Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 stycznia 2021 r., imieniny Henryka, Mariusza

Polecony już bez znaczka

(Zam: 05.01.2021 r., godz. 12.32)

Od 1 maja 2021 roku nie będzie możliwości opłacenia znaczkami listów poleconych krajowych oraz zagranicznych.Poczta Polska wprowadza standaryzację opłaty dla przesyłek listowych rejestrowanych, zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. Wszystkie przesyłki listowe rejestrowane będą nadawane w analogiczny sposób jak paczki, czy przesyłki wartościowe, czyli bez znaczka pocztowego. Wystarczy, że klient wypełni potwierdzenie nadania i przekaże przesyłkę do nadania pracownikowi Poczty. Potwierdzenie wniesienia opłaty za przesyłkę będzie nanoszone przez pracownika Poczty Polskiej na nalepce R, która zostanie rozbudowana o specjalne pole do tego przeznaczone.
Brak konieczności naklejania znaczków na przesyłki listowe rejestrowane ma nie tylko uprościć proces ich nadawania, ale także znacznie skrócić czas obsługi w placówce pocztowej. Podobne rozwiązanie stosują także zagraniczni operatorzy pocztowi m.in. Niemcy, Francja, Słowacja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Szwajcaria, Węgry.
Znaczki pocztowe nadal będzie można wykorzystywać do opłacenia przesyłek listowych nierejestrowanych oraz do celów kolekcjonerskich. Poczta Polska wydaje zarówno znaczki obiegowe, w milionowych nakładach, jak też znaczki okolicznościowe, w nakładach mniejszych. Dzięki współpracy z artystami grafikami znaczki cieszą się dużym uznaniem kolekcjonerów w kraju i na świecie.
Oprac. J.P.
Źródło: Poczta Polska

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl