Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Społeczny zespół ds. rzeki później

(Zam: 31.12.2020 r., godz. 14.59)

Z powodu epidemii nie powstał zespół konsultacyjny do spraw Bugu, którzy miał działać przy Urzędzie Miejskim. Burmistrz i społecznicy mają wrócić do koncepcji w później.

  • Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Rybienka Leśnego i Okolic Adam Grześkiewicz podczas sierpniowej debaty organizowanej przez Obie Strony Miasta
    Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Rybienka Leśnego i Okolic Adam Grześkiewicz podczas sierpniowej debaty organizowanej przez Obie Strony Miasta
Pomysł powołania zespołu padł podczas debaty odbywającej się w sierpniu 2020 r. z inicjatywy nieformalnej grupy Obie Strony Miasta.
- Oprócz postulatów stworzenia niezbędnej minimalnej infrastruktury technicznej nad rzeką (plaża, slip, przystań, ścieżki itp.), zaproponowałem, aby pomyśleć także o koniecznej infrastrukturze społecznej poprzez powołanie przy burmistrzu Wyszkowa społecznego zespołu konsultacyjnego ds. wyszkowskiego Bugu na wzór komisji dialogu społecznego ds. warszawskiej Wisły działającej z sukcesem od wielu lat przy prezydencie Warszawy - mówił w wywiadzie udzielonym „Wyszkowiakowi” prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Rybienka Leśnego i Okolic Adam Grześkiewicz. - Zespół miałby podczas cyklicznych, kwartalnych spotkań omawiać i koordynować działania różnych podmiotów zmierzające do polepszenia zagospodarowania rekreacyjnego rzeki i jej brzegów. W jego skład powinni wchodzić przedstawiciele wszystkich zainteresowanych organizacji społecznych oraz właściwych instytucji i władz. Niezależnie od wspomnianej debaty publicznej przedstawiłem tę ideę w bezpośrednich rozmowach kilku wyszkowskim społecznikom oraz burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu. Wszyscy, łącznie z panem burmistrzem, zgodziliśmy się, aby dać szansę temu pomysłowi.

O inicjatywie dotyczącej powołania zespołu przypomniał podczas sesji Rady Miejskiej radny Klubu Masz Wybór Adam Szczerba. Burmistrz wyjaśnił, że w jej realizacji przeszkodziła epidemia i wiążące się z nią ograniczenia w organizacji bezpośrednich spotkań.
- Spotkałem się i jestem w kontakcie z szefem stowarzyszenia. W październiku mieliśmy inicjować spotkanie, ale uznaliśmy, że nie możemy spotykać się w czasie pandemii. Odłożyliśmy spotkanie na czas, kiedy będzie mogło się odbyć - zaznaczył burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Według niego, bezpośrednie spotkania będą lepszą formułą dla działania zespołu niż np. komunikacja za pośrednictwem internetu.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 02.01.2021 r., godz. 13.33
No widzę i czuję ten wielki warszawski sukces PO z Wisłą. POwoływanie się na takie przykłady to fek alia.
Wyszków jest nowoczesny - powiedziała naczelna Wittich
Dodane przez Anonim, w dniu 03.01.2021 r., godz. 16.52
Czy pod rzekę podlega ten wychodek za murem przepompowni ścieków pod kościołem św. Idziego, przy skwerze św. Jana Pawła II ?
Syf pod patronatem PWiK!
Dodane przez Organista, w dniu 04.01.2021 r., godz. 16.55
Kto odpowiada za syf za przepompownią ścieków? Czy nie jest to teren PWiK? Czy pan prezes dostał nagrodę roczną, za co pytam? Zebrać ten syf i wyrzucić prezesowi brudasowi na wycieraczki biura, Może się chłopulek ogarnie.
Dodane przez Żeromski, w dniu 04.01.2021 r., godz. 23.52
Ktoś umył ręce od zabrania śmieci, bo to nie jego teren. Tym samym tokiem niech właściciel terenu dba o swój teren.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.01.2021 r., godz. 11.08
Wstyd, dla urzędu. Wychodek w miejscu reprezentacyjnym. Może jakąś tylko tablice informacyjną poprosimy.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.01.2021 r., godz. 14.13
Tam w ramach tego remontu i budowy muru przy przepompowni powinien powstać miejski WC. Wszystko jest, woda, prąd, ściek. Kto wziął pieniądze za ten kiepski projekt? Z przodu pięknie, a na zapleczu śmietnik. Brawo projektant.
Dodane przez olaboga., w dniu 05.01.2021 r., godz. 14.33
Tacy z tych niby niezależnych stowarzyszeń współpracujących z Nowosem to głównie pożyteczni...... Oczyszczą brzegi rzeki, pozbierają papierki ale w sprawach poważniejszych to niewiele władza się posłucha i bloki budują po swojemu. Jeszcze roczek i tylko Frącek zostanie w stowarzyszeniu bo u innych nastąpi zniechęcenie. Po co starać jak i tak władza wie lepiej i przypina sobie ordery. Jak było z popiersiem Piłsudskiego, jakby Nowos z Marszałem mieli takie pomysła, je zrealizowali i siebie odznaczyli. Uff tylko zmiana władzy i tego dworu zmieni myślenie w Wyszkowie nie ma co się łudzić. Gdzie są bulwary nadbużańskie od LOK do Pałacu Skarżyńskich i po drugiej stronie Bugu ? Prezes stowarzyszenia zapomniał o swoich inicjatywach.
Dodane przez AWP, w dniu 05.01.2021 r., godz. 16.14
Przepompowni pod kościołem mogloby nie widać i wiedział o tym burmistrz i architekt. Wszystkie potrzebne urządzenia oko pod ziemią. Ale to przerosło projektanta, wolał zrobic parawan dla srających.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl