasadniczy sposób wpłynęły na podwyższenie głównych parametrów epidemicznych ( liczba zachorowań i śmierci). W moim bieżącym felietonie piszę o odpowiedzialności za naszą polską, trudną covidową jesień. I dzielę ją na : błędy władzy, działanie opozycji i kompletnie zdebilałych feministek - stałe wezwania i organizacja manifestacji na dużą skalę, a także rozchwianie nastrojów społecznych i zjawisko nihilizmu i anarchii, które narasta i jest w mojej ocenie problemem bardzo złożonym. Zarówno błędy władzy, jak i działania opozycji mają na narastający nihilizm i anarchię istotny wpływ, oprócz tego dochodzi ogólny negatywny wpływ spraw „pandemicznych”, niepewność jutra pod względem zdrowotnym i gospodarczym. Podsumowując i wracając do pańskiego zdania, oczywiście opozycja nie tworzy alternatywy dla obecnej władzy, ponieważ jest bardzo słaba, skłócona i bez programu. Działa jednak bardzo cynicznie, konsekwentnie i skutecznie w celu rozhuśtania pandemii. Nie ma nic do powiedzenia i wnosi jedynie chaos i zniszczenie. Pomimo to rządowi udaje się jakoś, przynajmniej do tej pory, opanować sytuację zdrowotną i gospodarczo-społeczną. Druga sprawa to, jak pan pisze moja głęboka wiara w PiS, która powoduje nawet pańskie przygnębienie. Jeżeli to tak poważny temat, to prosiłbym na początek zapoznać się z moim felietonem „Trzy ważnie sprawy”, który znajdzie pan w mojej stałej rubryce na portalu Wyszkowiaka. Pisałem tam obszernie o moim stosunku do aktualnej władzy. Wypowiem się jednak na ten temat i w tym miejscu. Otóż mój dystans i krytycyzm w stosunku do PiS rośnie od dawna. Związane to jest z kwestiami kadrowymi ( zbyt dużo kolesiostwa i zatrudniania pociotków). Ma to zarówno aspekt lokalny jak i ogólnopolski. W znaczącej mierze z tego wynika słabość i niekonsekwencja rządzących w wielu ważnych sprawach, chodzi o takie kwestie jak reforma sądownictwa, zahamowanie rewolucji neomarksistowskiej, dekomunizacja, reforma służby zdrowia, zmiany w mediach. Uważam, że w tych wszystkich sprawach powinno być zrobione w minionych 5 latach znacząco więcej. No i ta nieszczęsna „piątka dla zwierząt” – to dla mnie po prostu gol samobójczy. Trudno mi to zrozumieć, że można zrobić taką bzdurę, ale to, z pieśnią na ustach i w podniosłym nastroju zrobiono. Chciałbym, żeby powstała jakaś poważna alternatywa w stosunku do dzisiejszego układu rządzącego, ale na razie jej nie widzę.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.01.2021 r., godz. 20.35
I teraz takie małe pytanie dla zwolenników PO-KO. Jak miał się nazywać ruch Rafała Trzaskowskiego, który jest tworzony od lipca 2020 ? Solidarna Polska, Lepsza Polska czy Słuszna Polska ?
wieże dwie
Dodane przez NBP, w dniu 16.01.2021 r., godz. 09.25
Przynajmniej od jednego Austriaka Jarek odebrał co nasze. Niby 50 tysi pieniądz niewielki, ale zawsze. I na kościół, a to się chwali. Słusznie prokuratura w tym nie dopatruje się przestępstwa, wszak partia czuwa nad jej działaniami...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.01.2021 r., godz. 10.37
Takie pytanie do zwolennika bolszewickiej zarazy rządzącej Polską - jak się miał nazywać ten polski prom, co go uroczyście Morawiecki budować zaczynał? Jak się nazywa jeden z miliona polskich elektrycznych samochodów, którymi jeździmy już od roku?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.01.2021 r., godz. 10.59
w ostatniej dobie zmarło z powodu zakażenia kw oraz mających choroby współistniejące prawie 400 osób - pozostałe dane, które są podawane przez pisich, są niewiarygodne, bo wg obecnych danych powinniśmy być w żółtej strefie, a jesteśmy w czarnej d....- ewidentnie wszystkie ruchy, pseudowalki pisich z pandemią są odzwierciedleniem tego, co za granicą, a nie naszych statystyk - pisi nie wierzą własnym danym, i słusznie, bo ja też nie - natomiast bardzo jestem zdziwiona, że lokalny trybun ma problemy z wyznaczeniem poważnej alternatywy dla pisich rządów, bo wystarczy spojrzeć w lustro, panie Głowacki - czy też, tak jak rząd, nie ufa pan nawet sobie?
Dodane przez Anonim, w dniu 16.01.2021 r., godz. 22.44
Każdy inny ruch w opozycji do rządzących to normalna Polska.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.01.2021 r., godz. 08.43
Dramatyczny rozłam w obozie postępu !!!! Pączkują coraz to nowe konflikty. Daniel Olbychski został zaproszony przez Monikę Olejnik do TVNu. W programie bronił Krystyny Jandy, tak okrutnie potraktowanej w ostatnim czasie przez pisoskich siepaczy i …. jakże mogłoby być inaczej obrażał Polaków. Ale program nie poszedł na żywo i ostatecznie został zamieszczony jedynie w internecie. Monika Olejnik została spostponowana przez Olbrychskiego i jego małżonkę, czuje się obrażona i oczekuje na przeprosiny. Tymczasem do akcji postanowił włączyć się …. znany autorytet moralny Kamil Durczok. Postanowił wziąć w obronę Olbychskiego i zaatakował stację, której był twarzą przez wiele lat – „żałośni jesteście, nocniki wam, matoły, po tym Wielkim Człowieku wynosić”… wyraził się tak mocno, ogniem na wprost o swoich dawnych kolegach. Co będzie dalej ? Co powie Monika Olejnik ? Czy Mateusz Kijowski i Ryszard Rubikoń Petru zachowają neutralność ? Czy zabierze głos w tej sprawie Donald Tusk ? Co zrobi Janusz Palikot ? Kogo z TVN miał na myśli Kamil Durczok ? Czyżby wszystkich ???? Kamilu Durczoku, Donaldzie Tusku !!!! Lud platformerski jest pogubiony, oczekuje na wyjaśnienia, na wskazówki.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.01.2021 r., godz. 08.49
Na marginesie dodam, że zarówno Krystyna Janda, jak i Daniel Olbychski udowodnili, że należą do ludzi, dla których znacznie bezpieczniej mówić jest cudzym tekstem, niż swoim. Nie po raz pierwszy zresztą. Ciekawe, czy wyciągną z tego wnioski ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.01.2021 r., godz. 14.11
Cóż, Urban był o kilka klas bardziej inteligentny, no i nie gadał sam do siebie.
Kasa, kasa
Dodane przez Ojciec, w dniu 17.01.2021 r., godz. 15.04
Ważne, że choć plan Zdzisława wypalił. Kolejny sukces w całej gamie sukcesów...
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.01.2021 r., godz. 16.28
Kinga Duda z wielkim przytupem wkroczyła do pałacu, jako społeczny doradca, nie tylko wprowadzając się na komnaty, ale również odbyła kilka spotkań, w znanym sobie gronie, na tematy bardzo poważne, m. in. dotyczące psychiatrii dziecięcej - obecnie stanowisko porzuciła, bo ma ambitniejsze plany zawodowe i na siebie - czy nadal mieszka na salonach z wiktem i opierunkim na koszt podatników, nie wiadomo - wiadomo jednakże, że jak twierdzi inna doradczyni społeczna prezydenta, kim jak kim, ale PAD miękiszonem nie jest
do Głowackiego
Dodane przez x, w dniu 17.01.2021 r., godz. 18.43
Głowacki, o Olbrychskim to można ci tylko pomilczeć! Nie zabieraj się za gigantów bo jeszcze szybciej karlejesz.
Do X
Dodane przez Do x, w dniu 17.01.2021 r., godz. 20.37
Olbrychski był kiedyś wybitnym aktorem, ulubieńcem komuny, a dzisiaj to stary zgorzknaiały alkoholik.
do x /
Dodane przez koder lewacki, w dniu 17.01.2021 r., godz. 21.14
Po Głowackim, to nocnika nie jesteś godzien wynosić !!!
do kodera
Dodane przez x, w dniu 17.01.2021 r., godz. 23.35
...a skąd wiesz że sika do nocnika?
do smroda
Dodane przez Anonim, w dniu 18.01.2021 r., godz. 05.59
Gówn......rzu, dla ciebie to jest Pan Olbrychski, Pani Janda, Pan Michnik i Pan Wałęsa.
wpis 17 stycznia 20.37
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.01.2021 r., godz. 06.47
Słuszna uwaga, niewykluczone, że zaangażowanie Kamila Durczoka wynika przede wszystkim z solidarności alkoholików. W takim razie czekamy na wsparcie Aleksandra Kwaśniewskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.01.2021 r., godz. 06.58
I M. Echleja .....
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 18.01.2021 r., godz. 07.55
pisi rząd tak "gospodaruje" doskonale szczepionkami, że od początku pandemii prawie 1400 poszło do kosza - ta ilość rośnie, bo jest chaos, bałagan, absurdy, a tymczasem bardzo starzy ludzie czekają w kolejkach na mrozie, gotowi dać się zaszczepić nawet na stojąco, bo już nikt nie rozumie stategii i taktyki "narodowego planu bałaganu" - tymczasem pisi rząd, pod hasłem "szczepienia" wyłudza od obywateli ich dane wrażliwe, konta mailowe, nr telefonów i tworzy bazę narodowej inwigilacji - tak czy siak, nie ma jeszcze danych na jak długo szczepionka zabezpiecza przed zachorowaniem, no bo być nie może - w każdym razie odczyn poszczepienny po drugiej dawce jest większy i trzeba się z tym liczyć, a i zachorowania po dwóch dawkach też już świat notuje
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 18.01.2021 r., godz. 10.16
Grupa Polska Press od 2016 roku przygotowywała się do przejęcia tych mediów przez pisi rząd, i wszystkie nieruchomości przeniosła do spółki zewnętrznej, natomiast gotówkę do Niemiec - wcześniej wójt, teraz prezes Orlenu z wielkim szumem i zadowoleniem kupił więc li tylko same tytuły, i jak będzie chciał korzystać z redakcji press, to będzie musiał płacić czynsz Niemcom - hi, hi!
Dodane przez Jeszcze Polska ......., w dniu 18.01.2021 r., godz. 11.20
Dyskusja na forach internetowych jest coraz bardziej miałka, głównie przez agresywnych trolli, jak również tych opłacanych pracowników. To nie przypadek, że powstają wydziały d/s wizerunkowych jak grzyby po deszczu kosztem wydziałów zajmujących się ważnymi sprawami dla obywateli. Jest działanie na emocjach zamiast dyskusji na tematy ważne i zachodzące zmiany, które jednym przyniosą korzyści a u innych spowodują pauperyzację. Ważne zmiany powinny być przedyskutowane i poprzedzone konsultacją, konsultacje, które nie są może teraz popularne, mało osób w nich uczestniczy, władza samorządowa wie lepiej, niekiedy mimo podjętych zobowiązań władza ich nie realizuje. Te nieraz agresywne dyskusje są bardziej wymówką, żeby realizować swoje, nie bacząc na zobowiązania wobec wyborców. Mówią co innego podczas wyborów a co innego po wyborach. Po wyborach samorządowych wyborcy PiS nie mają swoich przedstawicieli, nikt ich nie reprezentuje, nieraz komitet Masz Wybór zaprotestuje przeciwko niekorzystnym uchwałom. Żeby nie być gołosłownym to dla jednych cząstkowe zmiany planów, inwestycje w drogi i media, a drudzy dostają optymalne opłaty planistyczne, czy teraz niezrozumiałe opłaty adiacenckie związane z podziałem działek na mniejsze itd. Nie było protestów radnych PiS, bo sami weszli w koalicję z wyszkowska koalicją obywatelską, żeby trochę porządzić ale i wykonywać ich program. Marek Głowacki jest trybunem reprezentującym publicznie interesy wyborców centroprawicowych w Wyszkowie. W sprawach idei i poglądów wykonuje swoją rolę dobrze, mogło być lepiej. Można nie lubić Krystyny Jandy czy Daniela Olbrychskiego, za to co mówią teraz i kogo wspierają, ale są to osoby odważne, zasłużone, występujące w wielu ważnych filmach jak Potop, Ziemia Obiecana, Panny z wilka, Człowiek z Marmuru, Człowiek z Żelaza czy półkownik "Przesłuchanie" z Krystyną Jandą itd. Osoby te za swoje wypowiedzi są atakowane, przez co robi się z nich osoby publiczne, autorytety polityczne totalnej opozycji. Oni jednak są dobrem narodowym jako aktorzy w wybitnych kreacjach filmowych i teatralnych. To jest askuteczne, lepiej ocieplać relacje niż je jeszcze bardziej psuć, bo przedstawiciele zjednoczonej prawicy też nie zachowują się godnie, wykorzystują swoją władzę dla prywatnych celów. Niedawne zachowanie byłej minister J. Emilewicz, obecnego wiceministra Słabonia czy wojna w strukturach w Wałbrzyskim nie nastraja optymistycznie co do kondycji formacji prawicowej.To są tylko sprawy znane publiczne, a ile jest tych mniej znanych. Nie bądźmy świętszy od papieża, rozmawiajmy z tym środowiskiem a nie róbmy marnej propagandy w TVP, żeby przykryć wybryki swojej formacji. To jest może trudne ale czy PAD, PMM nie chcą budować wspólnoty narodowej. Bardziej skupmy się na politykach totalnej opozycji niż na ich zapleczu, które niejednokrotnie jest tam wpychane, przez nieroztropne zachowanie polityków zjednoczonej prawicy. Sposób na lepszy Wyszków to skupienie się wielu aktywnych mieszkańców wokół jednego stowarzyszenia lub osoby i wspólne, trzyletnie przepracowanie tego okresu. Romanse z obecną władzą są bezsensowne, bo władza da ci stanowisko, wybuduje może drogę ale jesteś tylko kwiatkiem do kożucha, kolejnym eksponatem, którym pochwali się ola, niszcząca dyskusję na tym forum. Wydaje się, że tandem radny Adam Szczerba- Marek Głowacki jest dobrym rozwiązaniem. Jeden jest dobrze zorientowaną osobą, znająca problemy Wyszkowa, dobry organizator, twórca wielu sensownych rozwiązań i lokalny aktywista, drugi to odważny człowiek, który nie daje się zastraszyć, wesprze w trudnych czasach, to ważne przy lokalnych układach, układzikach. Mniej może więc niepotrzebnego powtarzania banałów a więcej konkretów, już teraz na początku rozpoczynającego się roku.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.01.2021 r., godz. 12.36
Głowacki to odważny człowiek? W czym ta jego odwaga się przejawia? W opluwaniu polskiej opozycji, która od 5-ciu lat jest właśnie opozycją a nie władzą? To pisowski troll, którego żaden uczciwy i poważny człowiek nie może traktować poważnie.
Wybory?
Dodane przez Obs, w dniu 18.01.2021 r., godz. 13.22
PiS w trosce o"dobro i szczęście "mieszkańców Mazowsza, próbuje podzielić woj. mazowieckie. Jeśli im się to uda to my będziemy zdrowi, bogatsi, a może i młodsi. Nie oszukujmy się, pomysł ten wziął się stąd, że jak do tej pory na Mazowszu PiS nie może dorwac się do władzy. Wobec tego my mieszkańcy Wyszkowa musimy, iść w pandemi z radością na wybory, głosować na PiS, a później jeździć do wojewodzkiego Radomia 150 km. Dzisiaj jeszcze jest szansa przy licznych protestach, Sejm ten bzdurny pomysł zaniecha. Jeśli jednak nie, to jedyną naszą odpowiedzią jest głosowanie na wszystkich z wyjątkiem PiS. Przy dzisiejszym nastawieniu do tej partii, do jej afer i nieudolności, nie będzie chyba trudne.
Dodane przez allo allo., w dniu 18.01.2021 r., godz. 13.32
Głowacki ma niewyparzoną buzię ale powie to o Sobczaku i jego PiS oraz o rządzeniu Nowosielskiego publicznie bez ogródek, co inni szepczą pod nosem. Co opozycja w kraju się poprawiła ? To te same skompromitowane osoby tam brylują. A ścieki z Warszawy płyną do Bałtyku czy już naprawili Czajkę ?
Prawda o PO.
Dodane przez anonim, w dniu 18.01.2021 r., godz. 14.17
- Platforma umiera, umiera, ale umrzeć nie może. PO trzymają pieniądze. Kiedy jednak patrzę na nastroje, sprawczość, determinację i działania kierownictwa partii, to mam wrażenie, że jest to projekt w fazie schyłkowej - uważa senator Jacek Bury, który dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni. - Jeśli zapytałbym dziś w PO, gdzie jesteście na osi lewica-centrum-prawica, to zaczęliby drapać się po głowie i zerkać na Budkę. Pytaliby: "Borys, ale gdzie mamy być? Dostosujemy się do wszystkiego. Powiedz nam, gdzie mamy być? Staniemy gdzie chcesz, Borys". A Borys i dwór patrzą na sondaże i się głowią: "Może bardziej na lewo? A nie, nie, jednak na prawo. Hmm... nie, nie, może stójmy w środku". Jest kompletne pomieszanie - dodaje senator z Lublina.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.01.2021 r., godz. 19.14
Trudno się nie zgodzić z panem senatorem Jackiem Burym w ocenie ideowości PO. Nietrudno jednak zauważyć, że PO taka jest od dawna. Nie była bardziej ideowa, gdy pan senator do niej wstępował. Wówczas tego nie wiedział, biedaczek ? A jaki jest dziś ruch Szymona Hołowni ? Bardziej na lewo, bardziej na prawo, czy raczej ......po środku ? Ja powiem szczerze nie widzę większych różnic między PO, a Polską 2050. Wydaje się więc, że przyczyną dołączenia pana senatora do ruchu Hołowni jest coś innego. Ciekawość, co to może być ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.01.2021 r., godz. 19.28
Start w nowy rok generalnie nie jest najgorszy. Jak na te trudne czasy. Przede wszystkim nie doszło do najtragiczniejszego wariantu kompletnego paraliżu państwa i olbrzymiej ilości zgonów, który już wiosną dotknął Włochy i Hiszpanię. Sprawdziłem główne parametry epidemiczne ( zachorowalność i śmiertelność na 100 tys mieszkańców) narastająco na koniec grudnia i mieliśmy je wówczas korzystniejsze niż takie kraje jak : USA, Wlk. Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Szwecja i Czechy. Wiosną najgorsza była Hiszpania, jesienią Włochy, które prześcignęły Hiszpanię. Najwyraźniej Hiszpanie czegoś się nauczyli wiosną, Włosi nie. My z kolei po względnym sukcesie kompleksowych działań antypandemicznych wiosną, wyraźnie przysnęliśmy jesienią, co zaskutkowało dużym przyrostem śmiertelności. Jednak trzeba również powiedzieć , ze spadki PKB Polski są stosunkowo niewielkie w porównaniu do innych krajów. Ta sama pozytywna uwaga dotyczy bezrobocia. Wzrosło ono w niewielkim stopniu. Problematyczne jest oczywiście, co będzie dalej ? A przede wszystkim jak będziemy pokonywać pandemię i jej skutki gospodarcze i społeczne. Niewątpliwie biznes coraz bardziej robi bokami, państwo coraz bardziej się zadłuża, rośnie również frustracja społeczna. Oprócz tego słabo wygląda na razie wyszczepialność w stosunku do potrzeb. Musi się zdecydowanie rozpędzić, żebyśmy w tym roku pokonali pandemię. A tymczasem zamiast rozpędzać się to zwalnia. Osobiście mam jednak nadzieję, że to wszystko uda się z czasem przezwyciężyć i wszystko zacznie się powoli prostować.
uwaga na oszusta
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.01.2021 r., godz. 10.09
Wymienione przez niego dane są albo z d...py wyjęte, albo z Gazety Polskiej i Naszego Dziennika (co na jedno wychodzi). Polska bije na głowę wszystkie wymienione przez niego kraje pod względem śmiertelności - jedynego prawdziwego wskaźnika bo wskaźnik zachorowalności jest w Polsce kompletnie niewiarygodny ponieważ robi się u nas śmiesznie mało testów w porównaniu z innymi państwami. Mamy prawie dwa razy taką śmiertelność jak Niemcy w przeliczeniu na liczbę ludności i o wiele większą w porównaniu do reszty państw. Można te dane sobie łatwo sprawdzić w internecie. Faktycznie, radzimy sobie wprost "wyśmienicie".
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.01.2021 r., godz. 10.16
osobiście mam nadzieję iż pan Głowacki chociaż trochę podszkoli się jak czytać i używać statystyki, bo z tego co na forum wypisuje, można wnioskować, że jest biegły, ale w żonglowaniu danymi - już przedszkolaki wiedzą, że kot to nie pies, a pies to nie kot, i stosować zasadę symetryzmu do wszystkiego i jak się podoba, nie przystoi komuś kto ma maturę, a i podobno studia skończył...
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.01.2021 r., godz. 15.11
pisi rząd stwierdził, że prokuratorzy są na pierwszej linii walki z pandemią, dlatego zostaną zaszczepieni w 1 grupie - powodzenia, zdziwiona nie jestem, tylko brakuje mi kleru do towarzystwa: i żeby nie było wątpliwości, kościół i prokuratura to sól tej ziemi, tej ziemi
Wpis …jeszcze Polska ..18 stycznia 11.20
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.01.2021 r., godz. 18.44
Nie do końca się zgodzę z panem w kwestiach oceny takich postaci jak Janda, czy Olbrychski. To świetni aktorzy. Tu nie ma sporu. Natomiast z tego, że ktoś potrafi perfekcyjnie, czy nawet w sposób wybitny odegrać swoją rolę w filmie, czy na scenie nie wynika, że ma prawo pouczać naród w takich, czy innych sprawach. Nie staje się autorytetem, czy jak to pan ujął dobrem narodowym. A w przypadku Olbrychskiego, który został przez policję zatrzymany za jazdę po pijanemu, czy Jandy, która kłamała w sprawie szczepień powinni wręcz usunąć się w cień i przestać wypowiadać się publicznie, ponieważ się w ten sposób kompromitują. Szczególnie dotyczy to Krystyny Jandy, która wielokrotnie agresywnie wypowiadała się na tematy polityczne, m.in. naśmiewając się z ludzi, którzy otrzymali wsparcie państwa, sama je jednocześnie otrzymując, a także rozpowszechniając różne kłamstwa na profilach społecznościowych. Jej poziom analizy politycznej jest natomiast żałośnie niski. Ja nie mówię już o porównaniu do znanych polityków, ale w zderzeniu z większością publicystów nie miałaby wiele do powiedzenia w tych sprawach. Czytałem kiedyś jej obszerną wypowiedź w Newsweeku. Poziom, mniej więcej naszej pani oli. To znaczy coś plecie , ale sama nie wie co, bo głównie przepisuje od innych. Natomiast w kwestii pozytywnego działania. Dziękuję za dobre rady. Postaram się je przemyśleć. Ale chciałbym zwrócić uwagę, że rady te może pan zastosować również do siebie. Nic nie stoi na przeszkodzie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.01.2021 r., godz. 18.46
Jak to było z tym złodziejem ?Kto najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja" ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.01.2021 r., godz. 19.15
Anonim, który poruszył sprawę przejścia Jacka Burego z PO-KO do Hołowni wszedł jednocześnie w podstawowy temat - kondycji totalitarnej opozycji. Co oni ( PO-PSL, Lewica, Hołownia) mają do powiedzenia, a jeszcze ważniejsze co mają do zaproponowania Polakom ? I tu mamy niestety zunifikowaną pustkę, okraszoną agresywnym antypisem. Tymczasem bardzo interesujące i bardzo ważne jest, co będzie działo się na opozycji. Ostatnio, po raz kolejny niektórzy politycy bąkają coś o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki i chcą pod jego przywództwem stworzyć niesamowicie silny blok, który zmiecie Zjednoczoną Prawicę. Są jednak poważne dylematy na linii PO-KO, ale również Lewica, a Polska 2050. Pierwsza sprawa – Hołownia będzie się żywił outsiderami z obu tych formacji, już to robi. I im to oczywiście będzie szkodzić. Zarówno dla Lewicy, jak i PO-KO może to być zasadniczy problem, który może zakończyć się nawet ich rozpadem. W tym kontekście dylemat jednolitego frontu tych formacji w zasadzie nie istnieje. Jest bowiem walka na śmierć i życie. Donald Tusk, jeżeli rzeczywiście jeszcze nie rozstał się z myślą o powrocie do polskiej polityki będzie uważnie patrzył, w którą stronę się przechyla i tym podmiotem nawiąże mocniejszą współpracę. Ale w zasadzie w mojej ocenie już nie odegra zasadniczej roli. Przecież każdy ma swoje ambicje – Czarzasty, Schetyna, Budka, Hołownia. Do czego potrzebują Tuska, który miał dwa lata temu wjechać na białym koniu, a doprowadził jedynie do rozwałki Koalicję Europejską, wpychając ją w skrajny lewacki przekaz ? Tamten błąd pamiętają mu wszyscy, a jego dzisiejsza rola twiterowego trolla - obszczekiwacza nie jest dobrym punktem wyjścia w realizacji jakiegokolwiek celu w polskiej polityce. Chyba, żeby dostał rozkaz od Angeli. Wówczas nie będzie miał innego wyjścia, jak go spełnić. Jego pozycja najważniejszego wasala Angeli na terytorium kraju nadwiślańskiego jest oczywiście niezachwiana. Potwierdził to niedawno hołdem, wygłoszonym po niemiecku. Sądzę, że nawet Gomułka był znacząco mniej uzależniony od Sowietów, niż Tusk od Niemców. Trudne do oszacowania są straty Polski spowodowane jego wasalną polityką. Są olbrzymie, ale niewątpliwie może nadal odgrywać swoją, bardzo negatywną, wręcz toksyczną rolę na polskiej scenie politycznej. Pozytywnej z pewnością nie.
Dodane przez Marek, w dniu 19.01.2021 r., godz. 20.22
Panie Głowacki pan jest chory, pan dyskutuje sam ze sobą. I to jest postawa Piłsudczyka ?????? Pan plami mundur. Tyle jadu i nienawiści mieć do innych.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.01.2021 r., godz. 20.44
ktoś wcześniej trafnie napisał, że na tym forum pan Głowacki polemizuje sam z sobą - tak jest, ale trzeba koniecznie dodać, że w tych niby polemikach, wieszając psy na innych, tak faktycznie opisuje siebie: swoje kompleksy, ograniczenia mentalne, spore braki w wiedzy ogólnej i szczegółowej, plotąc wkoło to samo na każdy temat, i temat każdego z głównym przesłaniem omnipotencji, a tak naprawdę najlepiej się czuje w klimacie pomponika i magla, na przemian, słusznie podkreślając, że to co pisze to wszystko z głowy!
Dodane przez Jeszcze Polska ......, w dniu 20.01.2021 r., godz. 23.12
Kibice w Polsce żyją niespodziewaną decyzją Z. Bońka o zwolnieniu trenera kadry piłkarskiej Jerzego Brzeczka. Podobną zaskakującą decyzję w polityce podjął pod koniec 2017 roku J. Kaczyński dokonując wymiany premiera, z premier Beaty Szydło na premiera Mateusza Morawieckiego. Też po dwóch latach rządzenia (trenowania), też względnie dobrym sprawowaniu władzy, czytaj realizacji celów nakreślonych przez PZPN czy władzę zjednoczonej prawicy. O powodach dymisji Brzęczka dowiemy się jutro z konferencji PZPN, jednak można spekulować, że trener nie błysnął niczym specjalnym w meczach z przeciwnikiem z górnej półki. W meczach Ligi Narodów UEFA Polska pod kierunkiem Brzęczka z silnymi drużynami Holandii i Włoch jedynie jeden mecz zremisowała a trzy przegrała, w tym z Włochami w zawstydzającym stylu, a przed nami trudni przeciwnicy grupowi w ME (Hiszpania, Szwecja), w eliminacjach do MŚ drużyna Anglii, więc trener powinien dołożyć dobre rozwiązania taktyczne i coś ekstra. Jerzy Brzęczek tak po ludzku nie dał rady, decyzja Bońka może za późna ale prawidłowa. Podobnie sprawa się miała premier Beaty Szydło, osoby, która odniosła sukces prowadząc kampanię prezydencką A. Dudy w 2015r, została premierem, wprowadzała popularne reformy jak 500+, reforma sądownictwa, Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, reforma szkolnictwa, zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków, utworzenie WOT itd. Premier Szydło zabierała głos na forum UE, czy wykonywała dyrektywy Kaczyńskiego, była popularna na prawicy ale z czasem, coraz bardziej widoczny był brak umiejętności poruszania się na europejskich salonach, brak komunikacji w trakcie sesji Rady Europejskiej, traciliśmy wpływ na blokowanie niekorzystnych rozwiązań tworzonych przez inne państwa, kolejne rezolucje, popierane także przez PO, PSL, bijące w dobre imię Polski itd. Nastąpiła zmiana wymuszona przez J. Kaczyńskiego też krytykowana i niezrozumiana przez zwolenników centroprawicy Po kilku latach rządów PMM widoczna jest poprawa, przeniesienie spraw UE do kancelarii, gdzie piecze nad nimi ma doświadczony dyplomata Konrad Szymański , większa rola V4 w propozycjach wypracowanych w UE, poszukiwanie rozwiązań mniej niekorzystnych dla Polski i Polaków, blokowanie pomysłów Niemiec i Francji wykonywanych przez administrację UE, prowadząc wspólną politykę V4 i wizyty dyplomatyczne i telekonferencje z innymi państwami. Dużym sukcesem jest korzystny budżet UE na nowa kadencję jak również fundusz Odbudowy po covid-19, które są hojne także dla Polski. Nie da się także ukryć, że PMM jest bardziej kreatywny, ma wiele pomysłów, które są nie tylko bardziej korzystne dla Polski ale i dla Europy. Niestety kreowanie polityki całej UE to domena Niemiec i będzie trudno w krótkim czasie poprawić sytuacje Polski, szczególnie, że zmieniła się ekipa w USA, która będzie bardziej załatwiała interesy przez UE niż przez Trójmorze i Polskę. Jednak brexit, zmiana warty w Niemczech, na czele CDU niezbyt charyzmatyczny lider, chaos po pandemii itd. może dać następne szanse w tym okresie najbliższych 3 lat bez wyborów i bez niepotrzebnych emocji. Wóz albo przewóz jeśli zjednoczona prawica chce rządzić następne 4 lata. Taka zaskakująca zmiana jest także oczekiwana w Wyszkowie, nie ma co czekać i trzeba zmienić w administracji słabego organizatora i specjalistę na np. nieznanego mi Lutkowskiego, który potrafi się wypowiedzieć, mieć zdanie, wysłać życzenia do prasy i będzie dużo lepszy niż obecny włodarz. Nadszedł czas decyzji.
Wpis Jeszcze Polska … 20 stycznia 23.12
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.01.2021 r., godz. 18.40
Bardzo szanuję Beatę Szydło. Ta zmiana była zaskakująca i dla niej z pewnością bardzo niemiła. Jej zachowanie w tej sytuacji, spokojne i wyważone jest godne podziwu. To już jednak historia. Na dziś obóz rządzący ma przed sobą potężne wyzwania. Sądzę, ze ten rok będzie trudniejszy dla władzy niż poprzedni.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.01.2021 r., godz. 18.52
Joanna Mucha opuściła swoją partię i dołączyła do ruchu Szymona Hołowni. Po deklaracji Jacka Burego, która wielkiego wrażenia nie zrobiła, choć dla PO-KO była z pewnością mało przyjemna i skutki może mieć poważne, wystąpienie Muchy to jak strzał z karabinu na sejmowych salonach. To przecież działaczka tej partii z pierwszego szeregu. Dreszcz przeszył zarówno działaczy jak i szarych, tak mocno doświadczonych przez los, zostawionych samych sobie przez Donalda Tuska zwolenników Platformy Obywatelskiej. Czy tsunami zmiecie niedługo tę formację ? Byłoby to wręcz jak szyderstwo w dwudziestolecie istnienia PO. Ale niewątpliwie jest to możliwe. Różne sierotki po Donaldzie Tusku być może nawet odetchnęłyby z ulgą. Choć trzeba powiedzieć wariantów rozwoju tych spraw jest nadal wiele. Dziś mamy sytuację na styku PO – Hołownia nieco podobną do czasu, kiedy Nowoczesna Ryszarda Petru doganiała, a nawet czasem prześcigała Platformę w sondażach. Kardynalne błędy tej partii, marazm, niezdolność do działania, a w szczególności słynny wyjazd Ryszarda Rubikonia Petru na Maderę spowodowały odwrócenie nastrojów i praktyczny zjazd w dół, a potem wchłonięcie Nowoczesnej na upokarzających warunkach przez PO. Co będzie, jeżeli Hołownia nie zrobi istotnych błędów ? Sprawa jest w zasadzie oczywista. Transferów będzie znacząco więcej, być może również z Lewicy i PSLu. Totalitarna opozycja od dawna, co jakiś czas wietrzy rozpad Zjednoczonej Prawicy. Tymczasem utworzona dwa lata temu Koalicja Europejska została rozbita i zatonęła jak Titanic, a z Koalicji Polskiej, która miała walczyć o centrowy elektorat został niedawno wyrzucony Kukiz ze swoimi posłami. Ciekawe kiedy w naszej lokalnej Platformie Obywatelskiej pojawi się Brutus i kto nim będzie ? Czy wyszkowska PO przetrwa do lata ? Notabene, jej istnienie jest niezauważalne. Może już się rozwiązała ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.01.2021 r., godz. 19.02
W związku z napiętą sytuacją w PO-KO po odejściu Joanny Muchy już mamy do czynienia z połajankami, wzajemnymi oskarżeniami i całą kaskadą mniej, lub bardziej śmiesznych wypowiedzi działaczy tej formacji. Produkują się Budka, Schetyna, Nitras, Borowiak, Sienkiewicz itp. itd. A co tam się dzieje w środku, za zamkniętymi drzwiami ??? !!! Będzie "walenie dechą" jak to w swoim czasie straszył Bronisław Komorowski, czy w ruch pójdzie "bejsbol" jak to mówił Sławomir Neuman, a może nadejdzie "dorzynanie watahy", co z kolei obiecywał Radosław Sikorski ?
Dodane przez Anonim, w dniu 22.01.2021 r., godz. 00.34
U nas też karierę robią Panie, które ładnie wyglądają a w głowie mają pusto i niczego sobą nie reprezentują. Przykładów podawać nie trzeba bo każdy wie o kim mowa. Wydaje się, że wszędzie tak jest. Baba z wozu koniom lżej. Tu chodzi o dorwanie się do stanowisk i kasy szybciej niż by to mogło wynikać z klucza partyjnego. Wymyślanie sztucznych argumentów to porażka widoczna gołym okiem. Myślę, że KO powinna dziękować, że problem rozwiązał się sam.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.01.2021 r., godz. 09.47
Skaperowanie Muchy przez Hołownię, podobnie jak wcześniej podkupienie Saryusz-Wolskiego z PO przez PIS znacznie podniosło poziom intelektualny obydwu ugrupowań.
Dodane przez Jeszcze Polska ....., w dniu 22.01.2021 r., godz. 09.56
Należy ostrożnie podchodzić do liberalnej, totalnej opozycji, bo ona z niczego ( nie zbadano dokładnie tego procesu) zdobyła ponad 10 milionów głosów na Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich w Polsce i liberalne elity w USA poprowadziły do zwycięstwa J. Bidena na prezydenta w Stanach Zjednoczonych. W Stanach dużą rolę odegrały media ponadnarodowe, które sekowały D. Trumpa, w Polsce media liberalne też odgrywają dużą rolę i nie należy o tym zapominać, nie da się zamknąć im buzi, bo Polacy są narodem, który lubi wolność i nie zrozumiałby likwidacji lub przejęcia TVN, Gazety, Newsweeka czy Polityki czy onet.pl. Mieliśmy już przejęcie Rzepy przez oligarchę Czarneckiego i źle to się skończyło dla tej wpływowej i poczytnej gazety ale i dla czytelników, którzy mieli informacje z wielu stron. Powracając do prezydenta Donalda Trumpa, za którego rządzenia Polska miała dobre stosunki z USA, przegrał także, że miał nieznośną osobowość jak również styl uprawiania polityki (tu przytyk do MG - też nie jest gołąbkiem pokoju). To co inni robili w bardziej dyplomatyczny, zawoalowany sposób on walił prosto z mostu. Rozpoczął wiele procesów, które inni odkładali na później. Można go nie lubić ale sukcesów gospodarczych, wyników ekonomicznych nie da się zmanipulować, zakłamać ani ukryć. Oto one : 7 milionów nowych miejsc pracy w okresie nim zaatakowała pandemia - 3 razy więcej, niż przewidywali ekonomiści. Bezrobocie 3.5% - najniższe od 50 lat. Największe ogólne zatrudnienie w historii USA. Wzrost dochodu rocznego przeciętnej rodziny o 6000 dolarów rocznie - pięć razy więcej niż podczas administracji Obamy. Najniższe bezrobocie wśród mniejszości etnicznych i rasowych (w tym Murzynów, Latynosów i Azjatów) od początku notowania takich danych. Najniższe bezrobocie od 70 lat wśród kobiet. Wzrost dochodów we wszystkich ośrodkach miejskich. Najszybszy wzrost dochodów wśród "blue-collar workers" czyli niewykwalifikowanych robotników. 7 milionów najuboższych zdjętych - w wyniku poprawy ich sytuacji ekonomicznej - z list ludzi pobierających zasiłki. Wreszcie w ostatnich miesiącach - błyskawiczne tempo wychodzenia z zapaści wywołanej pandemią: ponad 12 milionów miejsc pracy już wróciło po zakończeniu lockdownu. To wszystko jest efektem dwóch podstawowych kierunków w działaniu Trumpa na polu ekonomii. Po pierwsze, wielkiej reformy systemu podatkowego. W jej rezultacie nastąpiło obniżenie podatków o 3.2 biliona dolarów. Ustalona została suma 12 tysięcy dolarów jako całkowicie wolna od podatku dla każdego indywidualnego podatnika i 13850 dla każdego emeryta. Wprowadzone zostały nowe zniżki podatkowe dla 40 milionów rodzin z dziećmi. Bardzo znaczące ulgi podatkowe dla małych i nowych biznesów - obniżenie stawki podatku biznesowego z 35% do 21%. Stworzenie 9 tysięcy tzw. "zon możliwości", gdzie obowiązują ogromne zniżki podatkowe. Zniesienie wielkiej liczby ograniczających rozwój gospodarki rządowych regulacji, które zaoszczędzą konsumentom i przedsiębiorcom amerykańskim 220 miliardów rocznie. Znaczne, bezprecedensowe uproszczenie wymogów biurokratycznych dla małych i średnich biznesów. To wszystko dało w efekcie wskaźniki optymizmu wśród małego biznesu najwyższe od 35 lat. Po drugie, sukcesy ekonomiczne i realny, zdecydowany wzrost zamożności praktycznie wszystkich grup społeczeństwa amerykańskiego, wyniknęły za prezydentury Trumpa ze zmian w relacjach ekonomicznych z innymi państwami. Między innymi z nowych umów handlowych z Meksykiem i Kanadą - korzystnych dla Stanów, czyli dla amerykańskich przedsiębiorstw i robotników. Nowych zasad handlu z Chinami. Wprowadzenia na wyroby chińskie taryf celnych, które chronią amerykańskie miejsca pracy. Podpisania około 50 międzynarodowych umów handlowych, gwarantujących większą dostępność amerykańskich produktów na obce rynki, w tym produktów rolniczych, co poprawiło sytuację farmerów. A także wielu decyzji na poziomie federalnym, które zapewniły powrót produkcji przemysłowej do Stanów. Przede wszystkim, stworzenie sprzyjających warunków do imponującego rozwoju wielu podstawowych dziedzin gospodarki, w tym szczególnie jednej, wyjątkowo ważnej. Po raz pierwszy bowiem od prawie 70 lat Stany uzyskały całkowitą energetyczną niezależność. USA stały się największym na świecie producentem ropy i gazu, przy jednoczesnym najwyższym poziomie produkcji energii odnawialnej i energii nuklearnej. Sukcesy ekonomiczne są niewątpliwe jednak w prasie polskiej pojawiają się np. wywiady wpływowej w Polsce Anne Applebaum (prywatnie żony Radka Sikorskiego), która wygłasza następujące zdanie: "Trump był wyjątkowym prezydentem, bo wprawdzie nie znam wszystkich szczegółów życiorysów prezydentów z XIX w., ale na pewno od stu lat nie mieliśmy prezydenta, który wszedł do Białego Domu wyłącznie po to, by działać dla siebie, mścić się na swoich wrogach, zarobić dla swojego biznesu, zadowolić swoją rodzinę." Nie ma tu za grosz obiektywizmu i obraża inteligencję Polaków, nawet tych, którzy za nim nie przepadają. Róbmy swoje, jednak baczmy też co robi totalna opozycja ale i reagujmy na złe zachowanie zjednoczonej prawicy.
Dodane przez Jeszcze Polska......, w dniu 22.01.2021 r., godz. 10.38
Z M. Eychlerem trzeba się zgodzić jednak projekt Hołowni Polska 2050 przestaje być czymś nowym, przyciągającym nowe osoby, które chciałyby działać w przestrzeni publicznej. Już to zauważył przedstawiciel ruchu (partii) na województwo lubelskie. Nie ma co tracić swoich sił i energii, gdy wszystko może się skończyć produktem, które jest politycznym liftingiem PO. Hołownia zbyt słabo reklamuje osoby w regionach a następnie w powiatach ( czy jest przedstawiciel Polski 2050 w Wyszkowie ? ). Hołownia i jego otoczenie chce, żeby przetrwała jego partia do wyborów za 3 lata, przyjmuje nowych posłów, żeby zyskać rozpoznawalność i popularność ale traci atrakcyjność nowego, nowoczesnego produktu. Co do Muchy, jest taki ferment bo partie to struktury tworzone w ramach relacji towarzyskich, mogła być atrakcyjnym uczestnikiem obywatelskich imprez i narad ale już pomijana przy awansach i innych konfiturach władzy centralnej i samorządowej. Obserwując Hołownię to niewiele różni się od polityków KO, histeryczne zachowanie, plucie na wyborców prawicowych, zmienność poglądów itd. Jako były celebryta on gra rolę polityka, nie będzie w stanie podjąć odpowiedzialności za kraj i postępować na miarę czekających wyzwań.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 22.01.2021 r., godz. 11.04
MZ podało, że od początku pandemii z powodu zakażenia kw i chorób współistnijących zmarło prawie 35 tys. osób - nie spada również liczba zajętych łóżek covidowych i respiratorów - z Anglii, podczas lotu przed świętami została do Polski zawleczona tzw. angielska mutacja kw, co w przyszłości przełoży się na większą liczbę zachorowań, z powodu większej zaraźliwości nowej mutacji, a tym samym dobowa liczba zgonów może ulec powiększeniu - DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka - w kwestii organizacji szczepień przez rząd pisich, szkoda gadać - rokowania są takie, że nie wszyscy seniorzy zostaną zaszczepieni w I kw tego roku -
wpis 22 stycznia 9.56
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.01.2021 r., godz. 07.21
Ciekawe podsumowanie ekonomicznych efektów prezydentury Donalda Trumpa. Pomimo tak potężnych sukcesów przegrał i będzie ścigany i niszczony przez lewaków w każdy możliwy sposób. Myślę jednak, że się nie podda, nie da zastraszyć i podejmie dalszą walkę. Co do spraw medialnych to odnoszę wrażenie, że kupuje pan narrację obozu III RP. Moim zdaniem TVNy, Onety i Gazety Wyborcze serwują nam taką demokrację i wolność jak w swoim czasie po drugiej wojnie światowej zafundował nam Związek Sowiecki z jedną różnicą, że demokracja socjalistyczna została zamieniona na liberalną. Potęga medialna III RP zbudowana przez takich sowieckich speców jak towarzysze Urban, czy Walter nigdy nie będzie budować polskiej suwerenności i tożsamości. Wręcz przeciwnie systematycznie je niszczą.
wpis 22 stycznia 10.38
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.01.2021 r., godz. 07.32
Widzę jednak, że podobnie jak w kwestiach ocen toczącej się neomarksistowskiej rewolucji zgadzamy się w sprawie ruchu Szymona Hołowni. To plastikowy produkt marketingowy. Osobiście mi jednak bardzo szkoda tych ludzi, którzy szukają czegoś nowego, autentycznego, a są oszukiwani przez speców od socjotechniki. Wiele na to wskazuje, że na zapleczu mamy przede wszystkim stare służby WSI, a więc Sowiety, a także Tuska, a więc Niemcy. Stamtąd są więc pociągane sznurki. Istotą ruchu Hołowni było stworzenie szalupy ratunkowej dla układu III RP. Głównie na wypadek kompletnego krachu w PO, Który cały czas jest możliwy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.01.2021 r., godz. 07.53
Okazuje się, że Polacy nie chcą Donalda Tuska w polskiej polityce. W ostatnim sondażu pracowni Social Changes na ten temat 28 % jest za, aż 47 % przeciw, a 25 % nie ma zdania. Te ostatnie pohukiwania różnych Siemoniaków są więc raczej ujawnieniem niespełnialnych marzeń części działaczy PO i sierot po Donaldzie. Pozostaje mu rola trolla obszeszczekiwacza ? Ale oczywiście kluczową sprawą będą zadania, jakie wyznaczą mu Niemcy, którym wiernie służy całe życie. Polska to według niego jedynie nienormalność.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.01.2021 r., godz. 09.18
Czy widzieliście to co ja ostatnio? Otóż ostatnio na osiedlu Polonez można zobaczyć pewnego osobnika w czerwonej czapeczce bejsbolowej z napisem TRUMP- Gazeta Polska, biegającego wkoło kościoła, trzymającego się za głowę i powtarzającego w kółko - Tusk, Tusk, Tusk.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.01.2021 r., godz. 12.51
20 tys. lokali gastronomicznych, których właściciele nie zostali objęci tarczą pomocową, otwarło swoje lokale - protesty z nadejściem lepszej pogody wyszły na ulice - pisi rząd zorganizował seniorom koranaparty przez dobrych kilka godzin na mrozie, natomiast pan Głowacki jak tkwił, tak tkwi w swoich kompleksach wobec Donalda Tuska i PO - tylko współczuć takiej obsesji, na pocieszenie dodam, że można zastosować tzw. terapię szokową i przeczytać książkę Tuska "Szczerze" i na własne oczy przekonać się jakiej miary jest to mąż stanu, i nigdy nie musiał prowadzić kampanii wyborczej na targowicy, rozgadując, że za chwilę będzie zamknięta - pana Głowackiego u władzy, z woli wyborców nie ma, Donald Tusk żyje jak pączek w maśle w Brukseli, a targowica ostała się i kapustą handluje
Duma, duma, narodowa duma!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.01.2021 r., godz. 17.42
40 letni mieszkaniec Chszczna ustanowił światowy rekord - 10 promili.
Kasa, kasa
Dodane przez Osa, w dniu 24.01.2021 r., godz. 11.16
Państwo nie rozumiecie. Pan Marek Głowacki musi piać o fruktach dobrej zmiany wszak zależy od tego posada jego syna, a to nie są jakieś tam marne "pieńset "plusy. To grube talary... I to stąd ta aktywność.
DEKOMUNIZACJA
Dodane przez Leonidas, w dniu 24.01.2021 r., godz. 17.59
Tusek oraz Bolek i inni zdrajcy będą się smażyli w piekle na,,NOCNEJ ZMIANIE''za wycięcie rządu Świętej Pamięci Jana Olszewskiego.Wy komuchy takie cwaniaczki bo dekomunizacji żeście nie mieli,ponieważ wam to Kiszczak załatwił,przy obradach ,,Okrągłego Żłobu'' w 1989 roku.Sytuacja była by zupełnie inna,jak by towarzysze proletariusze zostali rozliczeni,zagrabione majątki odebrane,od stanowisk i pieniędzy oraz wpływów odcięci a do tego po parę lat ciurmy.Wtedy nie było by na niniejszym forum takich:Eychlerów,Oli,Os a tak to komuchy swój komunistyczny system,przehandlowały za bezkarność,stanowiska i pieniądze i śmieją się w twarz Polakom że są bezkarni i żyją jak pączki w maśle.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.01.2021 r., godz. 21.58
pisi rząd podejmuje starania na najwyższych szczeblach o sprowadzenie z Anglii naszego rodaka, będącego w stanie śmierci klinicznej, i jak to w w kochającej się katolickiej polskiej rodzinie jest, decyzję o eutanazji podjęła żona i dzieci, tegoż pana, natomiast matka i siostra nie wyrażają na to zgody: trudny dylemat moralny z konfliktem rodzinnym w katolickiej rodzinie - i olbrzymie problemy z pandemią, brakiem szczepionek, błędach przy szczepieniu idą w kąt, bo, jak argumentują pisi, życie ludzkie jest najważniejsze - jest najważniejsze, tylko czy priorytetem muszą być dzieci nienarodzone oraz osoby jedną nogą będące już u św. Piotra - a mało zabiedzinych staruszków w DPS-ach, niedożywionych, słabo leczonych itp. zapomnianych przez pisich?, jeszcze nie zaszczepionych, i tych dzieci niepełnosprawnych, niezdolnych do damodzielnej egzystencji - to jest trochę tak jak z psami oddanymi do schroniska, jak przychodzą problemy - porównanie niefortunnie ale oddaje mechanizm myślenia i zachowania katolickiego katolika
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.01.2021 r., godz. 22.03
nie musi , ale takiego dokonał wyboru, podpięcia się decydentów i tych co dzielą kasę, zrabowaną uczciwym Polakom
Dodane przez Anonim, w dniu 25.01.2021 r., godz. 07.43
A może pan Głowacki powie coś o naszym powiatowo gminnym podwórku? O koalicji zjednoczonej prawicy z Nowosielskim ( czyli PO, SLD i trochę innej zbieraniny). Może jakieś wspólne sukcesy pan przedstawi?
Wpis 25 stycznia 7.43
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.01.2021 r., godz. 18.19
Anonimie, temat jest oczywiście ciekawy, ale równie dobrze możesz sam o tym napisać.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.01.2021 r., godz. 18.26
Leonidasie. Dekomunizacja ? Zdecydowanie tak. Jest nadal niezbędna. Zarówno w przestrzeni publicznej jak i w wielu innych miejscach – edukacji, wymiarze sprawiedliwości, na uniwersytetach. Słabość Zjednoczonej Prawicy w tej sprawie jest ewidentna. To szkodzi Polsce.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.01.2021 r., godz. 18.43
Kondycja Platformy Obywatelskiej i jej relacje z Tuskiem są w świetle reflektorów. Wypowiadają się na ten temat zarówno publicyści jak i politycy. Sam Donald Tusk również. Myślę, ze jego cele są dwa. Po raz kolejny testuje opinię publiczną na okoliczność swojego powrotu do polskiej polityki. I tu niestety nie wypada to dobrze. W sytuacji kryzysowej uciekł przecież z kraju i mówią to wprost nawet zwolennicy Platformy, jest jednym ze współodpowiedzialnych za największe klęski UE ( brexit, fala imigracji do Europy), a jego próba wpływania na ostatnie wybory do parlamentu UE zakończyła się katastrofą, bowiem tzw. Koalicja Europejska zatonęła tak szybko jak Titanic. W mojej ocenie jego rola w Polsce może być już wyłącznie negatywna, pozytywna absolutnie nie, w żadnej sprawie. Zresztą zawsze taka była. Tusk puszczając informację o swoim powrocie do polskiej polityki usiłuje również zmienić ton wypowiedzi na swój temat po niewyobrażalnie serwilistycznym wystąpieniu na kongresie niemieckiej chadecji. To oczywiście nie pierwsze jego wasalne zachowanie. Ciekawym jest to, że wygłosił je po niemiecku, na tle zdjęcia Gdańska. Czyżby był szykowany przez Angelę na niemieckiego gubernatora tego miasta, albo np. okręgu Danzig und Pommern ? Oczywiście taka rola nie współgrałaby z ambicjami Tuska, ale od kiedy wasal wybiera sobie funkcję ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.01.2021 r., godz. 18.58
Na dziś sytuacja w PO jest bardzo zła. Marazm, bezwładność, jeden szachuje drugiego. Z tylnego siedzenia miesza w tym Tusk, powiększając bałagan, ponieważ część oczekuje jego powrotu, ale równie wielu sobie tego nie życzy. Trzaskowski nie ma siły, żeby zrealizować zapowiedziany projekt nowego ruchu społecznego, cała PO nie ma siły, żeby przestawić się na nowe tory, natomiast formuła totalitarnej opozycji zawiodła już wiele razy. Po odejściu Joanny Muchy szykuje się transfer Michała Boniego. Jeżeli to się potwierdzi to możliwy jest efekt domina i na 20lecie Platforma wyszykuje sobie piękny zgon. Znaczy coś tam oczywiście zostanie, ale w dłuższej perspektywie smutny los Unii Wolności jest prawdopodobny.
Radio Wolna Europa
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.01.2021 r., godz. 22.50
Anglia sparaliżowana po wpisie Krystyny Pawłowicz: "Polacy, wracajcie do Polski! Lewackie systemy" zdrowotne" i ich lekarze Was wykończą, nie dziś to jutro. Już za życia jesteście tylko dawcami...A nie pacjentami." Wystraszeni Polacy uciekają z wyspy, na granicach tworzą się ogromne korki, a królowa wzywa premiera do pałacu Buckingham na pilne spotkanie. Wielu zdesperowanych rodaków opuściło szpitalne łóżka i w samych piżamach koczuje teraz na granicy. Media informują, że notowane są przypadki ucieczki ze stołów operacyjnych. Rozmawialiśmy z 16-letnim Sebastianem z Londynu, który powiedział nam, że razem z tatą porwali mamę z porodówki. Szczęśliwe rozwiązanie nastąpiło już w Dover, gdzie z pomocą pospieszyli stojący w korku Polacy. Prasa brytyjska próbuje ratować sytuację, informując uciekających o prawdziwym obrazie polskiej służby zdrowia, o wieloletnim oczekiwaniu do specjalisty, braku szczepionek i innych problemach. Nic to nie daje. Obawa o własne narządy jest tak wielka, że każda próba perswazji kończy się fiaskiem. Najbardziej zdziwieni są polscy lekarze i pielęgniarki, którzy z "nieznanych" powodów kierują się w przeciwną stronę.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.01.2021 r., godz. 07.55
min Czarnek w grudniu zeszłego roku oraz w styczniu tego, wypłacił swoim prawie 700 mln zł nagrody - za co? może pan Głowacki wie, czy nie śledzi pisich z takim zapałem jak opozycji?
Dodane przez Jeszcze Polska ....., w dniu 26.01.2021 r., godz. 10.33
Zagłosowałem na PiS bo wiedziałem, że będą reagować m.in. w przypadku Polaka, którego chcą poddać eutanazji w Anglii i próbują władze polskie, na wniosek siostry i matki, sprowadzić chorego do Polski. Czy się uda czy nie nie ma znaczenia, liczy się zasada, że jesteśmy przeciwko cywilizacji śmierci, aborcji i eutanazji, które serwują nam postępowe, progresywne środowiska Zachodu, które zostaną wsparte postępową wiceprezydent Kamalą z USA. Te kolejki staruszków, naszych rodziców czy dziadków, do rejestracji szczepień na covid-19 jest przykładem, że starsze osoby CHCĄ ŻYĆ, ŻE NIE CHCĄ EUTANAZJI, że chcą się zaszczepić, żeby częściej się spotykać z wnukami, dziećmi, bez większego narażania się na śmierć. DPSy to nie pomysł PiS tylko liberałów jak ola, którzy chcą się bawić, korzystać z życia a starsze osoby są dla nich problemem. Nawet tych zabiedzonych staruszków z DPSów, niedożywionych, słabo leczonych władze zjednoczonej prawicy, chcą zaszczepić w pierwszej kolejności. ola sieje propagandę, że dzieci mają gorzej, raczej odwrotnie, dzięki 500+ poprawiła się sytuacji rodzin wielodzietnych, które za PO-PSL były traktowane jak patologie. To dlatego głosowałem na PiS, że wiceminister Wójcik na wniosek polskich rodziców, wspiera te rodziny w walce o dzieci, z niemieckimi, holenderskimi czy norweskimi instytucjami rządowymi, które zabierają dzieci polskim rodzicom, że są źle chowane i zabiedzone. Wielokrotnie, dzięki pomocy prawnej rządu polskiego odnoszą sukcesy. A ile razy w Polsce, dzięki interwencji państwa, sądy nie odbierały dzieci rodzicom. Niestety coraz częściej występuje myślenie liberałów jak u oli - starsze osoby, niepotrzebne dzieci można oddać do DPSów, domów dziecka, można na chwilę, później odbierzemy, odwiedzimy, jednak ta chwila zamienia się na dłużej, jeszcze dłużej aż zapominamy, bo jest nam dobrze bez tego bagażu. Wiele już napisano o pandemii covid-19, że są szczepienia, obostrzenia, lockdowny, przedsiębiorcy otwierają interesy mimo słusznych zakazów, żeby nie było rozprzestrzeniania się wirusa. Nieduża ale znacząca jest grupa Polaków, którzy są bez opamiętania, bawią się bez maseczek, dystansu, na nielegalnych imprezach w tych otwartych interesach. Cały wysiłek pozostałych Polaków obostrzeń, zamknięcia bierze w łeb przez przysłowiowe cwaniactwo, a fakty są nieubłagane, w USA zmarło ponad 400 tysięcy osób, w Wielkiej Brytanii prawie 100 tysięcy, w Polsce ponad 35 tysięcy czyli taka gmina Wyszków w całości. Do rządów polskich można mieć żal, że przez te 30 lat zniszczono infrastrukturę medyczną, nie inwestowano w naukę i jej powiązanie z przemysłem, że nie udało się stworzyć szczepionki na covid jak Amerykanie, Brytyjczycy, Niemcy, Chińczycy czy Rosjanie. Udało się stworzyć lek z osocza ozdrowieńców ale czy to jest sukces. Mamy Polfę, która jest w stanie produkować lekarstwa ale nie stać już na taki wysiłek medyczny i naukowy. Nie można, nie zauważyć, że "sukces" wirusa covid-19, spustoszenie jakie zrobił, pchnie co niektórych do wpuszczania coraz bardziej zdradliwego stwora, którego skuteczność podobnie jak np broni chemicznej będzie jeszcze większa. Przed nami III wojna światowa, między USA a Chinami, najpierw gospodarcza, polityczna ale jak wszystko zawiedzie i nie da się zatrzymać kłamliwych Chińczyków to i nawet militarna, z udziałem państw także NATO. Chińczycy, którzy notują nawet w okresie pandemii wzrost gospodarczy są gotowi na konfrontację ale czy stać na to państwa Zachodu ? PS. Nie jest tak, że kupuję narrację obozu III RP, informację sprawdzam, po niektórych jestem zdegustowany albo poirytowany zachowaniem co niektórych dygnitarzy pisowskich czy wykorzystywania swoich stanowisk. To pomaga, żeby nie bujać w obłokach i potwierdza, że władza nie kontrolowana wynaturza i zajmuje się tym, na co nie wyraziliśmy zgody. Zadziwia mnie, że film Ewy Stankiewicz o Smoleńsku nie został puszczony w TVP, chciałbym go zobaczyć. Czy władza nie traktuje nas jak małe dzieci, że uważa, że temat jest zamknięty i nie ma co do tego wracać. Gdzie jest koniec prac prokuratury i wniosków sądowych. Jedyny sukces to rodzin osób zmarłych w katastrofie, którzy dzięki swojej determinacji "skazali" Tomasza Arabskiego i to tylko w zawieszeniu. To pozostanie dużą plamą w rządach PiS. Czy bez onetu, dowiedzielibyśmy się o tym zablokowaniu od szczelnych mediów związanych z władzą? Przy tej sprawie wygłupy czołowych przedstawicieli PiS są mniej rażące, choć bolesne, bo zawsze na liście wyborczej jest więcej osób do wyboru.
Dodane przez Kula, w dniu 26.01.2021 r., godz. 13.21
To nie eutanazja a morderstwo
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.01.2021 r., godz. 21.04
PiS jest formacją lewicową społecznie i gospodarczo, twoje kołtuństwo obyczajowe Głowacki i fałszywa modlitwa tego nie przysłonią.
wpis Jeszcze Polska, 26 stycznia , 10.33
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.01.2021 r., godz. 21.52
Ja również negatywnie oceniam zdjęcie filmu Ewy Stankiewicz o Smoleńsku, a także inne decyzje Kurskiego, np. rezygnację ze współpracy z Ziemkiewiczem, czy wycinanie takich ludzi jak Gadowskiego, lub Cejrowskiego. Trzeba jednak zachować jakieś proporcje w ocenach. Nie mam wątpliwości, że zmiany, jakie nastąpiły w mediach publicznych po 2015 r. spowodowały pluralizację przekazu. Wcześniej TVP, TVN i Polsat mówiły prawie to samo i atakowały wszystko, co polskie, fałszowały historię i wypaczały współczesność, a ludzie o poglądach konserwatywnych, katolicy, narodowcy, patrioci pojawiali się w nich wyłącznie w charakterze zwierzyny łownej. Dziś TVN przegina w jedną stronę ( liberalno-lewicową, zawsze to zresztą robili), TVP w drugą ( konserwatywno – patriotyczną), Polsat nieco się zmienił w stronę większego obiektywizmu, ale nadal jest bardziej liberalny, niż konserwatywny. Podobnie w radiu, jest większa równowaga i znacznie lepsze odzwierciedlenie poglądów, jakie są w społeczeństwie, a także możliwości występowania polityków, publicystów, czy ekspertów różnych opcji, choć wiele jeszcze powinno się zmienić. Pańskie wypowiedzi na ten temat są bardzo jednostronne, a sugerując, że Gazeta Wyborcza, TVN, czy Onet pilnują wolności trochę mnie pan zaskoczył. Oni tak mogą pilnować wolności jak lis kurnika. Niedawno pani Ochojska powiedziała coś takiego, ze Gazeta Wyborcza i TVN powinni nadzorować rozdział szczepionek. Zaraz potem wyszła na jaw afera ze szczepieniem celebrytów poza kolejnością na WUMie. A wśród nich towarzysze Walter ( jeszcze gierkowski propagandysta) i Miszczak z TVNu. Główni bojownicy o demokrację i praworządność w dzisiejszej Polsce. Groteska. Dziękuję za taką demokrację i praworządność, którą budowali po 89 roku. Bezkarna komuna, złodziejstwo na niewyobrażalną skalę i sprzedawanie Polski.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 27.01.2021 r., godz. 10.15
panie Głowacki, ja też dziekuję za taką demokrację i praworządność jaką zbudowali pisi dla...pisich - dziękuję za taki wzór matki, jaki reprezentuje sobą pani Emilewicz, ucząc od małego swoich synów cwaniactwa, kumoterstwa, łamania prawa, egoizmu i tym podobnych "przymiotów", podkreślając zresztą z całą powagą, że właśnie taka z niej matka, no bardzo brzydko pani matko - natomiast co do szczepień poza tzw. kolejnością do szczepień, to szambo rozlewa się coraz bardziej i dotyczy różnych barw partyjnych, z czym bym tego nie łączyła, raczej z cechami osobniczymi, charakterem, wychowaniem, moralnością, etyką i tym czym skorupka za młodu nasiąkła, czego dowodzi życie - a że do pewnych partii lgną szczególnie niektórzy, to inny temat
Ot myślenie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.01.2021 r., godz. 10.47
Głowacki oskarża "bezkarną komunę" o "złodziejstwo na niewyobrażalną skalę" i "sprzedawanie Polski" bo zaszczepiło się kilkanaście osób poza kolejnością, z resztą wykorzystując w pozytywny sposób te szczepionki, które byłyby wyrzucone do śmieci i warte najwyżej 500 zł razem wzięte. Nie przeszkadza mu natomiast okradanie państwa polskiego i nas wszystkich na sumę miliona zł DZIENNIE przez największego złodzieja wszechczasów Tadeusza Rydzyka.
Dodane przez Jeszcze Polska ......, w dniu 27.01.2021 r., godz. 18.45
Nigdzie nie napisałem, że "Te" media pilnują wolności tylko, że pilnują rozpasaniu się polityków władzy. Nie jest to, że informacje te "łykam" tylko mogę sprawdzić w innych mediach. Informacje szokujące, które nie najlepiej świadczą o zjednoczonej prawicy. Co do oceny mediów to się zgadzam. Co do wolności to dziękuję za takich reprezentantów jak ola czy ME. To niepojęte, że można mieć taki brak wartości, nie powinno dziwić, że tyle osób głosuje na totalną opozycję. Można mieć nadzieje, że kilka zdań z ostatniego postu oli są obiecujące to jednak jak przyjdzie czas decyzji to nastąpi powrót do swojej zagrody.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl